Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

HOME (Domov)

  • home-movie-poster
  • Home2043
  • Home2129
  • Home2427
Film HOME (DOMOV) od známého fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, který "v průběhu skoro 20 let prolétal více než sto zemí a ze vzduchu udělal přes sto tisíc obrázků. Jeho fotografie jsou především fakta a čísla o našem způsobu života a o cestách, kterými bychom se měli ubírat v budoucnu. " /www.seaplanet.eu/ Určitě budete znát jeho fotografie vystavované po celém světě ve velkoměstech.

Sice dám tomuto filmu nálepku ekologický film (znáte určitě v české kotlině projekt Ekofilm), ale je to mnohem mnohem víc. Je to poselství, které vzniklo za podpory PPR - vlastní značky PUMA a GUCCI, pro každého z nás, abychom jsme si uvědomili, kde jsme a kde chceme, aby naše děti žily. Nebo se doopravdy jen koukáme na naší generaci a dál ne?

 

Zde si poslechněte přímo Yanna Arthuse-Bertranda co sám k projektu říká:

 

Podívejte se na naší civilizaci očima cizince, podívejte se na to, co jsme stihli za těch pár tisíc let, co jsme na této planetě jako species udělat, a kam směřujeme."My všichni musíme přispět – kdykoliv a jakkoliv můžeme. I když je to jen výměna žárovek, recyklace odpadu nebo si jen více hledět toho, co nakupujeme, je to ohromný krok." Luc Besson (producent filmu Home)

FILM JE ZDE: www.youtube.com/homeproject

(česká distribuce filmu HOME je ZDE)

Kéž by tento film viděli všichni na naší Planetě, obzvláště ti, kteří mohou ovlivňovat a usměrňovat ekonomiku a politiku vedoucích států naší zelené Země. Není to přehnané, jsou to pouze fakta. Je to výstražné, protože to jsou pouze fakta. A je pozdě být pesimistou.

Film je zdarma ke stažení z YouTube ZDE.
O filmu HOME a jeho produkci naleznete videa ZDE.
Fotografie Yanna Arthuse Bertranda v projektu Země krásná neznámá - Alive 2009 ZDE.
české stránky o filmu Home jsou zde.

http://miridia.blogspot.com

---------------------------------------------

Když Yann Arthus-Bertrand, mezinárodně uznávaný fotograf a autor knihy The Earth From Above, potkal producenta Luca Bessona, dohodli se ti dva na vytvoření dokumentárního projektu o planetě Zemi. Cesta po 50 zemích světa je ódou na krásy a jemnou harmonii naší planety. S optimistickým přístupem a aktuálními tématy se snímek zaměřuje na vzrůstající povědomí veřejnosti o současných sociálních problémech a problémech životního prostředí. Exkluzivně „ze shora" se vydáme na cestu kolem světa do těch nejúžasnějších, ale také nejponičenějších krajin – nádherná, dech-beroucí a silné emoce vyvolávající cesta z hlubin australského korálového pobřeží na vrchol hor Kilimandžáro, z amazonských pralesů do pouště Gobi, z bavlníkových plantáží v Texasu do průmyslové Šanghaje a ještě dál. Home nám skýtá konkrétní pohled na problémy, kterým musí naše planeta čelit: globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity a ubývání přírodních zdrojů, ale na druhou stranu i pozitivní vývoj, jako je vzrůstající demokracie, růst našich příjmů a životního standardu, rozvoj vzdělání. [FFF 2009] (oficiální text distributora)

http://www.csfd.cz

---------------------------------------------

Překrásný film o tom, co lidstvo dokázalo za svou krátkou existenci na planetě Zemi. Film o ničení důležitého, aby bylo možno vyprodukovat nepotřebné. Film, který věřím pomůže lidstvu, aby si uvědomilo, že jsme vstoupili na tenký let existence. Podívejte kam až jsme došli, je čas procitnout a přehodnotit svá konání. Je čas spojit síly, protože každý jediný z nás má tu moc otočit směr a začít konat. Tento DOMOV stojí za to, my stojíme za TO, vždyť proto jsme TADY. Vřele doporučuji všem.

S láskou

Vlaďka

Yann Arthus-Bertrand je francouzský fotograf známý hlavně pro své letecké fotografie Země. Již dříve dokázal, že umí zachytit krásu Země v její nejúchvatnější podobě. Jeho dlouholeté zkušenosti převedl tentokrát do pohyblivých obrazů a vytvořil vizuálně strhující film, který umožní divákům vidět z ptačí perspektivy 54 zemí světa.

http://tredoxe.blog.cz

--------------------------------------------

Odborník na leteckou fotografii Yann Arthus-Bertrand vydal v roce 1999 knihu Země - krásná neznámá (česky naposledy nakl. Slovart, Praha 2007) s pozoruhodnými snímky světa, pořízenými z ptačí perspektivy. Na jejím základě vznikla stejnojmenná putovní výstava fotografií, instalovaná v roce 2006 i v Praze. – O deset let později realizoval Arthus-Bertrand s producentem Lucem Bessonem dokumentární projekt o Zemi, nazvaný stručně Home (tedy česky Domov). Film, natáčený v padesáti zemích, tvoří sled vizuálně podmanivých záběrů různých krajin, pořízených téměř výhradně z výšky, s hudebním doprovodem a s komentářem (u nás jej čte Zdeněk Svěrák), který až příliš didaktickou formou seznamuje se současnými problémy z oblasti životního prostředí (globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity, ubývání přírodních zdrojů a migrace lidí). Začíná vznikem Země a přechází od obecných konstatování ke konkrétním příkladům s výčtem alarmujících statistik. V závěru však vyjadřuje optimismus ve vývoji ochrany přírody a v rozvoji demokracie a vzdělání. – Snímek, připomínající svým stylem i kritikou vyspělých civilizací tvorbu Godfreyho Reggia, měl celosvětovou premiéru při příležitosti Světového dne životního prostředí, tedy 5. června 2009.
http://www.fdb.cz

-------------------------------------------

Home - Francie, 2009, 93 min - anglické znění s českými titulky, ale v trochu horší kvalitě.

--------------------------------------------

Film HOME v HD kvalitě, ale pouze italsky. 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře