Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Bože kdes byl, když jsi rozdával rozum? Nebo na některé už nezbylo?

Není to po první, co se v souvislosti s Ukrajinou, Ruskem a Putinem objevily zaručené informace typu „prý“ a „údajně“. Ta poslední je, že Putin „prý“ hrozil tanky nejen v Kyjevě, ale i v Pobaltí a Varšavě. Já pro úplnost dodávám, že i v Brně a ve Valašských Kloboukách!

  • boze-kdes-byl-kdyz-jsi-rozdaval-rozum-nebo-na-nektere-uz-nezbylo

Ruská vojska „prý“ mohou během dvou dnů obsadit Varšavu, Rigu, Vilnius nebo Bukurešt! To měl „údajně“ říci ruský prezident Vladimir Putin během schůzky svému ukrajinskému protějšku Petro Porošenkovi. O těchto výhružkách měl posléze „údajně“ ukrajinský prezident informovat předsedu Evropské komise Josého Barrosa a právě na tento záznam se německá média, pro úplnost Süddeutsche Zeitung, odvolávají.

Nabízí se otázka zda ti, co tuto fámu šíří, se nenacházejí v zoufalé fázi tzv. okurkové sezóny a mají úplně vyprázdněný pytel, že nemají o čem psát, nebo to jsou tak neskuteční břídilové a vypatlanci, že jim ani nedochází, co píší. Jde přece o novinářské profesionály a je proto až neskutečné, že nikdo z nich nehledá logiku, racionálnost takových nesmyslů, že jim nepřijde logicky naprosto nemožné něco tak šíleného zrealizovat. Přece nejde o žádný výlet autokarem do Varšavy, Rigy nebo do Bukurešti, nejde o akci vojsk Varšavské smlouvy! Přítomnost ruských vojsk by nutně muselo předcházet aktu vyhlášení otevřené války těmto státům! To je přece holý nesmysl a hlavně nereálné!

Mají nějaké racionální představy o důvodech, proč by to Putin chtěl, proč by to dělal? Copak nemá dost svých domácích starostí, notabene problémů s východní Ukrajinou a sankcemi? Uvědomují si tito vypatlanci, že to ani není reálné, protože by si to Rusko nemohlo dovolit? Že stav její armády zas není až takový, že by bylo možné najednou obsadit zmíněné státy? To už nemají špetku soudnosti, logického uvažování, zdravého rozumu? Nebo si fakt myslí, že přesvědčí veřejnost o „údajných“ Putinových uchvatitelských agresorských záměrech? Chtějí tím snad dokázat, že je Putin cvok, blázen, psychopat a nebezpečný člověk?

Pak se strašně mýlí a jestli někdo hledá takové lidi, pak nechť začnou u samotného Porošenka a skončí u Obamy! Totiž právě Porošenko je člověk, který coby neúnavný řiťolezec a zaprodanec USA až chorobně usiluje o válku s Ruskem! Byl to Porošenko, který v americkém Kongresu prohlásil, že válku vyhrávají zbraně, ne vojenské deky a baterky. Věděl, proč to říká. Je to snad dostatečný důkaz o tom, kdo se snaží válku vyvolat, protože si myslí, že mu v tom západ pomůže.

Kdo tedy chce válku je jasné, co není jasné, proč západní politici ve spolupráci s médii šíří takové jasné nesmysly. Upřímně řečeno, jasné to je, ale mýlí se pokud si myslí, že tyto fámy vyvolají nějaký negativní postoj vůči Rusku a Putinovi, že tak získají podporu široké veřejnosti. Ano, je to hnusná provokace, která má vedle sankcí deptat veřejné mínění široké veřejnosti, které stojí na straně Ruska a Putina.

Pro upřesnění, nejen česká veřejnost, ale slovenská, rakouská, kanadská, holandská atd., viz jejich dopisy Putinovi! Jako zcela jednoznačně nechce válku Putin a ruský lid, tak stejně nechtějí válku lidé z Česka, Slovenska, ale i z Polska, Maďarska atd. Porošenko musí harašit s válkou, protože jinak žádné peníze a podporu od svých chlebodárců nedostane. A pokud nebudou peníze, bude Porošenkovi i jako prezidentovi (nebo právě proto) ouvej. Mimochodem, ono mu ouvej bude tak či onak, je to jen otázka času. Ale čím dřív, tím lépe.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře