Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

POLICEJNÍ PROVOKACE PŘED BUDOVOU NM JE NA DEMISI MINISTRA RAKUŠANA

Z medií jsme se dozvěděli, že se demonstrace na Václavském náměstí zúčastnily tisíce lidí a pak se stovky demonstrantů snažily vniknout do budovy Národního muzea a strnout vlajku Ukrajina. Dále jsme se dozvěděli, že se děkan VŠE doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc. pokusil prý vniknout do budovy Národního muzea a podílet se tak na sundání vlajky.

  • policejni-provokace-pred-budovou-nm-je-na-demisi-ministra-rakusana

Tak se podívejme na to, jak to bylo. Na Václavském náměstí se demonstrace nezúčastnili tisíce, ale desítky tisíc lidí. Před budovou Národního muzea nebyly stovky lidí, ale desítky. Na budovu nijak neútočili a ani na policisty. Stáli v hloučku před policisty pod budovou a dožadovali se sundání vlajky Ukrajiny verbálně, jinak byli v klidu. Měli transparenty „stop válce“ a české vlajky.

V jednu chvíli vyšel z budovy NM muž v hnědé kukle a vydal policistům pokyny. Ti bezprostředně poté zaútočili na stojící skupinu lidí a vyvolali tak potyčku. Podle videa šlo o aktivitu policie a zahájení fyzického násilného střetu z její strany. Docent Ševčík se nijak nesnažil vniknout do budovy, dění pouze natáčel na mobil a snažil se pomoci policií zraněnému člověku a uklidnit nastalou situaci.

Video ZDE:

Policie zaútočila na protestující včetně docenta Ševčíka a zřejmě i zástupce tisku:

 

Přes tato fakta je hlouček lidí démonizován a Policie zasáhla proti lidem, kteří ve skutečnosti požadovali, aby státní instituce dodržovala při vyvěšování vlajek Zákon o státních symbolech a diplomatické protokoly. Místo, aby policie vstoupila v jednání s představiteli Národního muzea a zjednala nápravu, tak napadla občany, kteří tuto nápravu požadovali. Následoval i nevyprovokovaný brutální zásah:

Požaduji nejen za nedělní akci, ale i za předchozí kroky Ministra vnitra a Vlády Petra Fialy demisi vlády včetně ministra vnitra, medii spojovaného s organizovanou trestnou činností. Prosím sdílejte a šiřte, nesmíme nečinně přihlížet nastolování novodobé totality! Lidé odmítají nástup novodobé totality, odmítají válku a podporu její eskalace ze strany vlády dalším vyzbrojováním!

Michal Malý

Zdroj: https://pravyprostor.net/?p=157495

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 ON 2023-03-18 21:36
Pan Rakušan měl sklopit ušiska a odstoupit už loni, když si dovolil ozdobit ve dnech listopadových budovu MV ČR PYTLEM NA MRTVOLY s diplomatickým excesem vůči hlavě jiného státu. To myslím dostatečně ilulstrovalo, jak mizerně je na tom s morálkou a politickou odpovědností (bohužel i premiér Fiala, svým odmávnutím s konstatováním "to je v pořádku...")
Citovat
#3 brant 2023-03-13 18:14
Přátelé,viděl jsem ve Francii velice účinný prostředek demonstrantů,pr oti tamní policii..Jsou to obyčejné láhve s benzínem,které dokáží neuvěřitelné věci a dokáží tyto mocenské kreatury zlikvidovat i s jejich vozidly...Házet se musí hrdlem do předu a před hodem zapálit stočený hadr,kterým je ucpaná a namočená skleněná láhev v benzinu..Ten t zůsob zastaví a zapalí i tank...
Citovat
#2 miroslav petr 2023-03-13 12:53
z české policie se stalo gestapo,které vyměnilo heslo pomáhat a chránit za zatýkat a mlátit.
Citovat
#1 Kluk 2023-03-13 11:44
Jj, policajti ("VB" a provokační úderky), silový nástroj mocných. Bude ještě hodně dusno než se dosáhne nějakých kloudných výsledků.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře