Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nicolás Maduro prohrál poslední bitvu o venezuelské zlato ve Velké Británii

Nejvyšší soud Spojeného království zamítl žádost venezuelského prezidenta o převzetí kontroly nad zlatými rezervami Spojeného království v hodnotě více než 1 miliardy dolarů uloženými v Londýně.

Nejvyšší soud Spojeného království zamítl nejnovější snahu vlády prezidenta Nicoláse Madura převzít kontrolu nad zlatými rezervami Venezuely v hodnotě více než 1 miliardy dolarů, které jsou uloženy v trezorech Bank of England v Londýně.

Soud rozhodl, že nedávná rozhodnutí venezuelského Nejvyššího soudu podporovaného Madurem, jejichž cílem bylo omezit zásahy opozičního vůdce Juana Guaidóa do obchodu se zlatem, by měla být ignorována.

  • nicolas-maduro-prohral-posledni-bitvu-o-venezuelske-zlato-ve-velke-britanii

Rozhodnutí je vítězstvím Guaidóa, který vyhrál řadu právních sporů o zlato poté, co britská vláda uznala za legitimního vůdce Venezuely jeho, a nikoli Madura.

"Dospěl jsem (...) k závěru, že Guaidóova junta uspěla: že rozhodnutí TSJ (Nejvyššího soudu) nelze uznat," uvedl soudce v případu.

Maduro a Guaidó jmenovali každý jinou radu venezuelské centrální banky (BCV) a oba vydali protichůdné pokyny ohledně správy zlatých rezerv.

Právníci rady BCV, kterou podporuje Maduro, uvedli, že centrální banka zvažuje odvolání proti pátečnímu rozhodnutí.

Madurův právní tým uvedl, že chtěl prodat část z 31 tun zlata, aby mohl financovat nouzové řešení koronaviru a posílit zdravotnický systém poškozený roky hospodářské krize.

Opozice tvrdí, že Madurova vláda chce peníze použít pro své zahraniční spojence, což jeho právníci popírají.

"Toto rozhodnutí představuje další krok v procesu ochrany mezinárodních zlatých rezerv Venezuely a jejich zachování pro venezuelský lid," uvedl Guaidóův tým v prohlášení. "Takovýto čestný a transparentní soudní proces ve Venezuele neexistuje." Na začátku roku 2019 se britská vláda připojila k desítkám zemí, které podpořily Guaidóa a zpochybnily Madura, jehož obviňují z falšování voleb v roce 2018.

Guaidó tehdy vyzval Bank of England, aby zabránila Madurově vládě v přístupu ke zlatu. Rada centrální banky jmenovaná Madurem poté zažalovala Bank of England, aby získala kontrolu nad zlatem.

Od roku 2021 podpora Guaidóa v zemi i mimo ni klesá, zatímco Maduro zůstává u moci s podporou armády a spřátelených zemí, jako je Írán, Rusko, Čína a Kuba.

Právní experti uvedli, že nejnovější případ je bezprecedentní, neboť nejvyšší soud jedné země vykládá ústavu jiné země.

"Je to nešťastné rozhodnutí," řekl Sarosh Zaiwalla z advokátní kanceláře Zaiwalla & Co, která zastupuje Madurovu jmenovanou správní radu emitenta, a dodal, že bude v případu pokračovat i přes páteční rozhodnutí.

"BCV je i nadále znepokojen tím, že kumulativní účinek rozsudků anglického soudu se zdá být v souladu s prostým prohlášením vlády Spojeného království, které uznává za hlavu státu osobu, která nemá žádnou účinnou kontrolu nebo moc nad jakoukoli částí tohoto státu," dodal Zaiwalla.

zdroj: https://www.ambito.com/mundo/nicolas-maduro/perdio-la-ultima-batalla-el-oro-venezuela-reino-unido-n5497654

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 P.A.Semi 2022-08-02 10:27
Inu, na případu Ruska a Venezuely je vidět, že když si někdo uloží devizové rezervy nebo zlato u západních Lupičů v Říši Lží, tak o ně může snadno přijít...
Doufejme, že ostatní vlády světa to rychle pochopí, vyžádají si své zlaté a devizové rezervy k přesunu do bezpečnějších bank, nejlépe vlastních, a tím zjistí, že Lupiči to jejich zlato mezitím zdefraudovali a nemají ho tolik, kolik by ho mít měli - což je mimo jiné také důvod, proč zkonfiskovali zlato Venezuele, a celé to jejich Ponzi scheme se rozpadne...
A vlády světa si příště nenechají platit za reálné produkty nějakým virtuálním certifikátem o tom, že Lupiči mají jejich Zlato v sejfech...
Kdyby bývali Lupiči zvážili, o kolik déle se buduje Dobrá Pověst, než jak rychle se dá zničit, asi by si to bývali lépe rozmysleli...
A ovšem Maduro je podstatně legitimnější prezident než podvodník Biden a ta banda Ž**ů, která ho tam protlačila a skrze a vedle něj tam v USA vládne... (a která má zřejmě centrálu v London City, tedy tam, kde ukradli to Venezuelské a další zlato...)
πα½
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře