Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lula lže: Zástupná válka NATO-Rusko se nevede "kvůli malichernostem"

ANDREW KORYBKO

Kdyby řadoví členové PT znali vojensko-strategickou dynamiku, která donutila Rusko zahájit speciální operaci jako poslední možnost obrany integrity červených linií národní bezpečnosti na Ukrajině poté, co je tam NATO tajně překročilo, pak by byli proti Lulově politické podpoře Kyjeva. Bylo by jim tedy jasné, že Brazílii staví na velkou strategickou trajektorii, která je v nové studené válce v souladu s USA, což by je mohlo vést k tomu, aby na něj hromadně veřejně tlačili, aby svou politiku změnil.

  • lula-lze-zprostredkovana-valka-nato-rusko-se-nevede-kvuli-malichernostem

Brazilský prezident Lula ukázal, že jeho v posledních letech překalibrovaný pohled na svět se mnohem více než kdy jindy shoduje s pohledem Spojených států poté, co bagatelizoval příčiny zástupné války mezi NATO a Ruskem. Podle něj by "v 21. století nemělo být možné, abychom vedli malicherné války", což řekl poté, co prohlásil, že kvůli speciální operaci nenavštíví ani Rusko, ani Ukrajinu. Tento postoj je dalším důkazem, že podporuje americký narativ o konfliktu.

Lula již dříve odsoudil Rusko ve společném prohlášení s Bidenem během jeho cesty do Washingtonu na začátku února, po níž Brazílie hlasovala pro ostře protiruskou rezoluci OSN požadující úplné a okamžité stažení Moskvy bez předběžných podmínek ze všech území, která Kyjev prohlašuje za svá, včetně Krymu. Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Nebenzia reagoval na přijetí návrhu jako na prosazování "militaristické rusofobní linie".

Lula odstranil jakoukoli nejasnost ohledně postoje své vlády a krátce poté zavolal Zelenskému, aby znovu potvrdil, že "Brazílie brání územní celistvost Ukrajiny". Navzdory těmto objektivním a snadno ověřitelným důkazům dokumentujícím jeho politickou podporu nepřátelům Ruska v Kyjevě vedly spojenecké síly vládnoucí strany intenzivní kampaň informační války, aby své základně lživě vnutily názor, že Lula není v této otázce ani v jiných, jako je Nikaragua, ve shodě s USA.

Členové elity Strany pracujících (PT) se obávají, že se řadoví členové vzbouří, až si uvědomí, že jejich vůdce přibližuje Brazílii k západnímu zlatému trilionu pod vedením USA než k čínsko-ruskému uskupení nebo dokonce ke globálnímu Jihu, jehož je součástí, a to v podmínkách hrozícího rozdvojení mezinárodních vztahů. Aby se preventivně vyhnuli scénáři, že budou hromadně veřejně tlačeni ke změně této velké strategické trajektorie, snažili se manipulovat svým vnímáním Lulovy politiky..

Bylo to překvapivě chytré rozhodnutí Západu neurychlit členství Ukrajiny v NATO.
To vysvětluje intenzivní informační válečnou kampaň, která je v tomto klíčovém okamžiku globální systémové transformace vedena proti jeho myšlení a na níž se sám přímo podílí tím, že bagatelizuje příčiny zástupné války mezi NATO a Ruskem ve snaze ospravedlnit svou politickou podporu Kyjevu. Lula chce, aby jeho příznivci odmítli důkazy, které mají před očima a ušima, ve prospěch souhlasu s americkým narativem, že Rusko údajně "napadlo" Ukrajinu z čistě "imperialistických" důvodů.

Kdyby řadoví členové PT znali vojensko-strategickou dynamiku, která donutila Rusko zahájit speciální operaci jako poslední možnost obrany integrity červených linií národní bezpečnosti na Ukrajině poté, co je tam NATO tajně překročilo, pak by byli proti své politické podpoře Kyjeva. Bylo by jim tedy jasné, že Lula navádí Brazílii na strategickou trajektorii sladěnou s USA v nové studené válce, což by je mohlo vést k tomu, že by na něj hromadně veřejně tlačili, aby svou politiku změnil.

