Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Propagace multikulturalismu a islámu v Brně: Odpor, lhostejnost i souhlas. Škola nic měnit nechce.

Na návštěvě cizinců na základní škole Heyrovského 32 nic měnit nebudeme. Takové je zatím stanovisko základní školy na Heyrovského 32 v Brně-Bystrci. Škola neplánuje vydat ani žádné dodatečné informativní materiály pro rodiče.

Plánovaná týdenní návštěva pětice cizinců z různých zemí včetně islámských vzbudila negativní pozornost některých rodičů žáků školy. Ti vidí v programu, organizovaném neziskovou organizací AIESEC, která se otevřeně hlásí k hodnotám multikulturalismu, nepřípustnou indoktrinaci. Zpochybňují také zdůvodnění školy, která v souvislosti s cizinci ve škole mluví o výuce jazyků.

  • propagace-multikulturalismu-a-islamu-v-brne-odpor-lhostejnost-i-souhlas-skola-nic-menit-nechce
  • Podle některých rodičů jsou i takovéto testy z informací o islámu propagandou a indoktrinací.

 

„Tvrzení školy, že se jedná o výuku anglického jazyka, který mají vyučovat osoby, jejichž mateřským jazykem angličtina není, se mi zdá kamuflující a směšné. Údajní učitelé mají být mimo jiné muslimského vyznání. Nedělám si iluze, že z jejich strany nedojde k propagaci islámské nenávistné ideologie, byť i jen v podprahové rovině,“ zkritizoval celý projekt Hynek Charous, jehož dcera školu navštěvuje.
 

Návštěva „Rushdiho z Dánska“ na základní škole v Brně-Líšni v roce 2016, Zdroj a další fotografie na kopecinska.rajce.idnes.cz.

Pan Charous upozornil, že podobná návštěva údajných jazykových lektorů na základní škole v Brně-Líšni byla ze strany školy naprosto nezvládnuta. 
 
„Kromě oblékání do tradičního muslimského oděvu a focení s jordánskou vlajkou v pozadí, došlo i na přednášku o islámu a kultuře muslimských zemí,“ popsal událost Hynek Charous a doložil její průběh fotografiemi. Podle jeho názoru tím škola překročila hranici mezi informacemi, k nimž mouhou žáci zaujmout kritický postoj, a propagandou. „Škola neposkytuje žádné záruky, že to tentokrát nebude stejné. Nechce ani vyzvat děti ke kritickým otázkám.“
 
Ne všichni však názor pana Charouse sdílejí. Část lidí nevidí v návštěvě ani v jejím kontextu nic nesprávného.
 
„Ten program tady běží již řadu let a nemá vůbec nic společného s propagací islámu. Moji synové se ho taky účastnili. Seznámili se s mladými lidmi z Ruska, Brazílie, Číny, Indonésie, Egypta. Bylo to super a obohacení na obě strany,“ napsal na sociální síti Júlia Pribulová Tymočková.
 
Řada dalších však program odmítá.
 
AISEC je sekta! Potvrdí vám to i lidi, co tam dělali. Ve vedení této společnosti jsou muslimové, co potřebují rozšířit ten mor i tady. Jednoduše, proč nejsou na školách v arabských zemích přednášky o křesťanství, nebo třeba ateismu? My máme být multikulti a oni ne? Něco je tady špatně. Za chvíli budou děti povinně nosit do školy ty prostěradla na hlavě…“ odsoudil neziskovou organizaci Lukáš Martinát. Další upozornili na jiné aktivity základních škol, v nichž prý vyučující informují o islámu nekriticky zaujatě a nutí k tomuto postoji i žáky.
 
Po zveřejnění článku již o multikulturní návštěvě cizinců již jednala škola, členové školské rady, Klub rodičů i rada městské části. O žádných změnách však až dosud rozhodnuto nebylo.
 
„Ředitelka školy mne nekontaktovala a žádné dodatečné informace vztahující se k návštěvě rodiče nedostali,“ sdělil Bystrčníku pan Charous. „Nechtějí změnit vůbec nic.“
 
Cizinci do základní školy Heyrovského v Bystrci přijedou poprvé v pondělí 2. února, pobýt zde mají pět dnů.
 

Podle některých rodičů jsou i takovéto testy z informací o islámu propagandou a indoktrinací.

 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 xmarek@centrum.cz 2017-02-12 22:55
Lhostejnost. Já jsem já a jako při všem používám zdravý rozum viz: https://goo.gl/iKiiV3 a vím moc dobře jak se zařídit když se objeví ve škole mého syna podobný problém
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře