Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Každý den nás škubou jako slepice!

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Cizí soukromé v různých obřích korporacích sloučené masokombináty a obchodní řetězce nás všechny se souhlasem našich zaprodaných politiků každý den nehorázně okrádají na jídle!

Jako příklad Vám v tomto článku vysvětlím, jak je to doopravdy kupříkladu s hovězím masem, které se uměle vyšroubovanou cenou stalo pro většinu národa sotva párkrát do měsíce možnou stravou (někteří si ho dokonce už nemohou dovolit ani ke svíčkové omáčce na vánoce)!

 

  • kazdy-den-nas-skubou-jako-slepice

Takže začneme u chovatelů dobytka:

Mezi těmito lidmi je spousta poctivých dříčů, kteří chovají dobytek v „malém“ v rámci pár desítek, maximálně stovek kusů a ti tomu jak se říká, dávají úplně vše, žijíce na rančích, kde se volně pase jejich stádo, téměř ve stylu opravdových kovbojů, jak je známe z westernů.

Jejich dobytek není namačkán v těsných kójích, není dokrmován chemií, růstovým hormonem, ani antibiotiky, jako dobytek, z kterého je dováženo do České republiky hovězí maso a další jiná „potrava kupříkladu z Polska, ale i z jiných zemí. Přesto jsou tito drobní chovatelé nakonec donuceni prodat svůj dobytek velkým masokombinátům, patřícím pod ještě větší zahraniční korporace za směšnou výkupní cenu!

Většina z Vás teď bude nejspíše šokována tím, co se tu dozví, ale pravda je, že nenažrané soukromé korporace nutí tyto poctivé chovatele, kteří musí tvrdě pracovat na svých farmách a rančích opravdu od úsvitu do západu slunce prodávat poražené maso za opravdu směšně nízké ceny! Výkup takového hovězího masa se pohybuje v rozmezí od 30 maximálně do 50 korun za kilo! Poražený a vyvržený dobytek se prodává po celých půlkách, což znamená, že v této ceně jsou všechny druhy masa poraženého zvířete, včetně pravé svíčkové, kterou Vám pak v obchodě prodají v ceně okolo 800 korun za kilo, což je nejméně 16 násobek ceny, za kterou to maso bylo od chovatelů odkoupeno!

Velká část populace bude kroutit hlavou, rozčilovat se a říkat, no jo, ale co s tím můžeme dělat, zákon nabídky a poptávky je neúprosný! Prdlajs dámy a pánové, jde to i jinak a mnohem lépe, než cpát peníze do chřtánu cizím podnikům, co nakonec své nepoctivé a nehorázné zisky ani nedaní v České republice a navíc spoustu masa dovážet ze zemí, o kterých víme, že půlka toho co nám dodají je antibiotiky a solí na posyp silnic napěchované svinstvo!

Řešením jsou státem vlastněné velkofarmy, z kterých do našich českých obchodů bude dodáváno námi kontrolované maso, mléko a jiné komodity za slušnou cenu přijatelnou pro všechny poctivě pracující občany! Někteří lidé to již nepamatují, ale ještě méně než před třiceti lety byla naše země v těchto věcech soběstačná a dokonce vyvážela přebytky. Hovězí maso pak na krámě stálo dokonce ještě méně než vepřové a lidé do sebe nemuseli cpát doslova jedovaté jídlo z dovozu a různou konzervací a nafukováním objemu a váhy zkažené, původně dobré maso od poctivých drobných chovatelů, kteří by si zasloužili dostávat za své maso minimálně 50% z ceny, za které bude prodáváno v obchodech, protože 90% práce oddřou právě oni!

Myslím, že nemá cenu dále psát o tom, jak nás korporace okrádají na kvalitě, gramáži a ceně, třeba oproti Německu u mnoha dalších potravin. Věřte my, že jsou to nehorázné sumy, které končí v kapsách několika málo zlodějů a ostatní lidé z nich nemají vůbec nic. Okrádáni jsou všichni, včetně Němců a ostatních národů na celé planetě, jen některé jako nás v ČR okrádají ještě více než jiné! Jedinou cestou z toho balastu jsou státem vlastněné velké národní podniky, antikorporátní politika a podpora vlastních poctivých českých, drobných a středních živnostníků!.

 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře