Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jeden jediný dělostřelecký náboj pro Ukrajinu stojí 63000 Kč. Fiala jich chce nakoupit miliony!!!

Jeden jediný dělostřelecký náboj pro Ukrajinu vyjde občany České republiky a Evropské unie průměrně na 2500 eur (přes 63 tisíc korun) a chtějí jich nakoupit MILIONY !!! Když těžce onemocní dítě, tak to stát nezaplatí a pořádají se sbírky - na podporu kyjevské junty, která je u moci jen díky krvavému puči v roce 2014 však máme peněz dost !!!

  • jeden-jediny-delostrelecky-naboj-pro-ukrajinu-stoji-63000-kc-fiala-jich-chce-nakoupit-miliony
  • jeden-jediny-delostrelecky-naboj-pro-ukrajinu-stoji-63000-kc-fiala-jich-chce-nakoupit-miliony

„Aniž bych mohl jít do nějakých detailů, jsme schopni z této iniciativy, a to podotýkám, dodávat na Ukrajinu munici už v průběhu června a pak postupně do konce roku tak, abychom naplnili očekávané dodávky ve výši statisíců kusů,“ sdělil novinářům zkraje dubna na vojenské základně Severoatlantické aliance (NATO) v Rukle český premiér Fiala.

Česká republika lokalizovala půl milionu kusů munice ráže 155 milimetrů a tři sta tisíc kusů munice ráže 122 milimetrů. Estonsko toho ale našlo ještě víc.

„Nabídky, o kterých ve světě víme, pokrývají všechny ráže, které Ukrajina potřebuje. Patří mezi ně 122mm rakety pro (salvový raketomet BM-21) Grad, 122mm dělostřelecké granáty pro (houfnice) D-30 a pak 152mm a 155mm (dělostřelecké) granáty. Je jich na výběr celá řada,“ uvedl dále v rozhovoru estonský ministr obrany Pevkur.

Podle něj je cena za kus průměrně 2500 eur (přes 63 tisíc korun), Estonsku se podle něj podařilo lokalizovat munici v hodnotě dvou až tří miliard eur, což by dle jeho slov zajistilo nákup 800 tisíc až 1,2 milionu kusů munice pro Ukrajinu.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Vilím 2024-04-10 11:36
Já myslím že každému slušnému člověku když zjistil kdo byl zvolen to muselo být jasné co se bude dít. Některým to bylo jasné už předem jak se to bude dít. Tady je vidět ovoce demokratických voleb a jak to funguje když se dá důvěra samozřejmě těmi některými. Tomu jsme se museli učit.
Citovat
#1 miroslav petr 2024-04-08 17:45
proč jsem si vzpomněl při pohledu na Nutelu na slavnou hru S úsměvem idiota?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře