Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kdo lže, ten i krade (říká se)! Naše vláda je toho důkazem!

 

Některé věci, které se dějí v tomto státě, jsou skutečně pro mnohé (možná většinu) lidi nepochopitelné zvláště, jsou-li produktem koaliční vlády ČR. Jednou je to ministr financí Kalousek, podruhé ministr zdravotnictví Heger, ale mimořádnou pozornost zasluhuje ministr práce a sociálních věcí Drábek. Dlouhodobé, neúnavné, drzé až provokativní lži ministra Drábka (i v jiných souvislostech) jsou však nepřekonatelné.

kdo-lze-ten-i-krade-rika-se-nase-vlada-je-toho-dukazem

Co je však nejhorší, všechny politiky nechávající v naprostém klidu. Lze to pochopit, jednak je to zřejmě nějaký nepsaný bod jejich koaliční smlouvy ve smyslu Plzákovy metody „zapírat, zapírat, zapírat“ (rozuměj: lhát, lhát a zase jenom lhát), ale zdaleka to není jenom Drábkova specialita, ve vládě lžou totiž všichni. A jak! I  loajalita mezi koaličními partnery je pochopitelná,ale čeho je moc,toho je příliš!

     Je však zajímavé, že pokud jde o  ministra Drábka z TOP 09, pak kromě jiných, mlčí i ministr Kalousek, rovněž z TOP 09. Kdyby totiž něco podobného učinil kdokoliv z např. LIDEM či VV, byl by bez váhání nazván něčím  „slizkým  a odporným“!. V případě ministra Drábka se pak Kalousek, coby jeho stranický kolega, zdržuje jakýchkoliv komentářů a názorů. Pravda ovšem je, že se jej na to zřejmě také nikdo neptal. Snad je to proto, že se o tyto skutečnosti nikdo nezajímá, bohužel, ani premiér! Ale k věci samotné, proč mám ministra Drábka za notorického lháře. Protože když někdo něco neumí a měl by, když by něco mělo fungovat a ono to (dlouhodobě) nefunguje, když někdo za něco zodpovídá, pak místo toho, aby své nedostatky a problémy otevřeně přiznal,  uchyluje se k bohapusté lži. A to je případ ministra Drábka.

     Není tomu tak dávno, kdy s  velkou pompou byl spuštěn nový  IT systém na  vyplácení dávek, které jak dobře víme, měli celou řadu problémů a to hned několik měsíců. Co čert nechtěl, systém  není bez problémů ani dnes. Pokud se ovšem vrátíme k počátkům spuštění IT systému a jeho několika měsíčního problematického chodu, pak jistě neopomeneme kritiku a výtky jak na ministerstvo, tak přímo na ministra Drábka. Kdo má dobrou paměť ví, že ministrovy odpovědi byly tak trapně lživé, že ne jednomu divákovi TV či čtenáři denního tisku se zvýšil krevní tlak.

     Ne jinak je tomu i v posledních dnech. Jak uvádí PRÁVO (sobota 29.9.12), mnozí postižení a jejich blízcí si stěžují, že tento měsíc nedostali příspěvky na péči. Jde o tisícikoruny, v některých případech však i o desítky tisíc. Jak myslíte, že na to reagovalo MPSV (resort ministra Drábka TOP 09)? To ujišťuje, že příspěvky odešly!

     „ Ministr Drábek již několik měsíců ujišťuje (lže), že nový systém s dílny ministerstva funguje a dávky jsou vypláceny včas ( což je také lež). Zhruba 300 tisíc čekatelů na státní pomoc v podobě příspěvků na péči by s ním patrně nesouhlasilo“, uvedla poslankyně Lenka Kohoutová (kupodivu z ODS). „ Nový IT systém byl ze strany ministerstva vybrán na základě prokazatelně špatného řízení a ani během půl roku se zástupcům ministerstva nepodařilo systém zprovoznit natolik, aby fungoval alespoň přijatelně“, doplnila názor na systém MPSV L. Kohoutová. Je jen s podivem, že se s touto skutečností paní Kohoutová neobrátí na příslušné státní orgány. Asi ví proč!

