Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Novoroční povídání - Morálka a FED - O mršině, která sebou cuká na dvorku.

Přemek Horský

Na kom lépe demonstrovat situaci, kdy intelektuální elita společnosti nebo ti, kteří se za takovou elitu považují, jsou ve svých rozborech současné situace naprosto v pasti a naprosto mimo realitu, než je sám slovutný pan Halík.

Pan Halík je vůbec vděčná postava, neboť na něm může znalec KSB demonstrovat spoustu zajímavých fenoménů jako je, démonská struktura psychiky, psychotrockismus atd..

Ale pojďme k tématu, který zní: Halík a jeho mršina.

  • novorocni-povidani-moralka-a-fed-o-mrsine-ktera-sebou-cuka-na-dvorku
  • novorocni-povidani-moralka-a-fed-o-mrsine-ktera-sebou-cuka-na-dvorku

Předně nutno pochválit pana Halíka za jednu věc. Na rozdíl od devadesáti devíti procent novinářů, komentátoru a analytiků si pan Halík všimnul, že liberální kapitalismus je v krizi. To není málo, neboť liberálismus jako jeden z druhů sociálního idiotismu způsobuje, že většina jeho nositelů je na intelektuální úrovni pomalu vařené žáby. A je jedno jestli je to žába vzdělaná, či nevzdělaná. Dalo by se dokonce říct, že mírnou výhodu mají ti, kteří neprošli plnou lobotomií vzdělávacím systémem, který chrlí zástupy jedinců s tvůrčím potenciálem serailových kastrátů.

A kde vidí deficit liberálního kapitalismu pan Halík? V absenci morální vize! Jasně! A voda je mokrá a hlavním problémem plemene Peruánských naháčů je absence srsti. Cožpak není hlavním rysem liberálního kapitalismu to, že "osvobodila" společensko-ekonomické vztahy ve společnosti od morálky, jakékoli morálky? Halík, Halík, vždyť je to podstata liberalismu! Nejsou, vy Halík, ve skutečnosti diverzant a rozvraceč liberalismu? Nejsou, ja vím, protože Vaše morální vize je proměna jedince v beztvaré kosmopolitní hovno, jehož tolerance dosahuje takové úrovně, že není schopen odhalit i ten sebe více degenerativní proces jako škodlivý, čiže typické libtardské lejno pracující v algoritmu kup-prodej-neptej se.

Co jiného také může pan Halík nabídnout jako typický představitel liberálně kapitalistické intelektuální "elity"? Nic. Protože kdyby měl co nabídnout, musel by sám zaútočit na cecek, ke kterému je přisátý. Jak by taková morální obroda vypadala v praxi? To by se třeba jednoho krásného rána ředitel FEDu vzbudil, zašel do tiskárny a bouchl to červeného tlačítka STOP. A řekl by: "Dámy a pánové, tohle je nemorální! Od teď se budete živit produktivní prací." A bác ho! Ale to by najednou nebyly prašule na různé Templetonovy ceny a za co by nás jejich nositelé poučovali o tom, že dnešní krize je v absenci morálky? To jsme v začarovaném libtardím kruhu, co?

Liberální kapitalismus zdechnul. Ví to v horních patrech globální politiky, ví to partaje ve středních patrech, vám to ještě neřekli. To počká, nejdříve vám musí smáznout vaše aktiva i pasiva. Ale nebojte. Ani v novém modelu si nebudete muset lámat hlavu s morálkou. Nová ideologie je připravena a abyste snad se nezlobili, že už teď prožrali to, co vyděláte teprve za čtyřicet let, bude vás plně saturovat pocit, že zachraňujete planetu.

https://www.idnes.cz/.../tomas-halik-knez-filosof...?

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře