Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Argentinskému parlamentu byla podána žádost o impeachment prezidenta Argentiny

Text žádá předsedu Poslanecké sněmovny argentinského parlamentu Martína Menema, aby zahájil proces proti hlavě státu a dalším činitelům za „podněcování obyvatelstva ke spáchání jednoho nebo více konkrétních trestných činů, nabádání k páchání finančních deliktů s možným dopadem na rozdělení pravomocí ..."

  • argentinskemu-parlamentu-byla-podana-zadost-o-impeachment-proti-prezidentovi-argentiny

Bojovníci za lidská práva, intelektuálové a politici v Argentině předložili toto pondělí  argentinskému Kongresu žádost o impeachment prezidenta Javiera Mileie za „špatné plnění jeho povinností a možné páchání zločinů“.

Text žádá předsedu Poslanecké sněmovny Martína Menema, aby zahájil proces proti hlavě státu a dalším činitelům za „podněcování obyvatelstva ke spáchání jednoho nebo více konkrétních trestných činů, nabádání k páchání finančních deliktů s možným dopadem na rozdělení pravomocí a za omlouvání zločinu,“ zveřejnila agentura Prensa Latina.

Stejně tak dokument obvinil prezidenta z opuštění lidí a neplnění povinností veřejného činitele a za činy, jako je zrušení argentinského národního plánu proti hladu, který se dotkl tisíců občanů navštěvujících komunitní jídelny.

V tomto smyslu rovněž odsoudili zrušení dotací na pořízení léků a prvků biomedicínské techniky pro onkologické pacienty, zpronevěru veřejných prostředků a definancování školství.

V žalobě proti prezidentovi je zmíněno i to, že dochází k „ekonomické genocidě“, s odkazem na velké škrty prováděné vládou.

Opatření a zákony přijímané Mileiovou vládou způsobují brutální propad důstojného života rostoucím skupinám lidí, kteří nemají přístup k uspokojení svých základních potřeb jako je například práce ve slušných podmínkách, pŕístup k potravinám, bydlení, zdraví, lékům a vzdělání."

Zdroj:  https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1848293/presentan-solicitud-de-juicio-pol%C3%ADtico-contra-presidente-de

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Johan 2024-04-30 19:33
Asi propad životní úrovně slušných lidí myslím ale že v Česku je to podobné.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře