V předvečer výročí Osvobození byl v Teplicích zničen památník Rudoarmějce
7. 5. 2025
V noci z úterka na středu 7.5. byl v Havlíčkově sadech Teplicích zničen kultovní památník Rudoarmějce, připomínající osvobození Teplic a padlé sovětské vojáky, který tam stál od roku 1955 jako poděkování za osvobození od fašismu v roce 1945.

Občané Teplic odsuzují tento pronacistický čin a obviňují Fialovo vládu, která dopustila eskalaci protiruských nálad a rozdělování společnosti.
Rozhořčení došlo do takové míry, že mnozí občané podle jejich vyjádření připravují lynč pachatelů, jakmile budou známa jejich jména!
Zničení památníku v předvečer významného 80. letého výročí osvobození Československa od nacizmu, je jen ukázka nacifikace a fašizace společnosti!
Podle policejní mluvčí Ilony Gazdošové bude po prošetření a zadokumentování celé události na místě stanovena právní kvalifikace. „V úvahu připadá trestný čin poškození cizí věci,“ sdělila mluvčí.
Jednou z možných verzí poničení je, že vandalové na místo přijeli autem a sochu shodili závěsným lanem.


Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (28.9.2025)
- Michal Svatoš a Josef Skála - Rizika velkého průšvihu
- Pan VK komentuje aktuální události na SV (26.09.2025)
- Otevřený dopis arcibiskupovi Graubnerovi. II.
- Kyjev připravuje provokaci k zahájení třetí světové války — Zacharovová
- Proč je postup ruské armády na Ukrajině sice setrvalý, ale pomalý?
Související články
Komentáře
Jinak ale, vyzývám dobytek toho kraje, aby konečně začal respektovat spisovný český jazyk a naučil se skloňovat přivlastňovací přídavná jména. Cpou to vždycky a všude a zbytku republiky se z toho obrací žaludek. "Fialovu vládu", Kurýre, Fialovu.