Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Antidepresiva jsou pohromou lidstva! Existuje alternativa?

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Každý z nás se v dnešní době potýká se stresem, který má negativní vliv na na celkový zdravotní stav. Když zajdete k lékaři a postěžujete si, že vás trápí stres v práci, v rodině, nebo kdekoli jinde, předepíše vám zázračné pilulky (rozuměj antidepresiva) a vy jdete spokojeně domů. Lékař si navíc přičte další body pro zdravotní pojišťovnu. Už vám ale neřekne, že pilulky, které vám předepsal, mají řadu vedlejších účinků a navíc se při dlouhodobém užívání snižuje jejich účinnost. Přitom se stačí obrátit zpět k přírodě, k tomu, co nám sama Země nabízí a co je snadno dostupné všem lidem – k rostlinám, bylinkám, ke konopí.

  • antidepresiva-jsou-pohromou-lidstva-existuje-alternativa

V dnešní uspěchané době už je prakticky normální prožívat stres a následně hledat co nejsnadnější a nejlevnější řešení, jak se ho zbavit. Také stravování v rychlých občerstveních a nadměrné požívání cukru tento stav ještě zhoršuje. Cukr totiž přispívá k překyselení krve a tím oslabuje imunitní i nervový systém člověka.

Proč si dobrovolně ničit zdraví, když existuje alternativa?

Pochází z přírody. Je to prastará bylinka, která se dá pěstovat po celém světě - konopí.
Tedy přesně řečeno konopí seté, obsahující do 0,3% THC (
tetrahydrocannabinolu) – množství, které na člověka nemá psychoaktivní účinky.

Stejně jako z meduňky, kopřivy, či jiné bylinky, snadno připravíte čaj i z konopí.
Konopný čaj z listů a květů pouze zalijete horkou vodou a necháte 3 – 5 minut louhovat.

Řada lidí všech věkových kategorií potvrzuje, že konopný čaj má pozitivní vliv na nervový systém a pomáhá při migrénách a bolestech hlavy, nebo také při nespavosti.

Mudr. Iva Pousková, která se účinky konopí na lidský organismus zabývá již několik let, potvrzuje, že konopný čaj mohou užívat jak malé děti, tak i těhotné ženy.

Jak to tedy funguje?

V lidském organismu (v mozkové tkáni) jsou přirozeně přítomny receptory na canabinoidy a nervová soustava sama vylučuje v malé míře tzv. endocanabionidy (tedy canabinoidy vytvářené přímo lidským organismem).

Tyto látky jsou přirozenou součástí organismu a mají převážně protektivní funkci. Působí také jako antistresový faktor v organismu. 

Jak se konopný čaj vyrábí?

Konopná herba se sklízí přibližně v půli srpna, do patnácti dnů od začátku kvetení.
Sklízí se ručně, tedy šetrně k přírodnímu prostředí, podobně jako se sklízí klasický sypaný zelený čaj. Poté se nechá usušit ve speciálních sušárnách, v tenké vrstvě, aby se předešlo možné plísni. Pak už se jen protřídí a je připravena na zabalení a k přípravě konopného čaje. 
Více informací o konopném čaji naleznete v článku ZDE nebo ZDE.

Nepodporujme farmaceutický průmysl, podporujme návrat k přírodě.


 

Facebook komentáře

Nejčtenější