Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rusko zákazem Jehovistů porušuje právo na svobodu vyznání!

Hodnocení uživatelů:  / 23
NejhoršíNejlepší 

Není morální, ani správné zakázat jednu církev a jiné nechat fungovat, nebo dokonce preferovat! V Rusku navíc zakázali církev Svědků Jehovových, označujíce ji za extremistickou organizaci a přitom tam nechávají v klidu vegetovat muslimy, nebo katolíky! Osobně si myslím, že Jehovisté se možná občas zdají být trochu otravní, ale rozhodně jsou to mírní, trpěliví a mírumilovní lidé. Tohle všechno se ovšem nedá říci ani o katolické církvi, ani o muslimech!

Viděl někdo někdy nějakého Jehovistu, jak si na fotkách podává ruku s Hitlerem, nebo hajluje spolu s vysokými nacistickými pohlaváry? Nechal snad někdy nějaký Jehovista v minulosti upalovat zaživa lidi, aby jeho církev mohla ukrást jejich majetek a v současnosti ho drze požadovat v restitucích?! Myslím, že nikoli, tyto věci jsou doménou katolické církve, která však může v Rusku bez problémů dál fungovat!

  • rusko-zakazem-jehovistu-porusuje-pravo-na-svobodu-vyznani

Má snad někdo k dispozici nějaké fotky Jehovistů, jak někoho kamenují, uřezávají bezbranným civilistům hlavy, ničí historické památky, nebo zotročují a znásilňují ženy?! Volají snad Jehovisté po vytvoření nějakého chalifátu a dávají si podmínky, co smějí, nebo nesmějí jinověrci, nebo bezvěrci na ulicích dělat a říkat, aby nedošlo k urážce jejich boha a jich samotných?! Určitě nikoli, toto je zase doménou muslimů, kteří však také mohou na rozdíl od Jehovistů v Rusku normálně fungovat!

Kde je tedy spravedlnost, když jedni, kteří nikdy nic špatného nikomu neudělali, jsou označeni za extremisty a druzí, kteří mají horu másla na hlavě, si mohou dál dělat, co chtějí?! O tom, jak je v Rusku protěžována pravoslavná církev a jak se tam lidé začínají čím dál více dívat skrze prsty na ateisty, snad ani není třeba psát! V civilizovaných zemích by se nic takového stávat nemělo! Svoboda projevu, víry a vyznání, je jedním ze základních pilířů demokracie!

 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře