Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jméno Štětina = shoda, osud nebo prokletí?

Přiznávám se bez mučení, že neznám všechny poslance, poslankyně, senátory a senátorky v Parlamentu ČR. Proto jsem občas nemile zaskočen shodou dvou či více shodných jmen, v tomto případě jménem Štětina. Nebudu zapírat, že toto jméno ve mně vyvolává jisté negativní asociace, neboť chtěj nechtěj se mi pod tímto jménem vybaví totálně profláknutý politický dobrodruh, rusofob, falešný hrdina alias vojenský zpravodaj, nečestný, prolhaný, prozápadně orientovaný rektální alpinista Ing. Jaromír Štětina, tč. ze Schwarzenbergovy vůle a jeho požehnání „již“ europoslanec za TOP 09.

  • jmeno-stetina-shoda-osud-nebo-prokleti

Jméno MUDr. Jiří Štětina z Hnutí Úsvit mne proto mírně překvapilo-nepřekvapilo. Překvapilo proto, že jde zase o jméno Štětina, nepřekvapilo proto, že je s politickým názorem až nápadně podobný svému jmenovci, europoslanci Jaromíru Štětinovi. Mj. jiné také tím, že stejně jako europoslanec J. Štětina i pan doktor Jiří Štětina byl členem KSČ. Nějak podezřele mnoho shodných vlastností u obou. Takže nejde jen o shodu jmen, ale i značnou shodu vlastností a názorů přesto, že každý z nich kope za jinou stáj. Europoslanci panu Štětinovi se jeho názorům a postojům nelze divit, vždyť pochází, pominu-li řadu předchozích stájí, z nadupané stáje TOP 09, kde jsou vůdčí myšlenka, názory a postoje šéfa stáje Schwarzenberga nejen dostatečně známé, ale členy této stáje respektovány, příkladně zastávány a podporovány. S panem doktorem Štětinou je to však trochu složitější. Jeho stáj Úsvit, pokud je mi známo, se neshoduje s názory pana poslance Štětiny a je proto značným překvapením, že se pan poslanec takto veřejně odtažitě distancuje od názorového proudu hnutí Úsvit.To je to, co sděluji v titulku tohoto příspěvku: jméno Štětina se v politice = shodě, osudu nebo prokletí?

Pro upřesnění dodávám, že jakkoliv s názorem pana Jiřího Štětiny nesouhlasím, jeho právo vyslovit svůj názor mu neodpírám. Jen mne překvapuje jeho angažovanost v hnutí Úsvit, kde v tomto směru je názor členů výrazně opačný. Výrok pana poslance, že „Sankce proti Rusku sice mohou Českou republiku poškodit, ale daleko více by naši zemi poškodilo, kdyby se vrátila padesátá léta. Pokud bychom byli znovu vázaní nějakými smlouvami, které tady už v minulosti byly, bylo by vše mnohonásobně horší,“ je na vzdělaného člověka neskutečné fax pas! Udivuje mě však , kam až sahá jeho připosraženost a loajalita, jen nevím komu, když se jeho názor značně neshoduje s Úsvitem!

Nevím, zda si pan poslanec uvědomuje, jakou nehoráznou pitomost vyslovil. Až mně udivuje, že dělá vůbec poslance. Podle něj jsme byli v minulosti „vázáni“ nějakými smlouvami, čímž měl zřejmě na mysli např. Varšavskou smlouvu, RVHP, nějaké smlouvy s SSSR apod. Ano, to je pravda, ale nebyly to smlouvy diktátu a buzerace.. Dnes jsme vázáni celou řadou smluv počínaje EU, přes NATO a desítky jiných konče. Bohužel, na rozdíl od těch, co zmiňuje pan Štětina, se značným diktátem, područím a podčiněností (viz zahnuté okurky, olomoucké tvarůžky, pomazánkové máslo, rozpočty, HDP, nebo účast vojáků AČR na válečných bojištích v cizině v zájmu USA apod.). Ví pan poslanec, že něco takového existuje? Ví o čem tyto smlouvy jsou a co z nich pro nás Česko, vyplývá? Obávám se, že ne. Proto by měl raději mlčet.

Pan poslanec se nejen vymezuje od názorového proudu svého Hnutí, ale současně dává najevo značnou neznalost až omezenost základních mezinárodních politických priorit a principů vnitřní politiky státu. Bohužel i tato skutečnost má hodně společného s europoslancem Štětinou, také on, kromě obhajoby fašistické vlády v Kijevě, neurvalých výpadů na účet Ruska, podněcování k válce použitím síly proti Putinovi, s domácí politikou jako poslanec toho mnoho neudělal. Měl holt jiné starosti. A přesto (nebo právě proto?) se dostal až na post europoslance. Jaké starosti a problémy má pan poslanec doktor Štětina nevím, ale tato jeho veřejná obhajoba vůči výhrůžce „nasraného občana“ není zdaleka nejpodařenější a už vůbec ne nejmoudřejší. Nu což, možná je to trest za to, že se svými soukmenovci z Hnutí nedrží názorovou basu. Následky si bude muset vyřešit sám. Možná to vyřeší tím, že se přidá k topákům, tam jistě najde víc pochopení. A bude mít vymalováno. Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jsi-zralej-na-smycku-kolem-krku-Budete-viset-valecni-stvaci-napsal-nasranej-obcan-poslanci-kvuli-Rusku-A-zde-je-odpoved-336090.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře