Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ředitel VZP bere víc než prezident. Příjem se zvedl skokově a v tichosti

Seznam.cz, Seznam Zprávy, březen 2024

Ředitel největší zdravotní pojišťovny dostal přidáno o zhruba 63 procent. VZP nejprve odmítala výši platu Zdeňka Kabátka sdělit.

Řediteli největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP Zdeňku Kabátkovi se už před více než dvěma lety zvýšil o téměř dvě třetiny plat. Místo 225 tisíc, které měsíčně bral od svého nástupu do čela VZP v roce 2012, činí nyní jeho pravidelný měsíční příjem 355 tisíc korun.

  • reditel-vzp-bere-vic-nez-prezident-prijem-se-zvedl-skokove-a-v-tichosti

K tomu mu navíc správní rada každý rok schvaluje roční odměnu, která v posledních letech činila přes 1,2 milionu. Pro srovnání: plat prezidenta Petra Pavla je okolo 341 tisíc měsíčně a premiér Petra Fiala pobírá zhruba 274 tisíc. Novou výši platu schválila řediteli Kabátkovi správní rada VZP v prosinci 2021. Vše se tajilo.

Roční odměny ředitele Kabátka:

Rok

Odměna (v milionech Kč)

2023

1,574

2022

1,309

2021

1,282

2020

1,282

2019

1,14

2018

1,215

2017

1,3

2016

1,2

2015

1,17

2014

Odměny se vzdal

Jak bylo zmíněno, správní rada odhlasovala zvýšení platu šéfa VZP v listopadu 2021. Návrh podal její tehdejší člen Petr Zimmermann, který je shodou okolností stejně jako Kabátek řadovým členem ODS.

Nad hospodařením VZP dohlíží správní rada spolu s Dozorčí radou  podle zajisté „vynikajícího“ zákona č. 551/1991 Sb., oné zlaté doby jedinečné a prý standartní transformace. Tvoří ji celkem 30 členů, z čehož je 10 členů jmenovaných vládou a 20 členů volených Poslaneckou sněmovnou Parlamentu. Mezi nejpotřebnější odborníky je i lidem oblíbený Ing. Miroslav KALOUSEK .

Tak takhle si lebedí v dozorčích a správních radách VZP nová polistopadová garnitura, která slibovala, že budou hospodařit lépe než komunisté. To je ta slavná vychvalovaná „demokracie“, de facto, ale nejnebezpečnější náboženství. Je to ovšem vpodstatě inteligentní manipulace, A´la skvělý ministr dopravy Kupka. Ti, kdo manipulují s tímto mechanismem společnosti, tvoří neviditelnou vládu, která je skutečnou vládnoucí mocí naší země.

Bez ohledu na to do jakého politického spektra patříme, pravděpodobně souhlasíte s tím, že globální elita EU má příliš mnoho moci a vlivu. Bylo řečeno, že „peníze jsou moc“ a dnes se to zdá být pravděpodobnější než kdy jindy. Ti na samém vrcholu pyramidy diktují pravidla hry pro nás ostatní a není toho moc, co by s tím ostatní mohli udělat. Volit nebo ne?

Vždyť si volíme strany či hnutí jako za vlády KSČ na základě jen slibů a oni pak skvěle hospodaří snašimi příspěvky a daněmi. Myslíte, že ne, tak si uvědomte, že i posledních 30 let jste volili kandidáty, které vám byly vybrány sekretariáty stran či hnutí a „doporučeny“ dobře placenými novináři. Vždyť ČT i CNN Prima jsou jejími služkami a poskoky, vidíme stále stejné obličeje –Vondra, ministři či Zaorálek.

Nejprve slavné Havlovo Občanské fórum, poté ODS pod slibem standardní privatizace - korupčním prodejem, později knížetem a TOP 0 9 a nedávno gaunery 5koalice Spolu. Diktát Moskvy byl nahrazen posluhováním elitě vAmerice a evropské unie. A to vše bez záruky či garance, takže to byly volby jako za komunistů jež slibovaly rovněž bez garance a záruky sliby dodržet. Proto dnes politici vychvalovaní „jejich“ médii hospodaří nejlépe, dluhy a inflaci hází na Babiše. Raději zbrojí a cpou naše finance na „fašistickou“ Ukrajinu.

Také jsou odpovědní za korupci při laciném prodeji kapitálu během privatizace, který mohl přispívat na důchody a zdravotnictví (jako nyní jediný ČEZ). Místo toho máme ovšem 110 miliardářů a k čemu? Tyto vlády se také zasloužily o zničení evropské bezpečnosti vstupem do útočného NATO. Spolek 5demolice hrobařů možná volbami nahradí hnutí ANO se sliby o nápravě. Jenže 30 let korupčního prodeje majetku státu, že je jedno komu patří, nebude opravdu lehké napravit, ale jiné řešení neexistuje.

PS:   Jak to tedy celé dopadne? Velká masa veřejnosti je buď příliš letargická, příliš zbabělá nebo příliš ignorantská, než aby viděla svět takový, jaký je. Naivita a obrovská polistopadová manipulace zaštítěná jednou V.Havlem poté údajnou pravicí ODS a Klausem je vede k tomu, že ignorují brutální fakta před jejich tvářemi, a ustupují do ospalosti a rezignace.  Možná se někteří probudí a usnadní změnu pro záchranu.

Ivo Bubeník

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 miroslav petr 2024-03-19 19:53
tak proto není na speciální operace!
Citovat
#3 nowak 2024-03-19 17:49
Podle Hildegardy z Bingenu (starodávná světice a jasnovidka): "...má přijít Antikrist-bytos t,která se má pokusit převzít vládu nad světem! Před tím ale přijde 5šelem :1.ohnivý pes-výbušné lidské povahy. 2.lev-období válek. 3.sinavý kůň-lidstvo se bude oddávat hříchům. 4.černý vepř-přinese moře zármutku. 5.šedivý vlk-sobectví a hromadění majetku.
Čtenáři, ...sám porovnej!!!!
Citovat
#2 Jitka 2024-03-19 17:03
Je t nestydaté, odporné, je to prachsprostý tunel.
Citovat
#1 Emil Holub 2024-03-19 13:26
...už od pohledu je vidět, že to je parazitické prase, nic jiného!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře