Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Květnová výzva znepokojených intelektuálů

Neudržitelnost situace v naší zemi, mě přinutila opět se veřejně exponovat a celou vahou své mravní síly apelovat na svědomí slušné, jak věřím, tak stále ještě, většiny.

  • kvetnova-vyzva-znepokojenych-intelektualu

 

Temné síly vycítily slabost národa, jenž pustil ze zřetele mravní kompas, a povstaly z popela již před několika lety, když si dovolily zúčastnit se voleb a zapojit se do politické soutěže. Již tehdy jsem varovně zvedal prst, leč podoben prorokům, zůstal jsem nevyslyšen, ba někdy i vysmíván.

Troufalost a drzost těchto elementů proto mohla růst až do rozměrů, kdy si troufly ve volbách uspět a dokonce je vyhrát. Ani tehdy však občanská společnost neprozřela a rázně nezakročila.

Nyní tedy sklízíme plody této trestuhodné nečinnosti. Dočkali jsme se toho, co jsme si po listopadu 89 nedovedli představit ani v nejčernějších snech. Normalizátoři si navrhují své vlastní kandidáty do všech možných pozic, a aniž by se s námi poradili, také si je do nich volí! Dnes si navrhli a prohlasovali své kandidáty do rady ČT, přestože opozice, i já osobně, jsme byli jasně proti. Co udělají zítra? A kde to skončí, se ptám?

Dozrál tedy čas k akci. Opozice se není schopna sjednotit, je tedy nutné, aby na scénu vstoupil nový subjekt, který dynamicky změní politické poměry v naší zemi žádoucím směrem a odvrátí tak katastrofu v podobě vývoje k tyranii v jaké musí žít ubozí Poláci a Maďaři. S pocitem hluboké pokory jsem ochoten postavit se do čela, takříkajíc na špici pelotonu, kde lze očekávat bičování ledovými větry nenávisti.

--------------------------------

Po obdržení Tempomatové ceny jsem se domníval, že už na mě nedoplivnou. To jsem však ještě netušil, že jejich jedovatá slina bude akcelerována rusko-čínským palivem. Čelíme proto reálnému nebezpečí, že mé, takřka jisté vítězství v příštích volbách bude zhaceno toxickým působením falešných zpráv, jimiž nás zahltí obě říše zla. Proto je potřeba případnou prohru mého nového subjektu vnímat jako porušení zásad liberální demokracie. V případě takového vývoje, v temné chvilce našeho národa, by bylo nutné přistoupit k opatření sice bolestnému, avšak pro záchranu demokracie v naší zemi nutnému. Obrátit se na Evropskou komisi se žádostí, aby ustavila dohledový orgán. Pouze tak by byly zachráněny protentokrát Čechy a Morava.

Také se hluboce stydím za svoji katolickou církev, jejíž jsem nejznámější tváří. Ani její představitelé se se mnou neporadili, když vybírali svého kandidáta do rady ČT. Proto také zde jsem usoudil, že nazrál čas a přistupuji k vytvoření nového subjektu, církve autentické, skutečně humanistické, liberálně-demokratické. Podoben starým mučedníkům, jsem ochoten se obětovat i zde a ujmout se nejvyšší, nové vytvořené funkce hlavy církve, funkce, která se na moji památku bude jmenovat Ajatolík. Do svého vzniku tak církev obdrží požehnání spojení moudrosti světské i duchovní v jedné osobě. S představením její teologie ještě počkám, již nyní vás však mohu ujistit, že si na své přijdou opravdu všichni lidé, neboť hlavním předmětem uctívání v ní bude člověk.

--------------------------------

Moji drazí. Ani ten nejschopnější z nás by nebyl schopen nést takové břímě sám. Jsem tedy rád, že se mohu opřít o laskavá rámě skutečných elit národa, mnohých slušných intelektuálů i prostých lidí. Jsem rád, že je v nové straně i nové církvi mohu přivítat a přípravný výbor vám představit formou jejich podpisu pod tímto memorandem.

S láskou

Ajatolík T. Holík

Jiří Hehe

Jiřina Šikovná

Petr Podhart

Michael Kosáp

Václav Šedohradský

Martin C. Vědro

a další...

Autor: Oto Jurnečka

Zdroj: https://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=752267

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře