Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nikaragua vyzývá Německo, aby přestalo posílat zbraně "Izraeli".

Nikaragua v pondělí požádala Mezinárodní soudní dvůr v nizozemském Haagu (ICJ), aby nařídil Německu zastavit vývoz zbraní do "Izraele" a zvrátit rozhodnutí o pozastavení financování Agentury OSN pro uprchlíky na Blízkém východě.

Cílem dvoudenního slyšení je požádat o předběžné opatření, které je součástí širšího případu, který Managua podala poté, co obvinila Berlín z porušení Úmluvy o genocidě a válečného práva tím, že podporuje "Izrael" v jeho agresi proti pásmu Gazy.

  • nikaragua-vyzyva-nemecko-aby-prestalo-posilat-zbrane-izraeli

Nikaragujský právní tým před soudem odsoudil vojenskou podporu Německa okupační entitě, která se v posledních měsících zdesetinásobila.

Německo se podílelo na genocidě v Palestině a od počátku izraelské agrese proti Gaze porušovalo mezinárodní právo, uvedli zástupci středoamerického národa.

Nicaragua rovněž odsoudila Německo za porušování Ženevských konvencí a Úmluvy o prevenci genocidy, požadovala ochranu civilistů a odmítla pověřování Izraele nezákonným jednáním na okupovaných územích.

Podle deníku The New York Times se jedná již o třetí žalobu podanou letos k Mezinárodnímu soudnímu dvoru, která se týká sionistického masakru v Gaze.

Před několika měsíci podala Jihoafrická republika stížnost u Mezinárodního soudního dvora a obvinila "Tel Aviv" z páchání genocidy v pásmu Gazy.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1842038/nicaragua-pide-detener-env%C3%ADo-de-armas-de-alemania-a--israel

+ VIDEO ------------------

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře