Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Německo nám stále ještě dluží válečné reparace!

Hodnocení uživatelů:  / 10
NejhoršíNejlepší 

Naši politici každý rok s velkým humbukem bojují o státní rozpočet, a řeší, aby byl pokud možno co nejmenší schodek, přesto se náš státní dluh pomalu, ale jistě zvětšuje.

  • nemecko-nam-stale-jeste-dluzi-valecne-reparace

Pravicové strany hledají všechny možné i nemožné úspory především v sociálních oblastech a šidí důchodce, nemocné a tělesně postižené tak, že někteří z nich skončí doslova na ulici. Jiní, zase když je potká těžká nemoc, případně když přijdou o práci, mají před důchodem, a nikdo je už nechce zaměstnat, řeší situaci sebevraždou.

Pominu-li v tomto článku totální neschopnost kříženou s absolutní bezcitností většiny našich politiků, a diletantství, díky kterému dovedli naší zemi do stavu, kdy nám již nic nepatří, a musíme poslouchat cizáky z Bruselu, zůstává otázkou, proč si neřeknou našemu německému sousedovi o peníze, které naší zemi již 69 let dluží.

Jedná se o celých 360 miliard prvorepublikových korun, jenž určil mezinárodní soud jako válečné reparace, které mělo Německo zaplatit Československu za materiální a duchovní škody, které byli způsobeny německými nacisty našemu národu v době okupace během Druhé světové války.

Tato nemalá částka, samozřejmě navýšená o inflaci a nezbytné úroky z prodlení, by se mohla nakonec vyšplhat do takové výše, že by mohla zaplatit celý náš státní dluh, nebo investována do výstavby nových národních podniků, přinést našemu státu a jeho občanům dlouhodobé zisky a prosperitu.

To, že naše nároky na válečné reparace vůči Německu stále platí, potvrdil prof. JUDr. Václav Pavlíček, DrSc., ve svém článku Minulost je třeba uzavřít skutečnou tečkou. Na otázku redaktora J. Kovaříka, zda ČR může kdykoliv položit na stůl otázku neuhrazených reparačních nároků, odpověděl prof. V. Pavlíček, DrSc.: „Ano, pokud záležitost nebude právně ukončena. Mírová smlouva, kterou mohla být za reparacemi učiněna tečka, uzavřena nebyla.“ (Právo, 1.10.2004).

Výroky našich politiků a některých Němci uplacených právníků, tvrdících, že podepsáním Česko-německé deklarace v roce 1997 se ČR i SRN zavázaly, že nebudou vznášet proti sobě majetkové nároky, a proto nemůžeme požadovat na SRN válečné reparace, je, jak vyplývá z výše uvedeného, pouze účelová, právně zcela irelevantní lež.

Proto, Vám všem radím, aby, jste tuto kauzu otevřeli v jediné možné chvíli, kdy jsou politici ochotní něco udělat pro občany této země (tedy před parlamentními volbami), a podle toho co Vám odpoví, se rozmysleli, komu dáte, nebo nedáte ve volbách své hlasy.

Ladislav Kašuka.

 

 

Facebook komentáře