Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Interaktivního publicistu Zieglera přitahuje Rusko. Proč asi?

Ne, ani náhodou to není tím, že by měl k Rusku nějaký mimořádný vztah, právě naopak. Pan Ziegler sice má k Rusku vztah, ale jako vyhlášený a nekritický rusofob, který se na téma Ruska může „upsát“.

Co však hlavně, může o něm pochybovačně a pomlouvačně a mnohdy hodně nevkusně a nechutně psát a nutno dodat, že se mu to daří. Třeba článkem zde: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/na-ceskem-internetu-koluje-lzivy-dokument-o-putinovi/.

  • interaktivniho-publicistu-zieglera-pritahuje-rusko-proc-asi

Není totiž jednoho článku, ve kterém by se Ziegler hrubě či netaktně neotřel o cokoliv, co má s Ruskem, event. s Putinem společného. Ve výše zmíněném odkazu to jsou tentokrát ruští důchodci. Ne že by snad nebyla pravda, že je v Rusku důchod nízký ve srovnání s důchodem v Česku , tj. cca 10.600 rublů, resp. 6.700 Kč, jak píše pan Ziegler, skutečný průměrný důchod po jeho celoplošném zvýšení mi není znám. Nicméně takové posměvačné a pomlouvačné manýry, jakými se pan Ziegler prezentuje je ubohé zvláště, když se skrytou škodolibostí doporučuje českým důchodcům, stoupencům Ruska a Putina, aby si vyzkoušeli, jaké to je v Rusku a za nějaký čas nám svěřili své zkušenosti. Je to hodně neetické a nemorální, ale u něj to nepřekvapuje, on to totiž ani jinak neumí.

Ale budiž! Jestliže je však ruský důchod cca 61% důchodu českého není od věci se pana Zieglera zeptat, jaký že je např. poměr důchodu švýcarského a českého (případně jiného západního státu)? Také by doporučil českým důchodcům si jít do Švýcarskado Německa, Francie…) vyzkoušet, jak se žije jen s minimálním důchodem, který činí v přepočtu cca 80 000 Kč, zatím co v Česku je jen průměrný důchod 10.557 Kč? Kdo se asi bude smát tentokrát? Pan Ziegler prostě srovnává nesrovnatelné, nebere v úvahu stav společnosti a její vývoj, situaci dříve a nyní a navrch to ještě všechno zesměšňuje! Ano, v Rusku je nízký důchod, čehož si byl vědom i V. Putin a proto se důchod cca před rokem jednorázově zvýšil o 5000, slovy pět tisíc rublů! U nás se na důchod přidává po cca 40 korunách, maximálně po stokorunách! Je to také k smíchu nebo je to k pláči?

A ještě jedna věc. Když už se pan Ziegler tak důkladně zabývá vším možným v Rusku, o Rusku, Rusech atd., co kdyby také udělal sondu do jeho oblíbeného prostředí USA, prostředí obyčejných lidí, jejich průměrných důchodů, úrovně zdravotnictví, školství, bydlení a vůbec americké životní úrovně těch cca 50 milionů průměrných Američanů? Abychom si mohli udělat skutečnou představu, jak si „chrochtají blahem“ běžní, obyčejní Američané a jak si utrhávají od úst a uskrovňují chudí Rusové! Bylo by to hodně zajímavé, ale: najde k tomu pan Ziegler odvahu?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře