Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Když Magda něco řekne, jako když koza „békne“!

Pro ty, kteří by snad nevěděli, nebo nepochopili význam slov když koza „békne“ si dovoluji vysvětlit, že to není nic jiného, než přesně to, co kde zrovna řekne Magda Vašáryová. Tak například pro Parlamentní listy „zabékala“ názor, že si „ Pamatuje i dobu, kdy se (prý) slavili Vánoce tak trochu tajně, protože komunisté neviděli rádi, když Čechoslováci ctili křesťanský svátek“.

  • kdyz-magda-neco-rekne-jako-kdyz-koza-bekne

Protože jsem o cosi málo starší a také si víc a hlavně reálně pamatuji tak vím, že do kostela a na Vánoční svátky zvlášť se chodilo naprosto normálně, kdo chtěl šel, kdo nechtěl, nešel.  Ale je tu jeden fakt a sice, že pokud někdo slavil Vánoce, případně chodil do kostela tajně, pak to byli spíše funkcionáři KSČ. Že by to byl případ soudružky Magdy Vašáryové,  která se dnes tyto „békance“ snaží populisticky prezentovat jako „komunistický útlak čechoslováků“? Apropó, řadoví komunisté jako obyčejní lidé, se nikdy nijak neomezovali slavit Vánoce a pokud chtěli jít do kostela, tak šli. Třeba do vedlejší vesnice. To jsou fakta, ale M. Vašáryová má buďto jiné zkušenosti, nebo si vymýšlí a  cílevědomě lže.

Nehodlám se hrabat ve všech jejich výrocích nebo hodnotit, kdy „zabékala“ větší tu pitomost, tu hovadinu, někdy i krávovinu, ale pravda je, že pokud jsem stačil vysledovat odezvy čtenářů portálů všude tam, kde se Vašáryová vyskytla, tak ať mi ruka, která to píše upadne když budu konstatovat, že jestli se např. ze sta příspěvků, to jest odezev v diskuzních příspěvcích, našel jeden jediný příspěvek pozitivní, tak je to moc. Jenže výroky Magdy Vašáryové, jakkoli jsou ujeté, velmi nízké úrovně, si je stovky čtenářů či posluchačů vždy rádi s pobavením přečtou nebo poslechnou a dle toho se také projevuje úroveň diskuze. A jistě také ne každý čtenář na ty pi..iny (dosaďte podle libosti) Vašáryové v diskuzi také odpověděl. 

Zarážející však je, že tato kdysi populární  herečka, díky Václavu Flaška Havlovi také diplomatka, dnes už jen pražskou kavárnou protlačovaná  politická „dámička“, která v Česku dává na odiv své rádoby „fundované“ občanské a politické názory, hlavně však nevhodné kritické připomínky k životu v naší české společnosti, jsou našimi čtenáři, diváky či posluchači  přijímány s velkou nelibostí a despektem. M. Vašáryová je sama  o sobě natolik nesoudná, nekritická, neřku-li nespolečenská (lidově splachovací), že jakkoliv si všímá různých jevů a záležitostí ve společnosti (po čem jí je s prominutím ho..o), které následně emocionálně ventiluje v TV, videu, případně v rozhovorech ještě nepostřehla, jakou převážně nepříznivou odezvu na svá vystoupení výroky, názory atd má u české veřejnosti. Tím, že na tyto skutečnosti nereaguje dává najevo, jak ji názory českých občanů na svou osobu nezajímají a jak jimi (českými  občany) veřejně pohrdá.

Je s podivem, že jak M. Vašáryová, tak také další, bohužel čeští politici a osobnosti,  nereagují na odezvy občanů na svá vystoupení, názory či projevy. Velmi často se totiž stává, že tito lidé rozdávají rady, rozumy, dávají návrhy a doporučení, vyjadřují své osobní názory, postoje, často velmi kontroverzní, nepřijatelné, rozporuplné,nelogické, ale i netaktní a dehonestující, přičemž nejsou ochotni, lépe řečeno nemají zájem o tzv. zpětnou vazbu, tedy o to, jak všechna jejich vyjádření, názory a stanoviska  přijímají ti, kterým je to určeno, to je občané.

Mohou pro to být dvě vysvětlení a sice, že je názory občanů skutečně nezajímají, což jejich pověst poslance, senátora či jiné osoby veřejně činné rozhodně nectí, nebo si jsou moc dobře vědomi, co by se na sebe  nepěkného dočetli a dozvěděli. Faktem je, že řada reakcí čtenářů na některá veřejná vystoupení, stanoviska nebo názory těchto lidí jsou velmi, ale opravdu velmi drsné, často vulgární. Nicméně, vinu či příčinu těmto často velmi nespolečensky vyjádřeným odezvám nutno přičíst právě těm, kteří takovou odezvu svým jednáním vyvolali. Tím, že na to nereagují a strkají hlavu do písku, se animozita a vztahy mezi politiky a občany nevyřeší a napětí zůstane. Bohužel. Zda je to neschopnost nebo záměr, ví jen oni sami.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře