Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Není „šmejd“ jako „šmejd“!

Pravicové opozici se nepodařilo prosadit, aby ministři museli mít čisté lustrační osvědčení.

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na to reagoval slovy, že ministrem vnitra teď může být kdejaký „bolševický šmejd“, zde: (http://www.novinky.cz/domaci/348803-ministrem-muze-byt-i-bolsevicky-smejd-reagoval-kalousek-na-hlasovani-ve-snemovne.html). Po extempore s neomaleným pojmenováním poslance Ondráčka komunistickým fízlem, Kalouse opět perlí, neřku-li zvrací další nechutnosti a pitomosti.

  • neni-smejd-jako-smejd

Budeme-li vycházet čistě z recipročního postoje, může být také konstatováno, že ministrem vnitra teď může být i „polistopadový šmejd“! U toho zmíněného „bolševického“ šmejda je ovšem problém relevantně prokázat, že lze za takového někoho označit. Jedná se tedy spíše o nařčení a osočení člověka, než opodstatněné pojmenování (viz Ondráček = fízl, mlátička, důkazy = nula).

Na druhé straně potenciální kandidáti z řad dnešních, event. dřívějších postkomunistů, politiků z řad odpůrců režimu, pronásledovaných, disentu, chartistů atd., kteří se aktivně „vypracovali“ až do pozic politiků (Kocáb, Ruml, Vondra, Bursík a další), vzorně reprezentujících výdobytky sametové revoluce a vezoucích se tak na vlně populismu, mnohdy s puncem korupčníka, kmotra, lobbyisty, podnikatele či sponzora, by měli být zřejmě morálně i charakterově naprosto čistí jako lilie a ti jsou či by zřejmě měli být přímo předurčeni k výkonu ministerských postů? Jistě, nemají tu nálepku a pověst, jako ti „bolševičtí šmejdi“, mají ale zase jiné, neméně závažné společenské či politické nedostatky. Přece je všeobecně známo, jaký dopad měla všudypřítomná korupce na ekonomiku a potažmo životní úroveň ve společnosti, rovněž činnost lobbyistů nemá zrovna tou nejlepší pověst, stejně jako činnost sponzorů a kmotrů a podobných individuí. Jako příklad může posloužit i prof. Tomáš Halík, který dnes sprostě uráží hlavu státu? Notabene člověk, který ve své minulosti mj. absolvoval dvouleté studium stranického vzdělávání k otázkám světonázorové výchovy byl členem výboru ČSM, později členem komise ZV ROH pro socialistickou soutěž, Státní bezpečnost jej vedla jako kandidáta tajné spolupráce (KTS) pod krycím jménem Kazatel. Tento pan Halík si dokonce troufá kandidovat na prezidenta! Otázka: to je jaký „šmejd“, bolševický, zparchantělý nebo jaký? Nemyslím tedy, že zrovna takoví lidé jsou předurčeni k výkonu vysokých politických postů, protože i s nimi, jak vyplývá ze skutečností a poznatků, je dost nedobrých zkušeností!

Napadl-li Kalousek virtuálního „bolševického šmejda“ měl by, pro důkaz opodstatněnosti svých slov, alespoň na jednoho „bolševika“ prstem ukázat a doložit jeho existenci resp., že je skutečně tím, za co jej vydává! Není přece žádným tajemstvím, že „bolševici“ ani protikladní „menševici“ u nás nikdy nebyli. To by měl chemik Kalousek vědět, pokud řádně navštěvoval školu, ale jak jej známe, mu na faktech a důkazech až tak moc nezáleží. Hlavně když může vypustit jedovatou slinu na adresu lidí, o kterých nic neví kromě toho, že byli v KSČ. Podle něj a jemu podobných každý, kdo byl v KSČ, je člověk špatný, méněcenný, hloupý, nevzdělaný, bezcharakterní, nemorální a nespravedlivý kariérista, který se po zádech druhých dral nebo dere k moci. Jako bych mluvil a charakterizoval právě tyto domýšlivce, kteří si činí nároky být těmi jedinými vyvolenými, vést a spravovat věci veřejné, vládnout, resp. panovat lidem této země. S Kalouskem v čele, jak jinak! Přece právě pro ně je určena demokracie, pro obyčejný lid je už jenom povinnost je a jejich demokracii respektovat.

Pan Kalousek se vždy stavěl a staví do role moralisty, obhajuje morálku a spravedlnost, slušnost, poučuje o demokracii, právu na svobodu atd., ale sám není ani v nejmenším představitelem toho, o čem mluví. V zásadě je, kromě svých spolustraníků, proti všem! Jinými slovy, káže vodu a sám pije víno, často i nestřídmě pivo a kořalku. Svými výkřiky se ztrapňuje před rozumnými lidmi, ovšem jeho spolubojovníci, bratři v triku TOP09 mu tleskají a mohou se samou radostí zbláznit (pokud se už i nezbláznili a při tom nám chtějí vládnout)! Takže si můžeme vybrat: buďto virtuální „bolševický šmejd“, nebo jakýkoliv jiný „nebolševický šmejd“ (viz foto), nebo někdo z řad loajálních a Kalouskovi odevzdaných politiků, kteří mu tleskají (potlesk zprava v PS)! Podle šéfa TOP09 Schwarzenberga prý dokonce Kalousek, kdy je v opozici, boduje (bůh ví u koho) víc, než když byl ministrem! Jenže: žádný strom neroste do nebe!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře