Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Něco pro ministryni Valachovou.

Menuju se Honza. Sem žákem 5. třídy. Chtěl bych vás seznámit s naší školou a taky vám vyprávjet, co sme se dnes učili. Naše škola je velmy moderní a pokroková, protože je inkluzivní. Inkluze je, když se všichni učí spolu v normální škole. Romové, bílý, cizinci a postižené děti, všychni spolu v jedné třídě, neni tu žádná disgryminace. V naši třídě je nás celkem 12 žáků a kromě učitele tu s námi souještě 3

paní asitentky a jedna pani psicholožka.

  • neco-pro-ministryni-valachovou

Ted vám všechny moje spolužáki představim. 

V první lavici u okna sou dvě holki - Lucka a Rebeka. Ve druhé lavici sedí Milan Tancoš a Jozef Žigo. Jsou to Romové. Nebaví je moc sedět v lavici, tak většinou běhaj po třídě, nebo si s paní asistentkou hrajou vzadu a zpývaj romské písně. Dříve pořád s dalšími Romy čekali před školou a od ostatních si něco půjčovali,hlavně mobili a peníze. Mě jednou odtáhly do křoví a půjčili si moje peníze a bundu. Ale o tom nám naše paní ředitelka zakázala mluvit a dnes už nesmíme do školi nosit nic drahého. Jejich rodiče to prí maji těžké kvůli disgriminaci a rasizmu.

Naše škola pro romské žáky každý rok koupí nové mobili a tablety a taky jim dává kapesné.Jinak sou všichni hrozně nadaný a chytrý,hlavně na hudební a výtvarnou výchovu. Mají samé dobré známki. Ve třetí lavici sedí Štefan. Je mentálně postižený. Vedle něj sedí jeho specijální asistentka Renata, která mu se všým pomáhá a utírá mu nudle a sliny. Mluvit nedokáže, jen vydává různé zvuky, ale všichni víme, že je úžasně chytrý. Dostává totiš samé jedničky. Učitelky říkají, že je p ro naši třídu velkým obohacením.

V první lavici u dveří sou Monika a David. Ve druhé lavici u dveří sedím já a vedle mě Mustafa. Jeho rodiče přišly z Afgánystánu. Ve třetí lavici je Alžběta. Je postižená s daunovým syndromem, ale je hrozně chytrá. Má nejlepší známky z celé naší třídy. Vedle ní sedí její asistentka Martina. Ve čtvrté lavici sedí Lukáš a vedle něj Manu. Manu je tu nový. Přišel k nám před 2 měsíci a jeho rodiče sou z Afriki Pamatuju si na jeho první den u nás.S naší třídní sme uspořádali uvítací párty. Všichni sme se s ním museli obejmout a poděkovat mu, že se přistěhoval do naší země, protože naše země i naše škola patří v šem! V poslední lavici sedí naše třídní psicholožka. Pomáhá nám a řešírůzné problémi. Minulý týden Lucka z první lavice nechtěla dát napít Milanu Tancošovi, tak jí paní psicholožka musela vyšetřovat pro podezření z podvjedomého rasizmu. Lucka se pak musela Milanovy omluvit. A co sme se dnes učili?

První hodinu byl zeměpis. Pani učitelka nám vyprávěla o islámské kultuře. Na koncy hodiny nás vizkoušela z toho,co sme si zapamatovali. Všichni dostali jedničku. Druhá hodina byla matematyka. Učili sme se malou násobilku. Až senaučíme malou, tak v 6, nebo 7. třídě začneme s velkou násobilkou. Už se moc těším. Také si mě pan učitel vizkoušel u tabule. Zadal mi deset příkladů a správně sem spočítal tři. Dostal sem dvojku. Po mě šel k tabuli Oláh. Pomáhalamu pani asistentka a dostal jedničku. Je fakt dobrej.Třetí hodinu sme měli Občanskou výchovu.

Přišli k nám studenti z Člověka v Tísni a měli sme přednášku o lidských právech a disgriminaci lidí s odlyšnou orientací. Na konci hodiny nám paní učitelka pustila pohádku. Bylo to o dvou gayích co se zamilovali a narodil se jim malí černoušek. Moc se mi pohádka líbyla. Čtvrtá hodina byla Čeština. Učili sme se romskou básničku. Nakonci hodiny sme jí společně recitovali a všychni dostali jedničku. Poslední hodinu byla hudební výchova. Učili sme se zpívat romské písně. Nejlepší byli Milan Tancoš a Oláhovic. Dostali jedničku a pochvalu. Tak to je moje třída.

Naše třídní říká, že inkluzivní škola je nejlepší a nejmodernější. V normálních školách, kde sou jen normální běloši, tam prej má hodně děcek čtyřky a pětky. Ale v naší inkluzivní škole máme všichni jenom jedničky a dvojky. Dysgriminace u nás prostě neekzistuje. Každý má právo na úspěch a vsdělání !

Tak ahoj. Honza.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 blg 2016-06-23 10:53
Opravdu vtipné. Kdybych neměl 4 letou dceru tak bych se řezal až bych brečel. Vzhledem k tomu, že otcem jsem,tak se řezat nebudu já, ale My budeme řezat ty swině, co toto " vymýšlejí".
Petr Bláha, Mstišov.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře