Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Lidstvo je jeden velký omyl, bez kterého by bylo světu lépe...

Lidé jsou živočišným druhem neznajícím své meze a místo, které jim bylo v přírodě určeno. Nebudu se zde s nikým dohadovat, zda byl člověk výsledkem zázraku stvoření všemohoucím bohem, nebo všemocnou matkou přírodou.

Jedno je však jasné, člověk je jako výrobek nekvalitní a vadný produkt, který maří perfektní chod jinak dokonalého stroje, jakým je planeta Země.

  • lidstvo-je-jeden-velky-omyl-bez-ktereho-by-bylo-svetu-lepe

Chvilku jsem si myslel, že je tomu jinak a věřil tomu, že lidstvo si zaslouží své místo na tomto světě. Člověk dostal do vínku rozum a představivost, kterou předčí ostatní živočichy žijící na naší planetě, a proto měl obrovskou šanci stát se opatrovatelem a v přeneseném slova smyslu pastýřem této planety a dbát o blaho všeho rostlinstva i zvířeny. Místo toho se z lidí nakonec stal sobecký, zlý a parazitický druh dusící celou planetu a vše, co na ní žije.

Náš životní styl se vyznačuje vymíráním jiných živočišných druhů, jimž zabíráme životní prostor, mýcením lesů a pralesů, ne jejichž místech stavíme své betonové sluje, ve kterých žijeme s pocitem nadřazenosti oproti ostatním druhům, které obývají náš svět. Zabíjíme tak okolní život a navíc, žárlíme i jeden člověk na druhého a vymýšlíme si stovky a tisíce důvodů, proč tomu druhému sebrat jeho majetek, půdu, nebo život. Náboženství, politika, suroviny, zdroje, ideologie a filosofie, prostě jen samé výmluvy a důvody, proč tomu druhému moci sebrat to co má, co se nám líbí a co sami chceme.

Někteří lidé jsou o něco lepší, než ti druzí a snaží se myslet aspoň trochu na přírodu, nebo na své blízké, ovšem jen do té míry, než to začne ohrožovat jejich vlastní pohodlí, nebo životní styl. Pak si vymyslí, proč něco prostě dělat nejde a postačí jim výmluva, že pořád přece jenom dělají pro lepší planetu o něco víc, než ti ostatní, aby umlčeli hlas svědomí, které jim říká co jsou doopravdy zač. Ano, existují i tzv. „dobří lidé“ milující svou rodinu, své blízké a pomáhající druhým v nouzi. Bohužel i tito lidé, kterých osobně několik znám, jsou nakonec jen součástí celku, který celkově masově škodí naší planetě.

Přestal jsem si dělat naděje, že to lze nějak změnit, politická vítězství, převraty a ideologické změny se ukázali být vždy jen dočasným a chvilkovým řešením, která nikdy neměla dlouhého trvání a ve výsledku nezměnila vůbec nic. „Osvícení vůdci“ se občas narodí, strhnou dav a dokážou velké věci, ale po jejich smrti se vždy vše zase dříve, nebo později vrátí do starých kolejí a lidé opět ničí přírodu a zabíjejí se navzájem tak jako dřív...

Takže co by bylo tou nejlepší věcí pro planetu Zemi a vše co na ní žije v souladu s přírodou???? Zkuste hádat...

Ladislav Kašuka.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře