Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zklamaný Schwarzenberg, vláda myslí jinak než on.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Na mimořádném jednání Poslanecké sněmovny s tématem významu sankcí vůči Rusku, vystoupila řada politiků, mezi nimiž nemohl chybět ani Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09 a současně předseda zahraničního výboru PS. Jeho předřečník, předseda ODS Fiala ve svém vystoupení velmi afektovaně vyjadřoval svou nespokojenost s postojem vlády ČR nejen k otázce sankcí, ale celkového příliš opatrnického a nedůrazného postoje v rámci postojů „západních demokratických států“ a členů aliance NATO.

Tato slova jako by byla voda na mlýn pana Schwarzenberga, neboť ten ve svém vystoupení velmi důrazně deklaroval svůj názor na postoj vlády ČR a politiků ke kauze Ukrajina. Svým způsobem sice neřekl nic nového, co bychom od něj ještě neslyšeli, jen se trapně opakoval a snad jen s větší lítostí konstatoval, jak málo a nedostatečně důrazně, opatrně přistupuje vláda jak k sankcím, tak k pojetí a významu událostí na východě Ukrajiny, kde hraje hlavní roli Rusko a odkud prý hrozí nebezpečí pro celou Evropu!

  • zklamany-schwarzenberg-vlada-mysli-jinak-nez-on

Zde je však od věci zopakovat jeho známou rétoriku, tj. jeho nekompromisní, válečného štváče hodný postoj k událostem, které proběhly na Ukrajině. Pan Schwarzenberg neopomněl kromě jiného znovu a důrazně upozornit, že to bylo právě Rusko, které porušilo mezinárodní smlouvy a anektovalo Krym za účasti „řadové ruské armády“, že to byly rovněž ruská vojska, které vedly boje v Luhansku a Doněcku a ne obyčejní rebelové a vzbouřenci, protože ti se prý poznají podle řeči a vojenského drilu. Je prý dostatečně dokázáno podle fotografií, že to byly ruské zbraně, používané ve válce separatistů s UA. Prostě pan kníže Schwarzenberg v tom má absolutně a nezpochybnitelně jasno, kdo je kdo, kdo a kde byl, co je koho a co komu patří.

Z jeho dojemného, lítostivého a vyčítavého projevu však nezaznělo jediné slovo pravdy o tom, jaké byly počáteční důvody vzniku událostí na Ukrajině (utajovaná investice USA cca 5 miliard dolarů pro ukrajinskou vládu), ani slovo o Majdanu, kterého se sám zúčastnil, ani slovo o tom, že se na Ukrajině zformovaly fašistoidní síly, které svrhly legitimně zvolenou vládu, že vystoupili Benderovi pohrobci a radikálové z Pravého sektoru a vynutili účast na významných postech státních orgánů, že ukrajinské vládě přijeli radit poradci z USA, že si místní oligarchové vytvořili svoje vlastní bojové jednotky, že se bojů na Majdanu, ale později i na východě Ukrajiny, zúčastnili žoldáci z několika cizích států, že radikálové vyvolali nebezpečné požadavky vůči občanům Luhanska a Doněcka, kteří se vzepřeli uznat fašistickou vládu a vyhrožovali rusky mluvícím Ukrajincům, že právě krymské obyvatelstvo, které tvoří 56% z celkového počtu obyvatel Krymu, se těmito výhružkami cítilo ohroženo a proto v referendu vyslovili souhlas s připojením k Rusku. Je toho prostě hodně, co pan kníže „jaksi náhodou, nedopatřením“ opomněl, zřejmě z titulu svého stáří (HOSIP). Co však pan kníže ví zcela bezpečně je, že za vším stojí agresivní Rusko a imperátor Putin.

Pan Schwarzenberg toho zjevně ví a zná (stejně jako neví a nezná) hodně. Problém je však v tom, že on tady není od toho, aby věci napravoval, on je tady od toho, nás občany přesvědčoval o správnosti a jeho lživých názorů a tvrzení (vžitá terminologie – vymýval mozky), ale také aby události gradovali a to pokud možno až tak, aby se naplnily představy západních a amerických politiků, sevřít Rusko do kruhu „obranného paktu“ NATO, aby si Putin ani nevrznul. Zda této Schwarzenbergově militantní strategii také věří a podpoří ji občané, je otázka. Něco mi však napovídá, k jeho nelibosti, že nejspíše ne!

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře