Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Argentina žádá vyšetřování ohledně údajných chilských letů na Malvíny: "Kdyby se to potvrdilo, bylo by to mimořádně závažné".

Guvernér Ohňové země Gustavo Melella se odvolal na novinářské zdroje, které tvrdí, že argentinský vzdušný prostor narušilo nejméně pět letadel. Požádal o urychlené přezbrojení ozbrojených sil.

Údajné chilské lety na Malvíny se vyšetřují: Jednalo by se o mimořádně závažný čin.

Guvernér Ohňové země, Antarktidy a ostrovů v jižním Atlantiku Gustavo Melella v úterý poukázal na zprávy médií o údajných letech mezi Chile a Malvínskými-Falklandskými ostrovy a uvedl, že pokud se potvrdí, půjde o "mimořádně závažné události". 

  • argentina-zada-vysetrovani-ohledne-udajnych-chilskych-letu-na-malviny-kdyby-se-to-potvrdilo-bylo-by-to-mimoradne-zavazne

Prostřednictvím vlákna na Twitteru Melella narážel na sérii článků v různých médiích, které informují o vniknutí nejméně pěti chilských letadel do argentinského vzdušného prostoru, k němuž mělo dojít mezi 27. a 30. červencem loňského roku, když mířila k Malvínám-Falklandám. 

V dalším tweetu guvernér uvedl, že "provincie okamžitě aktivovala všechny protokoly, které tento typ akce opravňují, a okamžitě a nepřetržitě udržuje komunikaci s příslušnými národními orgány. 

"Pokud by se to potvrdilo, jednalo by se o mimořádně závažnou skutečnost, která vyžaduje co nejtvrdší a nejsilnější jednání, a to koordinovaně mezi jednotlivými aktéry, kteří jsou v této věci kompetentní," uvedl Melella na sociálních sítích.

Poté uvedl, že "v 21. století, a tím spíše v regionu, jako je náš, kde se setkávají geopolitické zájmy různých mocností, a s ohledem na události, které se odehrávají v různých částech světa, je zásadní pokračovat v procesu přezbrojování a modernizace našich vojenských schopností, který byl zahájen instalací radarů v severní oblasti Río Grande".

Vysvětlil, že to bude proto, "aby naše ozbrojené síly mohly plně a účinně zaručit plnění cílů, které sleduje náš zákon o národní obraně".

Webové stránky Infobae s odvoláním na zdroje z ozbrojených sil informovaly o pravdivosti leteckých útoků, i když zatím nebylo možné určit, zda se jednalo o vojenské nebo civilní letouny.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.ambito.com/politica/malvinas/investigan-supuestos-vuelos-chile-seria-un-hecho-extrema-gravedad-n5501019

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře