Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

A takto čeští novináři s aktivisty z Manipulatori.cz vytvářejí a šíří lži a dezinformace ...

Autor: Zdeněk Pernica 

A takto aktivisté z webu Manipulatori.cz vytvoří z legrace dezinformaci a chytnou se ji čeští novináři, kteří ji začnou šířit jako pravdivou zprávu.
 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Ke kauze cesty do Ruské federace a fatálnímu selhání médií
V uplynulých dnech vydal dezinformační web extremisty Jana Cempera Manipuláři.cz zcela vylhanou zprávu o mé cestě do Ruské federace za účelem nákupu plynu. Tento článek toto ulhané a nedůvěryhodné médium vydalo bez jakékoli snahy ověřit si základní informace. Tedy nikdo ani nezavolal, neposlal mail a ani se nepokusil informaci před zveřejněním verifikovat.

a-takto-cesti-novinari-s-aktivisty-z-manipulatori-cz-vytvareji-a-siri-lzi-a-dezinformace
 
Screen lži a dezinformace vytvořené webem Manipulatori.cz
Screen lži a dezinformace vytvořené webem Manipulatori.cz
 
Dalším šokujícím zjištěním pro mne bylo, jak v současné době jsou lidé schopni uvěřit takovým dezinformacím. Vylhanou zprávu extremisty Cempera například na sociální síti Twitter sdílela a komentovala redaktorka Apolena Rychlíková, lajkoval novinář Jindřich Šídlo a trapně komentovaly například Paralelní listy. U podobných dobroserů a „lepších lidí“ bych očekával alespoň bazální schopnost kritického myšlení a nějakou inteligenci. Je vidět, že dezinformacemi nejsou ohroženi naši senioři, ale spíše tzv. pražská kavárna a novináři.
 
A jak celá kauza vznikla? Měl jsem se účastnit dlouhodobě plánovaného turnaje v boxu bez rukavic v Jekatěrinburgu 8. října 2022. Za tímto účelem jsem já a osoba z mého doprovodu obdrželi vízum opravňující ke vstupu na území Ruské federace. S ohledem částečnou mobilizaci v Rusku byl tento turnaj zrušen a já umístil fotografie víz na sociální síť Facebook s absurdním komentářem o zajištění plynu. Stačil by jediný telefon, ale takto novináři nepracují.
 
Výzva fanatika k neoficiálními zásahu (snad k vraždě?)
Výzva fanatika k neoficiálními zásahu (snad k vraždě?)
 
Šokující pro mne je také nenávist, která z příspěvků číší: od přání smrti, žádosti, abychom nebyli vpuštěni zpět do České republiky, až o přání, abychom byli na Kerčském mostě v době výbuchu. Věříme, že ty projevy nenávisti budou řešeny příslušnými orgány.
 
Z celé situace bohužel vyplývají dva nepříjemné závěry: největšími dezinformátory jsou naši novináři, kteří zcela rezignovali na základní principy své profese a míst s fakty pracují s dojmy, a také skutečnost, že jelikož jme plyn nejeli domluvit my, tak ho určitě nedomluvila ani naše neschopná Fialova vláda.
 
Zdeněk Pernica - zdroj prohlášení.
 
PS: prosím o sdílení, ať se to mezi ty vořežpruty dostane…
 
a-takto-cesti-novinari-s-aktivisty-z-manipulatori-cz-vytvareji-a-siri-lzi-a-dezinformace
a-takto-cesti-novinari-s-aktivisty-z-manipulatori-cz-vytvareji-a-siri-lzi-a-dezinformace

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-10-16 10:46
Milí novináři a menipulátoři, vymyslel jsem bezva věc! Silou vůle dokážu překonat zemskou přitažlivost, stačí se jen SILNĚ SOUSTŘEDIT! Ale funguje to teprve od osmého patra výše! Z balkónu vstoupíte do volného prostoru a silně se soustředíte, že nebudete padat a uvidíte výsledek. A nehažte kosu do žita, když se to někomu nepovede a tvrdě přistane dole, první neúspěchy vás nemusí odradit. A že prý se padá rychlostí 10metrů za vteřinu na druhou? I vědci vědí, že to úplně neplatí. Tak jen do toho a zkoušet! Víte pravda se vždy prosadí, i když je někdy bolestivá, doufám že to jednou poznáte na vlastní kůži!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře