Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Liga mládeže Kolářovi: Dejte nám sochu Koněva, vše uhradíme!

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Starosta Prahy 6 se ani nepochlubil a ani neodpověděl na dopis, který dostal od Ligy mládeže Pskovské oblasti, kde je návrh jak vyřešit elegantně problém se sochou maršála Koněva.

Předseda rady Ligy mládeže Pskovské oblasti Konstantin Bělov poslal 16. 4. 2020 starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi dopis. V něm ho vyzývá ke spolupráci a vyjadřuje zájem o pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, vítěze nad německým fašismem, který nechal Kolář demontovat.

  • liga-mladeze-kolarovi-dejte-nam-sochu-koneva-vse-uhradime

 

Vážený pane Koláři,

„Pomník sovětskému vojevůdci Ivanu Koněvovi v Praze je součástí naší historie, stejně jako vaše pomníky českým legionářům, kteří ve 20. letech zahynuli na území Ruska.

Mnozí obyvatelé Ruska a představitelé občanských sdružení nezaujímají k tehdejšímu působení československých jednotek jednoznačné postoje a i ti mohou být podpořeni na komunální úrovni.

My při spolupráci s organizacemi evropských zemí vycházíme z toho, že každý má svůj historický odkaz, který představuje základ pro nastupující generaci a národní a občanskou identitu.

S představiteli organizací evropské mládeže se snažíme vytvářet civilizovaný rámec pro spolupráci v otázkách souvisejících s historickými pamětihodnostmi.

Proto Vám navrhujeme vyřešit problém spojený s pomníkem Ivana Koněva civilizovaně, a to mezi obcí a ruským občanským sdružením. Předejte nám památník a my uhradíme veškeré náklady spojené s předáním, přepravou a dalšími službami.“

16. 4. 2020
Liga mládeže Pskovské oblasti
 
 
zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/liga-mladeze-kolarovi-dejte-nam-sochu-koneva-vse-uhradime/

 

Facebook komentáře