Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Lepší když vládne kvalitní jedinec než partička rozhádaných „stranických trollů“!

Hodnocení uživatelů:  / 20
NejhoršíNejlepší 

Lepší když vládne kvalitní jedinec než partička rozhádaných „stranických trollů“!

Po zralé úvaze jsem dal za pravdu těm desítkám lidí, kteří mi psali na facebooku, v komentářích pod mými články a do mé e-mailové schránky, abych nepřestával psát a budit národ z letargie do které začal pomalu upadat. Jediný, komu tím prý udělám radost, jsou lidé, kteří náš národ dostali do nezáviděníhodné a stále se zhoršující situace ve které se nyní nachází.

 

  • lepsi-kdyz-vladne-kvalitni-jedinec-nez-particka-rozhadanych-stranickych-trollu

V pauze, kterou jsem si vzal, abych si trochu vyčistil hlavu a odpočinul si od lidí, kteří mi nedokážou oponovat jinak než nadávkami, výhrůžkami a sliby zastřelením, nebo jinou smrtí (proti slušným oponentům vůbec nic nemám a možnost vyjádřit svobodně svůj názor je základním právem každého občana, což jsem říkal už za komunistů) jsem dospěl k názoru, že tím správným a opravdu spravedlivým systémem není současná ryze kapitalistická stranická parlamentní „demokracie“ (ve které vlastně není nikdy žádná myšlenka dotažena do konce bez nutnosti ústupků a kompromisů), ale ani socialismus (rozhodně ne ten interpretovaný Karlem Marxem s jeho vizemi zániku národů a zrušení tradičních rodinných svazků a společenských hodnot). Z celého Marxova díla se nakonec ztotožňuji pouze s jeho ekonomickou části týkající se plánované národní ekonomiky a vizí mírové spolupráce mezi jednotlivými národy (s podmínkou zachování jejich suverenity).

Ne, nebojte se, nestal se ze mě zastydlý zastánce absolutistické monarchie a dědického práva na trůn a vládu v zemi, přišel jsem ale na to, že nejlepším, nejspravedlivějším a nejefektivnějším způsobem vládnutí je, když je většina moci v rukou jednoho lidem přímo voleného člověka! Myslím, že nejlepším řešením všech problémů s rozhádanými stranickými partičkami a s neustálým se točením v bludném pravolevém kruhu je prezidentský stát. Takový prezident musí být samozřejmě volen přímo lidem země a jako takovému mu musí po jeho zvolení být prokazována patřičná úcta a respekt (a to i těmi, co volili někoho jiného), jde totiž o to umět přijmout prohru a respektovat přání většiny národa ať se mi to líbí, nebo ne. Jedině takový systém je opravdu demokratický a spravedlivý!

Takto zvolený prezident by měl mít minimálně takové pravomoci, jako má americký, nebo ruský prezident a měl by jako přímo zvolený lídr určovat směřování a vývoj země. Jedinou věcí, která by takového prezidenta nějak omezovala, by měla být státní ústava. Parlament, nebo ještě lépe národní sněm, by měl být složen ze zástupců krajů, okresů a měst nad 50 000 obyvatel (nominovali by je starostové a hejtmani). Tito lidé by také měli vytvořit ústavu, kterou by se musel lidem přímo volený prezident řídit. V této ústavě by byly pouze takové základní věci jako svoboda projevu, pohybu, právo shromažďovací atd. (jedním z hlavních bodů ústavy by musel být článek, že prezident se nesmí zpronevěřit svému předvolebnímu programu a slibům a nemůže s nimi jednat v přímém rozporu). Národní sněm by také tvořil zákony a pravidla týkající se běžného každodenního života občanů (které by v samotném závěru schvaloval, nebo vetoval prezident).

V takové zemi by úplně odpadlo stranické dohadování. Lidé by samozřejmě každé volební období (myslím, že by mělo trvat aspoň 7 let a neměl by být omezen počet možných zvolení – proč by měl odcházet někdo s kým je lid spokojen natolik, že ho opakovaně volí) dali hlas takovému člověku, který by měl program nejbližší tomu, co chtějí oni sami. Pokud by tedy většina národa chtěla být členem NATO, pokračovat v kurzu ztráty národní identity v rámci EU a dále pracovat pro nadnárodní korporace a nikoli pro sebe a svou zemi, budiž! Kdyby však většina chtěla smíšené hospodářství a nové národní podniky pracující pro stát, nebo třeba členství v BRICS a Euroasijské unii a prezidentské volby by vyhrál kandidát, který by měl takové věci v programu, musela by to ta část národa, která s něčím takovým nesouhlasí přijmout, nebo se odstěhovat tam, kde vládne někdo bližší jejich ideálům.

Prezident by byl ze své funkce odvolatelný pouze v případě shody ¾ delegátů národního sněmu a následným výnosem ústavního soudu, který by posoudil, zda byl opravdu odvolán za protiústavní jednání a nejedná se pouze o pokus o mocenský puč financovaný jeho tuzemskými, nebo zahraničními odpůrci.

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře