Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Korupce v Romských neziskovkách

Výsadou demokracie, je skutečná svoboda slova. Každý novinář je podle mého názoru svědomím našeho národa. Dnes, je ale velmi obtížné s otevřeností popisovat témata a problémy, které tuto společnost tíží. Chce to odvahu. Např. cikánská problematika se stala uměle chráněným tématem. Nic jiného, než politický kalkul.

  • korupce-v-romskych-neziskovkach-vazeni-novinari

Vyhnout se za každou cenu zahraniční kritice, že Česká republika upírá cikánům jejich lidská práva. S „cikánu jsou chudáci a trpitelé společenské averze“.

Nikde se nedočtete o střetu zájmů, korupci, nehorázných machinacích cikánských organizací. Nespornou výhodou je, že cikánské téma není v popředí zájmu. To je klíč jejich úspěchu. Cikánské spolky a sdružení, jsou zcela mimo veřejnou kontrolu. Nikdo jim nevěnuje pozornost. Muzeum romské kultury Brno, sdružení Romodrom, Slovo21, RomanoNet, Romea.cz nejslavnější spolky, které bezpracně vydělávají desítky milionů ročně. Nikoho nezajímá provázanost těchto spolku s Radou vlády pro záležitosti Romů, Agenturou pro sociální začleňování, do které doslova tečou miliardy. Že členové těchto orgánů zasedají v komisích, kde se rozhoduje o dotacích, které si pak svorně doporučují ke schválení a financování. Že by střet zájmů? Možná se to zdá přitažené za vlasy, ale je to tak.Vychytralé cikánské metody fungují a cikánský byznys nevládních organizací vzkvétá. Pro ilustraci částky na jeden rok:

Romodrom o.p.s – 40.909.374 Kč

Slovo21 - 21.628.836 Kč

Muzeum romské kultury – 12.000.000 Kč

Jak jistě víte, stát jen doplácí na tuto zcela neužitečnou menšinu. Nic nevytváří, nebuduje hodnoty ani zisk, ale ročně nás, cikáni příjdou na miliardy. Kromě státem podporovaného zahálčivého způsobu života cikánů, jim ještě štědře přispívá na všechno možné. Zamyslete se, udělejte si zdravý a rozumný názor jestli je toto v pořádku?

Cikánské Muzeum romské kultury v Brně dostává, každý rok 10-12 milionů korun údajně na práci. Víc jak polovina jde na výplaty mezd. Romano Hangos. Cikánské noviny, které nikdo z negramotných cikánů nečte. Roční dotace od 850 až 1.1 milion korun. Z celkového nákladu 68 tisíc kusů se pár stovek rozesílá poštou na adresy odběratelů. Obchody a trafiky s tiskem je k prodeji neodebírají, protože je nikdo nekupuje. Víte co se stane se zbytkem? Z tiskárny putuje rovnou do sběru a drtiček. Ale redaktoři mají slušný plat 25-30 tisícměsíčně. Je to podle Vás normální??!!! Informace jsou ověřitelné a dohledatelné, ale nikdo neřekne, jak to doopravdy je!!!!

Organizační struktura a rodinná provázanost se subjekty:

Společenství Romů Na Moravě

Členové: Karel Holomek, Jana Horváthová, Monika Horáková, Gejza Horváth

Muzeum romské kultury

Členové: Karel Holomek, Jana Horváthová, Gejza Horváth

Romano Hangos

Členové: Jana Horváthová,Karel Holomek,Gejza Horváth

Romea.cz

Monika Mihaličková

Karel Holomek,Jana Horváthová – otec a dcera

Gejza Horváth,Monika Mihaličková – otec,dcera (mění svá dřívější přijímení dle potřeby

Horváthová,Horáková)

Jana Horváthová-Gejza Horváth-snacha,tchán

Monika Mihaličková-Jana Horváthová švagrové

Tato rodinná cikánská firma dokonale propojila své organizace a vysává státní rozpočet už desítky let. Kromě toho Muzeum romské kultury očekává správcovství v Letech u Písku. To bude trvale vynášet mnohamilionový zisk a zaplatíme to My občané této země!!!!

Romea.cz má statutárního zástupce, p. Zdeňka Ryšavého. Nastrčená figurka, ze kterého si cikáni udělali svého bílého koně. Ve skutečnosti, ji vede a řídí Monika Mihaličková. Kromě toho, že získává od státu pro Romea.cz 850 až 1 milion korun na vydávání časopisu Romano Vodi, který postihuje naprosto stejný osud, jako zmiňované noviny Romano Hangos, je úspěšná lobbystka. V rozhodovacích procesech výrazně podporuje rodinný podnik, jako je Muzeum romské kultury, Romano Hangos, Společenství Romů na Moravě. Společně s ředitelem Agentury pro sociální začleňování mají rozhodující vliv i na celkové uspořádání vládní Rady a komisí pro posuzování projektů.

David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování. Jeho spolupracovníky jsou Jan Baláž, bývalý osobní asistent senátora Jiřího Čunka a také Zdeněk Duna, bývalý pracovník tehdejší Meziresortní komise pro záležitosti Romů. Kromě napojení Agentury na již uvedené organizace, si tato skupina vydělávánejenom svým souhlasem a podporou různých projektů. Jan Baláž provozuje po celé ČR síť ubytoven pro chudé a lidi bez domova. Zejména se jedná o cikány. 3500 až 5.000 za 1 osobu. Při početnosti cikánských rodin? Slušný přivýdělek. Další oblastí jsou úklidy městských a obvodních úřadu v Praze. David Beňák coby státní úředník a bývalý vedoucí sociálního a zdravotního odboru na Praze 14 zajišťuje svým kolegům, právě úklidy těchto úřadů.

Naprosto stejným způsobem, jakým je brněnský rodinný model NGO, funguje i Občanské sdružení Slovo21, které si po vzoru Brna založilo další organizace jako RomanoNet, Khamoro. Autorkou je Jelena Silajdžič. Právě v současných dnech u ní probíhá finanční kontrola nad tím, jak nakládá s dotacemi státu a EU. Ročně si příjde na 22.milionů korun mimo zvláštní státní dotaci na cikánský festival.

Jako rozumný člověk jistě pochopíte, že by bylo mnohem vhodnější využít těchto peněz účelněji. Naši důchodci nemají na léky, svobodné matky nemají kde bydlet, sociální sytém nefunguje, silnice jsou v katastrofálním stavu viz.dálnice D1 a další, nemáme na obědy pro naše děti ve školách. Ale? Podporujeme a dotujeme cikány!!!!!!! Na úkor našich občanů a to je nehoráznost!!! Snad Vás můj skromný námět inspiruje a otevře Vám oči nad touto cikánskou nespravedlností.

Přeji Vám sílu a odvahu

S pozdravem

Ing. Vladimír Kvásek

Pisárky Brno-střed

602 00

Rychlá odpověď

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Bedrich Pavelka 2019-02-07 16:41
Plný souhlas, ale c s tím???? Komunisty na në!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře