Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo a proč, by střílel na Boeing 777?!

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Trosky letadla ještě ani nestačily vychladnout, a už bylo médii vypuštěno do světa tolik různých spekulací, že člověku jde z toho hlava kolem.

  • kdo-a-proc-by-strilel-na-boeing-777

Některé teorie jako, že Boeing sestřelilo SU 25 ukrajinské armády, nebo domobrany, která také nejméně jeden tento stroj vlastní, patří spíše do říše pohádek, protože tento bitevník do deseti kilometrů ve kterých letělo dopravní letadlo ani nevystoupá a jeho výzbroj není na podobné akce uzpůsobená.

Další teorie, že letadlo sestřelili domobranci, má zase tu vadu, že zatím nikdo neprokázal, že by vlastnila lidová armáda Doněcké, nebo Luhanské republiky raketový systém, který by byl schopný letadlo v takové výšce přesně zaměřit a poté sestřelit.

Třetí teorie, že letadlo sestřelila ruská armáda, se zdá být velice nepravděpodobná, protože nikdo nedokáže odpovědět na jednoduchou otázku, proč by něco takového Rusko udělalo, a jaký by z toho mělo prospěch.

Čtvrtá teorie, že letadlo sestřelila ukrajinská armáda, se zdá zatím nejpravděpodobnější, protože technické vybavení na to stejně jako ruská armáda má (třeba systém BUK, nebo raketový systém S300, případně stíhací letouny MIG 29), ale na rozdíl od Ruska je tu možnost motivu. Takovým motivem, by mohlo být, že mohla tento Boeing považovat za ruský speciál, který letěl s pouhým hodinovým časovým rozdílem stejným leteckým koridorem, a na jehož palubě se nacházel prezident Ruské federace V.V. Putin.

Jelikož tento speciál nelétá na čas a jeho rozměry, silueta a dokonce i zbarvení jsou si opravdu hodně podobné s Boeingem 777 Malajských aerolinií, nabízí se otázka, zda si někdo tyto dva letouny nespletl a nezaměnil jeden za druhý. V takovém případě, by se jednalo o atentát na hlavu Ruské federace, a jistě nemusím vypočítávat, kdo a proč, by měl na jeho smrti zájem.

Tuto variantu podporují i slova španělského letového dispečera Carlose, který sledoval letoun na radaru, a tvrdí, že v jeho blízkosti proletělo tři minuty před havárií několik ukrajinských vojenských letadel.

Carlos na svém twiterovém účtu doslova napsal „Když Boeing jednoduše zmizel z radarů, tak nám kyjevské úřady oznámily, že havaroval. Jak se to mohly dovědět tak rychle?".

Poslední, nepříliš pravděpodobnou variantou zůstává možnost, že se jednalo o pouhou technickou závadu, nebo teroristický útok na samotné palubě letadla.

Ať již bylo příčinou této havárie cokoli, největší neštěstím zůstává smrt nevinných cestujících, kteří zemřeli úplně zbytečně a kteří budou tolik chybět svým rodinám a přátelům.

Proto přeji upřímnou soustrast všem pozůstalým a doufám, že se příčina této obrovské tragédie v co nejkratším možném čase objasní.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře