Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo je vlastně Vladimír Vladimirovič Putin?

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Prezident Ruské federace je velice mimořádný člověk, který dosáhl pro svou zemi mnoha ekonomických a geopolitických úspěchů a zvedl v ní životní úroveň. Je tedy pochopitelné, že má v Ruské federaci většinovou podporu. Mnohem neočekávanější, až zarážející je však jeho podpora v zahraničí a hlavně to, jací lidé ho vlastně v Evropě, ale i jinde ve světě podporují. 

  • kdo-je-vlastne-vladimir-vladimirovic-putin

Jeho příznivci totiž pochází opravdu ze všech tříd, vrstev a koutů světa. Navíc se liší i náboženstvím a filosofií. Kupříkladu pravoslavní křesťané v něm vidí ochránce jejich víry před vměšováním a vlivem Vatikánu a společně s moralisty a konzervativci ochránce tradičních rodinných a společenských hodnot, které brání před úpadkem a morální zhýralostí přicházející z USA a západní Evropy. 

Umírnění muslimové zase ochránce před islámskými fanatiky volajícími po svaté válce a před vměšováním, nebo napadením ze strany USA, NATO, nebo Izraele. 

Evropští sociální demokraté a jiné levicově zaměřené strany, zase člověka, který zvedl za 15 let lidem 14x platy, několikanásobně zvýšil důchody a přitom dokázal téměř smazat dříve obrovský Ruský státní dluh. 

Komunisté a jiní marxisté, v něm zase vidí člověka, který dokázal pozdvihnout zničenou a rozkradenou surovinovou kolonii USA, kterou se Rusko stalo po rozpadu SSSR zpět na nezávislou velmoc, a že toho dosáhl tím, že opět znárodnil přes 80% ropného a přes 90% plynového ruského průmyslu a mnoho dalších průmyslových odvětví v zemi, čímž dosáhl toho, aby přesně dle komunistické marxistické myšlenky společenského vlastnictví výrobních prostředků šli zisky z těchto podniků státu a ten je mohl investovat zpět do zvýšení životní úrovně pracujících a na rozvoj země. 

No a na závěr bohatí podnikatelé a průmyslníci, v něm vidí člověka, který sice znárodnil větší část průmyslu, ale přesto ho pro soukromníky ponechal dost, aby Ti nejschopnější z nich získali pohádkové jmění, a chrání jejich zájmy a podniky, pokud se dostanou do potíží doma i v zahraničí, přičemž i z nich Rusko získává nemalé peníze ze zaplacených daní. 

Je tedy velice těžké, nebo spíše nemožné V.V. Putina někam zařadit či zaškatulkovat. On sám prohlásil, že se poučil z dějin a bere si z každé Ruské a Sovětské éry to nejlepší a funkční, protože je především vlastencem a jde mu o to, aby se měl dobře celý národ. Což mě přivádí na myšlenku, že to je věc, kterou by měl asi chtít jakýkoli politik v kterékoli zemi, ve které působí. Myslíte, že se to dá říci i o těch našich?

Facebook komentáře