Následující analýzy vysvětlují širší kontext, v němž je zvláštní operace vedena:

15. března 2022: "Proč USA upřednostnily zadržování Ruska před Čínou?".
26. března 2022: "Rusko vede existenční boj na obranu své nezávislosti a svrchovanosti".
24. prosince 2022: "Putin vysvětlil, proč neměl jinou možnost než chránit ruské obyvatelstvo na Ukrajině".
22. února 2023: "Putin všem připomněl, že Rusko používá sílu, aby ukončilo válku, kterou rozpoutal Západ".
22. února 2023: "Rusko by bylo roztrháno na kusy přesně tak, jak předpověděl Medveděv, kdyby ukončilo svou speciální operaci".

Pro pohodlí čtenáře je níže uvedeno shrnutí výše uvedeného názoru.

Stručně řečeno, Spojené státy strávily předchozích osm let mezi úspěšnou Barevnou revolucí na počátku roku 2014 a zahájením speciální operace v roce 2022 přeměnou Ukrajiny v protiruskou baštu, jejímž cílem bylo degradovat strategické schopnosti této cílové velmoci bránit se proti Spojeným státům. Toho mělo být dosaženo kombinací prostředků hybridní války souvisejících s podporou kyjevského separatismu poháněného informační válkou a terorismem, jakož i konvenčních prostředků souvisejících s NATO.

Cílem první části této politiky bylo destabilizovat Rusko zevnitř kultivací sil, které by mohly podpořit jeho "balkanizaci", zatímco cílem druhé části bylo nakonec použít biologické zbraně, tajné základny NATO a infrastrukturu "protiraketové obrany", aby se Rusko dostalo do pozice vydírání. USA plánovaly donutit Rusko k nekonečné sérii jednostranných ústupků, které by ho nakonec geostrategicky neutralizovaly, a tím usnadnily úspěšné "zadržování" Číny.

Toto spiknutí s cílem obnovit svou upadající unipolární hegemonii mělo začít znovudobytím Donbasu Kyjevem podporovaným NATO, které hrozilo genocidou původního ruského obyvatelstva regionu a etickou očistou přeživších. Tento sled událostí byl zmařen speciální operací, která byla zahájena poté, co prezident Putin zjistil, že Západ nemá zájem diskutovat o žádostech jeho země o bezpečnostní záruky z prosince 2021, aby politicky vyřešil své bezpečnostní dilema.

Zatímco USA se připravovaly na možnost nějaké kinetické reakce na svou podporu Kyjevu při nadcházejícím znovudobytí Donbasu, američtí politici nepočítali s tím, že prezident Putin zahájí preventivní kampaň na celé Ukrajině, aby odvrátil hrozící scénář strategické neutralizace Ruska současně s preventivní kampaní na zastavení genocidy v Donbasu. Kdyby tomu bylo jinak, přezbrojili by západní vojensko-průmyslový komplex s dostatečným předstihem.

Tento hrubý omyl vysvětluje, proč šéf NATO minulý měsíc přiznal, že jeho blok je s Ruskem v "logistickém závodě" / "opotřebovávací válce", což by se nestalo, kdyby skutečně očekával vleklý konflikt takového rozsahu, a ani kyjevské síly by na tom nebyly tak špatně, jak právě odhalil Washington Post. Prezident Putin pravidelně všem připomíná existenční povahu tohoto konfliktu, což dává do souvislosti jeho rozhodnutí zahájit propojenou preventivně-anticipační kampaň.

Vrátíme-li se k posledním Lulovým výrokům, které inspirovaly tuto analýzu, není pochyb o tom, že si je této vojenské a strategické dynamiky, která si vynutila postup prezidenta Putina, dobře vědom, což znamená, že ji záměrně bagatelizuje, aby manipuloval svou základnou. Nemůže tvrdit, že o tom nevěděl, když mu to Rusko více než rok obšírně vysvětlovalo, a proto lze nyní bezpečně usoudit, že Lula politicky spojil Brazílii se Spojenými státy v nejdůležitějším geostrategickém konfliktu od druhé světové války.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/lula-lying-nato-russian-proxy-war-isnt-being-fought-over-small-things/5812225

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 miroslav petr 2023-03-17 08:57
Lula je nula
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře