Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Fialo, tuhle zlodějinu na Putina ani na Babiše hodit nemůžete.

Valná hromada ČEZ rozhodla o rekordní dividendě za rok 2022 ve výši 145 Kč na jednu akcii.

Tedy jinými slovy akcionáři dostanou 14% z hodnoty své akcie za jediný rok.

Tedy stát minulý rok půjčil ČEZ 3 miliardy EUR, aby mohl dál obchodovat na lipské burze, následně zastropoval cenu elektřiny (kvůli tomu, že cenotvorbu určuje lipská burza), což jej stálo desítky miliard korun a nyní rozpustí skoro celý zisk, jenž si měl ponechat na dostavbu našich jaderných elektráren, aby zalátal obří díru v rozpočtu, kterou sám svojí hloupostí způsobil.

  • fialo-tuhle-zlodejinu-na-putina-ani-na-babise-hodit-nemuzete

Kdybychom už vloni oněch 30% akcií vykoupili (jak jsme v PRO opakovaně navrhovali), tak jsme mohli domácí ceny hravě regulovat a za burzovní cenu prodávat jen přebytky. Nemuseli jsme stropovat a nyní jsme si mohli ponechat nerozdělený zisk na investice do dostavby dalších bloků.

Lidé i firmy mohli mít elektřinu za 3 Kč za kWh, ČEZ mohl nehorázně vydělat na exportu přebytků, měli bychom daleko nižší inflaci a mnohem nižší deficit státního rozpočtu.

Ale to ne - my to radši uděláme nejhloupěji, jak to udělat jde.

Tedy vlastně jak pro koho.

Minoritní akcionáři (zhruba polovina z nich je z USA) si mnou ruce.

A jak řekl poslanec ODS Skopeček - nepoškodili jsme Německo.

Jestli voličům 5K ani po tomto nedojde, že tahle vláda neslouží zájmům České republiky a nikdy ani nebude a že právě nehorázně okradla své občany za bílého dne, tak už opravdu nevím, co by je mohlo z jejich naivity probrat.

Tuhle zlodějinu totiž fakt na Putina ani na Babiše hodit nemůžete.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#3 Namyanja 2023-06-30 14:54
Co chcete po curakach, curaci vzdy zustanou jen curkamai!!!
Citovat
#2 Přemysl Javornický 2023-06-29 18:43
Schyluje se k naplnění článku ústavy o odporu proti vládě porušující mnohé zákony a zásadně porušující demokratické principy a lidská práva, přičemž soudy nekonají. Tato vláda demontuje demokratický systém a plíživě zavádí tottalitu. Naplňuje tak ústavní právo na odpor.
Citovat
#1 Přemysl Javornický 2023-06-29 18:39
Potrestat za korupci a marnotratnost tam, kde je třeba nejvíce šetřit. Povinnost dobrého hospodáře je flagrantně porušena. Co vy na to, právníci a soudci? Vláda a ministerstva jsou povinní se chovat jako dobrý hospodář, což nečiní v žádném ohledu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře