Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Pavel J. Hejátko - politický vězeň polistopadového režimu

Nevím, jak začít, nejsem žádná novinářka, ani dopisovatelka, ale​ těchto pár řádků mi doslova řve v hlavě! V podvědomí - ve svědomí! Od svých 24 let jsem pracovala v oboru​, který jsem vystudovala, tedy v psychologii speciální pedagogiky, což mě před čtyřiceti lety přivedlo i do vězeňského prostředí. Za tak dlouhou dobu své praxe jsem viděla, slyšela i cítila už leccos. A přes to obrovské množství lidí, kteří mně prošli "v rukou" mně přesto nejvíc utkvěl jeden člověk. Opět zopakuji, že za předlouhých 40 let! Poznala jsem ho před třemi roky, když mi ho přivedla vězeňská stráž na tzv. zápisový pohovor.

  • pavel-j-hejatko-politicky-vezen-polistopadoveho-rezimu
Od prvních sekund jsem cítila jeho neskutečné charisma a cosi neuchopitelného, nezkrotitelného a především nezavřetelného pražádnou silou světa. V přiložených papírech bylo: Pavel Josef Hejátko, 46 let, mimořádně problémový a nepřizpůsobivý. Odmítající všechna pandemická pravidla i za cenu agrese atd.. Psal se únor 2021. Sundala jsem si roušku a k témuž vyzvala i vězně, který na moji výzvu a​ni nečekal a hodil ji slušně do koše, sotva za sebou zavřela dveře vězeňská stráž.

Vyzvala jsem ho, ať mně tyká (běžný postup, při navazování pracovního kontaktu s "problémovými" klienty), on mně přesto vykal. Bavili jsme se asi hodinu, což je mírně nadlimitní čas, který se má klientovi při prvním sezení věnovat, ale byl natolik zajímavý, poutavý a jeho životní příběh originální​, že přetáhnout stanovený čas bylo velmi snadné. ​Pak za mnou začal chodit pravidelně a musím zcela neprofesionálně přiznat, že jsem se na jeho návštěvy těšila. V kanceláři jsem měla kytaru na kterou mi od nějaké třetí návštěvy hrával svoje přenádherné, nicméně neskutečně bolestivé a teskné písně. Když jsem požádala, že bych chtěla nějakou veselou, bylo mi řečeno, že veselé písně ho osud nenaučil. Postupně jsme se začali poznávat a já měla možnost se seznámit i s jeho manželkou Monikou. Okouzlující éterickou a jemnou bytostí, plnou lásky a strašlivého zármutku. Vzhledem k okolnostem, pochopitelnému. Pavel mě doslova uhranul. V inteligenčních testech mi u něho vyšlo 148 bodů​ a bylo to znát i při našich rozhovorech. Jeho povšechní přehled nebyl standa​rdní univerzální úrovní klasického chytrého člověka, byl takovou chodící encyklopedií.

Pak se mu ovšem díky špatným podmínkám a ještě okolnostem, o kterých se nechci příliš rozepisovat, dramaticky zhoršil zdravotní stav. Dokonce až natolik, že skončil ve vězeňské nemocnici na JIP. V tu chvíli jsem si uvědomila, že jsem svědkem historického okamžiku a že tento člověk není jen tak můj další obyčejný a zapomenutelný případ. Souhrou okolností jsem šla tou dobou do předčasného důchodu a s Hejátkovými jsme se stali přáteli. Velice těžce nesu, co se Pavlovi už tak dlouho děje, protože nic z toho není ospravedlnitelné jakýmikoli zákony. Pozemskými, natož vesmírnými. Pavel J. Hejátko je s největší pravděpodobností (aspoň prozatím) největší Čech, jakého v tomto století zatím máme a my ho za "odměnu" zabijíme. Jednou nás​ za to historie potrestá a ti z nás, kteří u toho ještě budou, nebudou mít jediného rozumného a relevantního slova na obranu. A to vím jistě. Stydím se za svůj podíl na tom, že jsem nedokázala včas říct ne a toho Pavla se nějak radikálněji a v rámci svých pravomocí zastat.

Pavle myslím teď na tebe každou minutu a prosím, zůstaň tu s námi ještě co nejdéle jen budeš moci a chtít!

Tvá kamarádka Jarmila. (PaeDr. Jarmila Střechová - 6.12. 2023)

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Jaro Jaroslav 2023-12-24 16:31
Uz sa spamätajte! Vsetko čo sa deje vo svete od 2001 je zámerne vyvolane a zamerne robené! Sme vo veku Sata- yuga o rk, teda veku satana, a vsade je len ničenie a demontaž! A USAtan dohrá svoju úlohu až do svojho konca v 2026 ! Už tu prestaňte fňukať a postate sa veciam a satanistom ako chlapy! Ak to nedokážete tak mlčte a znášajte svoj osud! Politicka vas nespasí, a ani farári! Vsetko to bol jeden podvod, aby ste pracovali a stavali...A cochvíľu to bude všetko ako v Gaze! Ešte vám to netrklo!!!????
Citovat
#1 nowak 2023-12-24 13:38
Paní Jarmilo, já když si vzpomenu, že tato vláda dělala kvůli "údajně smrtelné nemoci - covid" uzávěrky okresů, jsou tito lidé vůbec normální? A my je tam trpíme, místo aby tito politici seděli v kriminálech a dostávali po ránu ovesnou kaši a chodili podbijet koleje.
A lidé, jak hlupáci se dávali očkovat a mí dva známí teď mají zdravotní problémy s imunitou a vědí, že to je z očkování.Hrůza, quo. vadis. tento svět!!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře