Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Milei: "Všechny vás pochčiju, kdo si myslíte, že jste? aneb Napětí mezi argentinskými guvernéry a Mileiem roste

K poslednímu incidentu došlo v rámci výstavy ExpoAgro, kde Milei na adresu guvernérů pronesl velmi ostré výrazy: "Všechny vás pochčiju, co si o sobě myslíte?", řekl.

Jelikož argentinský prezident Javier Milei inicioval výzvu k podpisu Paktu 25. května s guvernéry, jeho jednání svědčí pouze o zájmu klást podmínky, nikoliv vyjednávat.

  • milei-vsechny-vas-pochciju-kdo-si-myslite-ze-jste-aneb-napeti-mezi-argentinskymi-guvernery-a-mileiem-roste

Naposledy se tak stalo během výstavy ExpoAgro, kde Milei oslovil guvernéry velmi ostrými slovy: "Všechny vás pochčiju, kdo si myslíte, že jste," řekl.

Ujistil také, že pokud budou nadále odporovat jeho politice, zavře Kongres.

Tyto věty zazněly na setkání se soukromým sektorem, včetně vedoucích pracovníků ropné společnosti YPF, Národní banky a Exponenciar S.A., firmy, která organizuje setkání venkovského sektoru..

Prezidentův hněv přišel poté, co několik guvernérů kritizovalo jeho výzvu k uzavření Córdobského paktu, jehož cílem je vyřešit příjmovou krizi provincií způsobenou úspornými opatřeními vlády.

Argentinské sdružení státních zaměstnanců rovněž ve čtvrtek vyhlásilo na příští úterý 24hodinovou celostátní stávku proti politice Mileiovy vlády.

Organizace poukázala na to, že opatření vedení země útočí na veřejný systém jako celek, a to prostřednictvím výrazného snižování mezd, ukonćování vyplácení sociálních dávek, uzavírání státních organizací a následného propouštění z práce.

Zdroj: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1829355/crece-el-pulso-entre-gobernadores-de-argentina-y-presidente

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Ženíška 2024-03-08 14:53
Tak to je opravdu milej, jestli má takovýto výrazový aparát.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře