Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vystudovaný ještě neznamená moudrý, pane poslanče Ženíšku.

     Je až neuvěřitelné, jak si někteří mladí poslanci, pod záštitou svých velkých vzorů, činí nárok, ne-li právo na rozum a moudrost. Tak např. pan poslanec PhDr Marek Ženíšek, Ph.D, ve svém relativně mladém věku již místopředseda TOP 09, pod křídly svých velkých vzorů samotného  knížete K. Schwarzenberga a renomovaného kariéristy M. Kalouska hýří rozumem, rozdává moudra a rady na všechny strany.

  • vystudovany-jeste-neznamena-moudry-pane-poslance-zenisku

     Chápu, že ne každému je dáno se stát poslancem v tak ranném věku (viz jmenovec Marek Benda) a vědomí, že při umném prodeji sebe samého, rozuměj svou angažovaností, iniciativou, projevem správného, souzvučného politického a stranického názoru, se pro člověka  typu poslance Ženíška otvírá světlá a perspektivní budoucnost. Vůbec nezáleží (v daný moment), že panem poslancem proklamované, či lépe řečeno papouškované názory vedení strany jsou či mohou být velmi krátkozraké, neobjektivní a irelevantní. Jeho osoba jde směrem, který koresponduje s (proamerickou) politickou rétorikou K. Schwarzenberga, resp. TOP09 tedy, vymezovat se proti (nemnohým) pozitivním postojům vlády k praktikám stran sankcí vůči Rusku a hlavně politice a praktikám prezidenta Zemana. To všechno dává smysl,protože všechny tyto distanční snahy a tendence jsou evidentně dány , řízeny a  usměrňovány USA cestou jejich zastoupení  a realizovány jistým okruhem  politických  přizdisráčů v ČR.    

     Schwarzenberg byl (a je dosud) ze strany americké administrativy, potažmo Bilderbergu a Trilaterárního spolku, event. představitelů NWO černým koněm a nadějí v nedávných prezidentských volbách, což jak známo se nezdařilo. Odtud pak pramení veškerá současní demonstrativní iniciativa proti Zemanovi. Nikdy by se nestalo, aby tak relativně banální záležitosti (ovšem s hlubokým a značně negativním politickým dopadem) byly důvody k tak stupidní, nemravné, nekorektní a antipolitické nenávisti a demonstrativní dehonestaci prezidenta. Notabene, jsou-li postoje M. Zemana k Ukrajině velmi moudré, zdrženlivé , resp. uvážlivé, stejně jako postoje k Rusku, pak na druhé straně militantně lidskoprávní postoje  Schwarzenberga vůči Ukrajině jsou naopak jednoznačně proukrajinské, resp. prozápadně ukrajinské.

     Pan poslanec Marek Ženíšek, člověk vzdělaný, notabne na bázi politických věd, tedy politolog, jak výše uvedeno, loajální politické rétorice partaje se ambiciózně vyjadřuje ke kauze prezidenta Zemana a to až tak, že tento mladý, vzdělaný, ale ještě ne zcela moudrý a zkušený politik rozdává nejen rozumy, ale věren pravdoláskařským tradicím projevuje potřebnou distanci od činů, kroků a výroků prezidenta Zemana. Pro upřesnění, k těmto projevům se pan poslanec Ženíšek propůjčil při návštěvě ukrajinského Kyjeva, kde se zúčastnil tzv. Ekonomického fóra „předáváním zkušeností z čerpání evropských fondů a rozvoje“. Nevím, zda byl někým z vedení strany TOP09, event. sněmovnou pověřen, nebo to byla jeho soukromá iniciativa,  aby byl oprávněn se na půdě Ekonomického fóra v Kijevě omlouvat za činy prezidenta ČR.

     TOP 09 patří, jak výše zmíněno,  k hlasitým podporovatelům Ukrajiny. Předseda strany a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg i europoslanec Jaromír Štětina osobně podpořili prozápadní  krvavé akce na Majdanu. Poslanec Ženíšek, věren Schwarzenbergově pravdoláskařskému proamerickému chápaní demokracie, při vědomí získání dalších kariérních bodů se drze osmělil a dovolil si nehoráznost, když k přítomným Ekonomického fóra, zcela jistě za účasti většiny domácích představitelů Jaceňukovy administrativy prohlásil:

Ujišťuji vás, že v České republice napříč politickým spektrem, ať už je to vláda či opozice, panuje shoda na tom, kdo je agresor na východě Ukrajiny a kdo porušuje mezinárodní právo. Je mi proto nesmírně líto, že se musím omluvit za některé výroky pana prezidenta Zemana. Za výroky, které jsou v přímém rozporu s tím, jak se věci doopravdy mají a odehrávají a poškozují nás nejenom v očích Ukrajiny, ale celého západního světa. Omlouvám se," řekl mimo jiné ve svém proslovu na kyjevském fóru poslanec a místopředseda TOP 09 , (ne)moudrý  pan Marek Ženíšek.

     Někdo může namítnout, že na takovém prohlášení není nic zvláštního či mimořádného, dokonce se najdou lidé, kteří s tím budou souhlasit. Prosím, je to jejich názor, ale nejsem si  jistý, zda pan poslanec měl k něčemu takovému mandát. Na druhé straně je to mimo jiné i TOP 09 , která kritizuje  některé moudré výroky prezidenta Zemana na jeho návštěvě Číny přesto, že jde o hlavu státu, která má k takovým výrokům zcela  nepochybně své právo.  Slova od pana Ženíška : „Aby hlava státu země, která má zkušenost s nedemokratickým režimem, říkala v Číně, že nepřijela, aby mluvila o lidských právech, ale aby se učila, jak stabilizovat společnost, považuji za něco, co by v normální civilizované zemi po vystřízlivění přinutilo prezidenta k rezignaci,“ pronášel na půdě cizího státu je od něho krajně neomalené, ne-li přímo mladicky drzé, protože pan poslanec Ženíšek je podle mého názoru příliš mladý  člověk na to, aby poučoval 70 letého kmeta, notabene státníka, jak má mluvit a co má říkat. Jeho doporučení na rezignaci po „vystřízlivění“ je rovněž hrubý výpad proti osobě prezidenta a v neposlední řadě   je to naprosto absurdní. Jak by se asi tvářil, kdyby někdo za tato jeho křivácká slova požadoval, aby sám rezignoval na post poslance? To by bylo křiku!

     Postoj je ze strany TOP09 a pana Ženíška je nejen pokrytecký, ale i podrazácký, protože podle nich by měl zřejmě prezident své názory konzultovat s  TOP09, nejlépe se samotným  PhDr. Ženíškem Ph.D, sice vzdělaným a ambiciózním, ale ne zcela zkušeným a ještě zdaleka ne moudrým politikem. Tak vyspělý politik ještě není a dlouho nebude! Nicméně, pokud jsou něčí záda (včetně jejich ukončení) dostatečně k dispozici, lze se po nich šplhat buďto hodně vysoko,  nebo hodně hluboko. Obé má své neodolatelné kouzlo v další kariéře.  Zda v poctivé, nechávám na zváženou.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře