Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Konopí všem dospělým lidem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • MMM2012_plakat-1-1
Občanské sdružení Legalizace.cz zve všechny, kteří nesouhlasí s kriminalizováním konopí a jeho uživatelů, na demonstraci za legalizaci konopí. Akce s názvem Million Marihuana March 2012 se letos koná v sobotu 5. května v Praze již po patnácté a začne ve 13. hodin na Karlově náměstí. Odtud se za doprovodu hudby vydá protestní průvod centrem města do parku Parukářka, kde bude připraven kulturně-vzdělávací happening s bohatým doprovodným programem.

Million Marihuana March

Million Marihuana March je nejvýznamnějším globálním protestem proti nesmyslné prohibici konopí, konajícím se ve stovkách měst po celém světě. Občanské sdružení Legalizace.cz se k protestu připojuje s požadavkem beztrestného pěstování, držení a užívání konopí pro osobní potřebu léčby nebo rekreace a také požadavkem na legalizaci léčebného konopí a zpřístupnění konopí pro vědu a výzkum.

Sdružení sice vítá aktuální politický vývoj, který směřuje k umožnění legální léčby konopím, dostupnosti konopí v lékárnách a v neposlední řadě i výzkumu v této oblasti. Zásadně však nesouhlasí s tím, že součástí připravovaných změn není možnost, aby si pacienti mohli konopí pro svou léčbu pěstovat sami .

Pacientem či seniorem na zahrádce vypěstovaná kytka konopí bude i nadále nelegální a nebezpečná droga, za jejíž pěstování bude hrozit trestní postih!

„Je nepřípustné, aby politici i odborníci trvali na tom, že dovážená či v licencovaných pěstírnách produkovaná marihuana bude legální léčivo, ale pacientem či seniorem na zahrádce vypěstovaná kytka konopí bude i nadále nelegální a nebezpečná droga, za jejíž pěstování bude hrozit trestní postih!", řekl k legalizaci léčebného konopí Robert Veverka, předseda sdružení Legalizace.cz.

Sdružení, které je mimo jiné členem Evropské koalice za efektivní a spravedlivou drogovou politiku a každým rokem v rámci kampaně Semínka seniorům rozdá tisícům nemocných lidí semínka konopí trvá na tom, že pěstování a držení konopí pro osobní potřebu je nezadatelným právem každého dospělého člověka.

„Důkazem o legitimnosti našeho požadavku je rostoucí podpora legální regulace konopí mezi významnými světovými vůdci a odborníky . Po vzoru Španělska a dalších zemí budeme iniciovat vytvoření tzv. Společenských klubů konopí, tj. sdružení občanů za účelem kolektivního pěstování pro vlastní potřebu", uvedl Ing. Michal Řehák, místopředseda sdružení.

Sdružení na letošní demonstraci za legalizaci konopí připravilo několik novinek. Součástí pochodu centrem Prahy bude poprvé živé vystoupení kapely na jednom z doprovodných vozů a novinkou bude také politická diskuze, která proběhne v rámci happeningu v parku Parukářka.

„Pozvali jsme zástupce všech parlamentních i několika neparlamentních stran. Věříme, že jejich účast či neúčast bude odrazem jejich zájmu se k tématům okolo konopí veřejně vyjadřovat", dodal Veverka.

Web demonstrace: mmm.legalizace.cz/

Facebook komentáře

Nejčtenější