Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kde či kam se podělo 28 amerických vojenských lékařů a sester?

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Do Česka přijede bojovat s koronavirovou pandemií 28 vojenských lékařů ze Spojených států. Pomoc zdravotníků z USA z Texasu a Nebrasky dohodl s americkým velvyslancem Stephenem B. Kingem vicepremiér a šéf ministerstva vnitra Jan Hamáček (ČSSD), (iROZHLAS, 21.10.2020)

  • kde-ci-kam-se-podelo-28-americkych-vojenskych-lekaru-a-sester

Příští týden do Česka dorazí na pomoc 28 vojenských lékařů ze Spojených států. Půjde o členy Národní gardy ze států Nebraska a Texas.

Se zvládáním epidemie koronaviru pomůže v České republice nakonec sedm amerických vojenských zdravotníků. Šest jich dorazí v polovině listopadu, jedna Američanka je v ČR již od neděle.(Novinky.cz, 6.11.2020)

V Česku už je šest amerických vojenských lékařů a sester, kteří budou v tuzemsku pomáhat s péčí o pacienty s nemocí covid-19. (Aktuálně.cz, 12.11.2020)

To je jen malá ukázka pozoruhodných informací z několika českých zdrojů, které v daný čas měly povzbudit občany ČR v krušné době pandemické, neboť Velký bratr (rozuměj USA) nám na pomoc v boji s koronavirovou pandemií poslal, kolik že vlastně vojenských lékařů?

K tomu se hned dostaneme, ale ze slušnosti je potřeba poukázat na invenci pana vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka, který se zasloužil o to, aby k nám tito vojenští lékaři z USA v nebývalém počtu 28 lékařů byli vůbec vysláni!

Řeknete si, tak to už potom bude úplná brnkačka, s pandemií zatočíme, když se do toho vrhne všech 28 lékařů! Smůla, nevrhne, tedy alespoň ne všech 28 lékařů, neboť jak se o něco později dozvídáme, do Česka jich dorazilo jen 7 (slovy sedm). Ostatně z jedné výše uvedené informaci se lze také dočíst, že v Česku už je pouze šest amerických vojenských lékařů a sester, což jaksi „neštymuje“ z prvotními údaji.o počtu 28 lékařů.

Tato skutečnost evokuje se ptát, kolik z toho počtu 28 je lékařů a kolik sester? Lze totiž předpokládat, že lékař je lékař a zdravotní sestra je zdravotní sestra a tedy ne lékař. Nicméně v Česku je, podle zmíněné informace, údajně 7 (slovy sedm) vojenských lékařů a sester. Navíc z jistých zdrojů prosáklo, že v Česku působí už jen jeden vojenský lékař, ti ostatní (šest lékařů a sester!) vzhledem k nevyužitým Letňanům prý údajně odcestovali zpět do USA.

Tak to bychom měli. Nicméně, pokud máme po ruce víno, nalijme si, jak se říká, čistého vína a zkusme si tuto „bratrskou“, notabene vojenskou pomoc z USA trochu zrekapitulovat. Předně, ten počet 28 vojenských lékařů, ze kterého mj. nevyplývá, kolik je lékařů a kolik sester, vzhledem k situaci práce neschopných lékařů, sester a zdravotnického personálu v ČR je naprosto marginální, naprosto nic neřešící.

Jediné co z toho vyplývá je (zcela jistě nezištný) hrdinný počin pana vicepremiéra Hamáčka, že by nám v pandemii koronaviru měli či mohli pomoci američtí vojenští lékaři. Nepodařilo se, takže iniciativa pana Hamáčka byla něco na způsob „snaha byla, ale výsledek žádný“!

Vzhledem k nepředpokládaným okolnostem z bohulibé mise vojenských lékařů (a sester) z USA v pomoci v koronavirové pandemii sešlo, nelze se neptat, kolik nás tato „sranda“ nekoordinovaná snaha pana Hamáčka stála a zda tato „bratrská“ pomoc neměla třeba také jiný, než humanitární význam či poslání, neboť jak víme, jisté tendence a skutečnosti nasvědčují tomu, že USA po neúspěchu s radarem v Brdech mají i nadále zájem se v ČR vojensky etablovat.

Neboli opět otázka: přibylo jich do ČR 28 nebo jen 7, byli to skutečně vojenští lékaři a sestry? Pokud údajně odcestovali, odcestovali skutečně, nebo jen jako?
Vrátíme-li se k původní záležitosti s účastí amerických vojenských lékařů na pomoci v boji proti koronavirové pandemii pak nezbývá než konstatovat, že dobrá vůle a snaha pana Hamáčka bohužel vyšla na prázdno, přestože by dnes byli tito lékaři užiteční třeba v nemocnici v Chebu či jinde, kde lékaří evidentně chybí.

Ale také dost možná tito „lékaři“ dnes plní jiné (možná nelékařské) úkoly, které možná nejsou o nic méně důležité. Je jenom otázka, jaké a pro koho?

Jiří B a ť a , 10. ůnora 2021

Facebook komentáře