     Drábkovo ministerstvo, potažmo sám ministr Drábek však oponuje (lže) když tvrdí, že informace poslankyně Kohoutové považuje za „poplašné zprávy“! Jednak je to zase záměrná kamufláž za odpovědnost nefunkčního systému, tedy nepravda (lež) a nakrásně, pokud by tyto informace měly být skutečně „šířením poplašné zprávy“, jak prohlašuje, jedná se o trestný čin a pan ministr Drábek by měl tuto skutečnost oznámit orgánům činných v trestním řízení. To se však nestalo, neboť pan Drábek ví, že tomu tak není, notabene spoléhá na to, že jeho lež bude silnější pravdy, nikdo z odpovědných politiků se těmito nedostatky nebude zajímat a lež zvítězí nad pravdou! Tuto zásadní a trestuhodnou  skutečnost potvrzuje sám ministr Drábek dalšími lživými slovy: „Jednotný informační systém funguje, všechny příspěvky na péči byly příjemcům zaslány v zákonném termínu. Její (pí. Kohoutové) vyjádření je pravděpodobně motivováno blížícími volbami!“

     Jen zcela neinformovaný občan může takový argument od ministra Drábka přijmout. Lež jako věž, říká jedno staré přísloví, ale k tomu se váže i dodatek, že „ Lež má krátké nohy“. Jaké dlouhé či krátké nohy má pan Drábek nevím, skutečností je, že mu pravda silně šlape na paty a pravda (nebo i něco kovově kulatějšího) by mu měly brzy klepnout přes prsty (přes zápěstí). Protože pokud je známo, realizační firma, tj. dodavatel tohoto systému, má až příliš úzké vazby na pana ministra Drábka, resp. naopak.  Logicky z toho vyplývá i možnost, že čím hůře tím lépe, neboť pokud něco nefunguje a musí se na opravách pracovat, musí se za to i platit. A tak ministerstvo v čele s panem ministrem nejspíše platí a platí, vždyť na takové věci se vždy najdou peníze, notabene, když se pan ministr může chlubit několika sty miliony ušetřených peněz. Kde je ušetřil, resp. kde ty peníze jsou, ví snad jen od sám!

     Lhát se tedy zřejmě vyplatí, konec konců o tom nás přesvědčuje i koaliční vláda, tedy premiér Nečas, ministři Kalousek, Heger, Vondra, Hanáková, Dobeš, Drábek, Schwarzenberg atd. svým tvrzením, že jsme na tom daleko nejlépe mezi ostatními státy EU, že jsme důvěryhodní (rozuměj ta vláda) v cizině, vůči bankám a jiným institucím, nicméně proto či právě proto musí vláda ještě více utáhnou opasek rozmařilým občanům, hlavně důchodcům, tělesně postiženým, nemocným, sociálně slabým, nezaměstnaným apod. Zkrátka jak výše uvedeno, lež je jedna (z nepsaných) klauzulí koaliční smlouvy či programu koaliční vlády a stala se (stejně jako korupce) součástí politiky této vlády. Jinak si to lze jen stěží vysvětlit.

     Aby toho nebylo málo, využívám nejčerstvější informaci, týkající se MPSV (http://www.novinky.cz/domaci/280192-policie-zatkla-drabkova-prvniho-namestka-kvuli-podplaceni.html), v níž sice nejde o přímou účast ministra Drábka, na druhé straně je to záležitost jeho rezortu a jeho nejbližších podřízených, jmenovitě  prvního náměstka V. Šišku. I v tomto případě má ministr Drábek zcela jasno: „Jsem přesvědčen, že všechny procesy probíhají na ministerstvu standardně, v pořádku. Všechno se snažíme zveřejňovat na internetových stránkách. To je vše co k tomu mohu říci,“ řekl Drábek Právu.  Co či jak si pan ministr představuje za „standardní“, je však otázka. K tomu nutno dodat malou informaci a sice, že oba muži měli dříve i společný byznys. Byli spoluvlastníky firmy IDTAX, ve které měl  Šiška nadpoloviční podíl. Drábek měl ve firmě 24procentní podíl, který prodal Šiškově společnosti Cone Advise. Tu pak koupila strojírenská společnost Vítkovice. A právě firma Vítkovice IT Solutions za působení Šišky získala jednu ze zakázek na nový systém výplaty sociálních dávek. O zakázku se  nesoutěžilo, firmy ji získaly bez výběrového řízení (http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=758973#utm_source=atlasHP&;utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-5)

     Ani špetka náznaku, že by to nemohlo být jinak, že by to mohla být i pravda. Ministr Drábek k tomu zaujal  svůj typický osvědčený způsob, vydávat takové zprávy za nevěrohodné, ne-li za poplašné zprávy! Jedno staré české přísloví říká, že „Kdo lže, ten i krade!“. V případě naší vlády (tedy ministrů) a její (jejich) politiky není lepšího důkazu!

 

30. září 2012                                                                                                            

Jiří  B a ť a

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře