Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč Amíkům vadí Írán a Saudové a Turci jsou podle nich v pořádku???

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Americký pošuk z Twitteru číslo 1 Donald Trump, který má v hlavě (jak svými tweety už mnohokrát dokázal) pěkný zmatek v zemích, letopočtech, válkách i příčinách a následcích, tentokrát fakt přestřelil! Nechat zavraždit představitele jedné suverénní země, když je na diplomatické návštěvě v další suverénní zemi (z nichž jen pro pořádek ani jedna nepatří k USA) je už fakt moc!!!

  • proc-amikum-vadi-iran-a-saudove-a-turci-jsou-podle-nich-v-poradku
  • proc-amikum-vadi-iran-a-saudove-a-turci-jsou-podle-nich-v-poradku
  • proc-amikum-vadi-iran-a-saudove-a-turci-jsou-podle-nich-v-poradku
  • proc-amikum-vadi-iran-a-saudove-a-turci-jsou-podle-nich-v-poradku
  • proc-amikum-vadi-iran-a-saudove-a-turci-jsou-podle-nich-v-poradku
Všimněte si, že Írán, který aktivně bojuje proti představitelům sunnitského extrémního islámu (proti IS – Al-Kaídě i Talibánu) Trumpovi hrozně vadí, kdežto američtí spojenci, jako jsou Saudové, nebo Turci, kteří tyto radikální islamistické skupiny prokazatelně podporují jsou podle tohoto rozčepýřeného pomatence naprosto v pořádku!
 
Jeho pomatené vidění světa došlo tak daleko, že si 100% myslí, že opravdu udělal správnou věc. Jeho myšlenky jsou tak pokřivené, že věří, že je to úplně v pořádku a nevidí na tom vůbec nic špatného. Myslím, že ho ani nenapadne, že v mnoha očích je on sám daleko větším teroristou a vrahem, než jakým si sám Trump nejspíš myslí, že byl zavražděný íránský generál a národní hrdina Kásim Sulejmání.
 
Americká armáda prostřednictvím své vyspělé techniky vraždí (většinou ze zálohy, nikoli v přímém boji) stovky lidí, kteří neodpovídají jejich vidění světa a další desetitisíce těch, kteří se náhodou při jejich útocích nacházejí kolem. Kásim Sulejmání celý život bojoval za suverenitu Íránu a svobodu šíítských muslimů v arabském regionu, kde mají právo žít podle svých pravidel a zákonů a nikoli podle těch amerických, nebo bruselských!

Kásim Sulejmání se nesnažil vyhlásit džihád celému světu, jako sunnitské skupiny, jako jsou IS, nebo Al Káida, nebyl zodpovědný za útok na americká dvojčata, ani ty teroristy nepodporoval, jako američtí přátelé ze Saudské Arábie! Kásim Sulejmání nebyl představitelem státu, který léčil zraněné bojovníky IS a obchodoval s nimi s ropou, jako to dělali další američtí přátelé Turci! Kásím Sulejmání naopak aktivně řídil akce íránských revolučních gard v Sýrii, Afghánistánu a Iráku, kde bojovali proti různým odnožím Al-Kaídy, IS a Talibánu! Co tedy Trumpovi a jeho generalitě tolik vadilo právě na Kásimu Sulejmánímu, když tak okatě tolerují opravdové zločince a teroristy?

Možná to, že Írán nikdy Američanům nepoklonkoval a vždy se snažil o nezávoslost celého arabského regionu na USA? Nebo to, že to byl právě Kásim Sulejmání, který přesvědčil Putina, aby Rusko aktivně pomohlo v Sýrii legitimní vládě, proti hordám islamistů, které cvičili Amíci a finančně podporovali Saudové a Turci?
 
Jen díky tomu, dnes není ze Sýrie další vyrabovaná a zpustošená země, jako je Libye, kde se Američany podporovaným bojůvkám povedlo zavraždit vůdce, který zemi vedl k prosperitě a snil o silné a nezávislé unii afrických států! V současnosti po Libyi natahuje své špinavé, krví poskvrněné ruce vrah kurdských žen a dětí Turek Erdogan, aby si tam namastil kapsy a udělal z Libye loutkový stát závislý na nové Osmanské říši, o které již dávno sní!
 
Sulejmání se tedy provinil tím, že stál v cestě americkým a sunnitským plánům na ovládnutí regionu a kvůli tomu, si podle Trumpa zasloužil smrt! Nezaslouží si hypoteticky smrt spíše okupační armády v zemích, kde je nikdo nechce a ten, který jim dává rozkazy, a který je tam poslal???!!! Dopředu vím, co by na tuto otázku v současnosti odpověděl každý hrdý svobodný Íránec!!!
 
Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře