Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Děkovný dopis, aneb: Ještě že Vás máme, paní Mašínová!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nebýt Vás, paní Mašínová, asi bychom nevěděli, co se dnes ve světě děje a také že bychom snad zapomněli na události z r. 1968. Z titulu jednání Vašich bratrů připomínáte nejen minulost poválečných let, ale i léta 68 a v neposlední řadě i problematickou současnost. Jen kdybyste více uvažovala nad tím, co říkáte, což už asi bude pro Vás problém.

Chápu, máte léta, které nelítostně poznamenávají každého člověka. Ovšem ne každý v těchto letech se propůjčuje k „vyznání“ pocitů, názorů a pohledů, kterým nás, paní Mašínová, čas od času dost provokativně oblažujete!

  • dekovny-dopis-aneb-jeste-ze-vas-mame-pani-masinova

Vaše názory, pocity, pohledy a různá hodnocení mají kvalitu značně nepodařeného guláše. Směs názorů a konstatování, kterými vyjadřujete jisté stavy na obou polovinách zeměkoule, jsou tu překyselené, tu přesolené, přepepřené, jindy zase připálené nebo vůbec tak nějak celkově nedodělané. Na druhé straně je třeba ocenit Vaši snahu něco veřejnosti sdělit, ale mohu Vás ujistit, že až na výjimky jsou Vaše slova dost či spíše hodně nezáživná. Přesněji řečeno, chybí jim opodstatněnost, pravdivost, mnohdy fakta a argumenty, kterými byste mohla podepřít svá tvrzení. Pravda, snažíte se, upřímnost Vám rovněž nechybí, ale co z toho, když jen málo z toho, co veřejnosti sdělujete, je pro ni stravitelné a přijatelné.

Nikdo Vám nemůže vzít právo na názor, pokud má nějakou relevantní hodnotu. Vy ovšem operujete výrazivem, které se poněkud vymyká zdravé logice, uvažování, někdy i slušnost. Vaše konstatování, že „všichni jsme pro Rusy fašisti“ je hodně, ale opravdu hodně mimo realitu. Na Západě jsou podle Vás všichni zdegenerovaní, naopak na Východě tedy v Rusku, jsou zase všichni primitivové, prezident Putin nemá obličej, ale ksicht atd. atd. Už jste se, paní Mašínová, zeptala svého zrcadla, kdo je na světě nej…? Možná budete zklamaná, ale fakt ani Vaše vizáž (podle Vašeho slovníku ksicht) už není vhodná na reklamu (tedy podle toho, k čemu by měla sloužit, abychom si rozuměli). Nic si z toho nedělejte, jen se příště o lidech takového formátu jako je ruský prezident Putin vyjadřujte hodně, ale opravdu hodně zdrženlivěji. Nepochybuji, že byste se stejně vulgárně vyjádřila o jiném stejně významném západním politikovi, i když umíte překvapit! Chápu, je to otázka oblíbenosti či naopak, ale pořád je to jen Vaše osobní hodnocení a pohled, který není nutno v takové formě ventilovat.

Nutno ovšem otevřeně přiznat, že ve Vašem vyjádření pro ParlamentníListy.cz máte v některých věcech pravdu. Jenže, vzhledem ke svému věku pravdu prezentujete způsobem sobě vlastním, často již melete jedno přes druhé, dáváte do souvislosti věci, které spolu vůbec nesouvisejí. Osočujete a spíláte těm, kteří si to nezaslouží, naopak vyzdvihujete ty, kteří by zasloužili odsoudit! Prostě, jakkoliv říkáte pravdu, vybrat si něco pozitivního a použitelného je možné jen velmi málo. Vaše názory se však mnohdy rozcházejí i s realitou, konstatujete věci, které nemají reálný základ (čekání na třetí světovou válku, Putin chce urvat Ukrajinu, Putin je zločinec, Polsko jediné, které je schopno střežit Putina před jeho agresivními choutkami, nic neříkající sankce Západu vůči Rusku apod.). To jsou bláboly, paní Mašínová, hodny nějakého pomatence, nemyslíte?

Je mi Vás opravdu líto, paní Mašínová. Žijete z podstaty zločinů, které spáchali Vaši bratři, jakkoliv jsou některými lidmi považováni za hrdiny. Není tomu tak, paní Mašínová. Vaši bratři vraždili a a oběti zanechaly sirotky a vdovy. Stejně, jako prožívali smutek a bolest pozůstalí po mrtvých, kteří např. zahynuli při okupaci v roce 1968, stejně tak to prožívali pozůstalí po těch, které Vaši bratři chladnokrevně zavraždili. To není hrdinství, paní Mašínová, to je bezcharakterní zbabělost, která nemůže být ničím omluvena. Vám možná přijdou činy Vašich bratrů jako hrdinství, vězte však, že většina národa to vidí jinak. Opravdu je mi Vás líto, že se díky těmto nechutným činům stáváte pozorností médií, že se v nich vyjadřujete tak jak se vyjadřujete a že by snad na Vaše názory a pohledy měl někdo brát zřetel. Nicméně, máme demokracii, máme právo se svobodně vyjadřovat. Ovšem potud, pokud druhého neurážíme, neponižujeme, nepomlouváme. Vy paní Mašínová, prskáte a kopete na všechny strany, nic Vám není dobré. Nedivím se, nejste sama, ovšem na rozdíl od Vás ti ostatní nemají šanci se tak „pozoruhodně a velkoryse“ rozpovídat , protože nejsou formát jako Vy. Nu což, jste přece sestra vrahů, nebo dle jiných také hrdinů, kteří svou trestuhodnou zbabělostí bojovali proti komunistickému režimu. A to se dnes přece počítá. (Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zdena-Masinova-Cekam-treti-svetovou-valku-Kdyz-slysim-o-podpore-zlocince-Putina-stydim-se-za-lidstvo).

Facebook komentáře