Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Až nebezpečně „nabitá“ Mirka Němcová.

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Je překvapením, že paní Němcová v rozhovoru pro Parlamentní listy. Cz na dotaz, zda souhlasí s Tomášem Halíkem v tom, že u nás dochází ke konfrontaci dvou typů politické kultury, východní a západní konstatovala, že cituji: "Ne že bych souhlasila s panem Halíkem, ale se obávám toho, že pochybení Evropy mohou dodat Rusku novou sílu. Vždyť se ukazuje, že o sankcích, které měly pro Rusko platit jako trest za porušení mezinárodního práva, za zabrání Krymu, už dnes nikdo výrazně nemluví, že to Rusku prochází.“
Pravda pravdoucí, mělo by se asi přitvrdit, že paní Němcová!

  • az-nebezpecne-nabita-mirka-nemcova

Překvapením je, že se s Tomášem Halíkem neztotožnila, přestože se v podstatě vezou na stejné antizemanovské vlně. Rozdílným bude zřejmě pohled a hodnocení šancí, se kterými paní Němcová kalkuluje, neboť je pevně přesvědčena, že současné pozitivní tendence ve prospěch M. Zemana, který s největší pravděpodobností bude znovu kandidovat na funkci prezidenta, se během dvou let ještě „překlopí“ v jeho neprospěch. Paní Němcová sice poněkud nekontrolovatelně říká, že v politice platí jedno pravidlo stoprocentně, že nic není tak, jak si všichni mysleli a že se prý vždycky tak trochu usmívá tomu, když všichni už předem vědí, co bude za necelé dva roky. Přesto zrovna ona sama to už to ví a je přesvědčena, že se karta obrátí a najde se vhodný protikandidát, který bude schopen Miloše Zemana porazit. Má pro to dokonce i své opodstatnění: Miloš Zeman Miloš chce dosáhnout přesně toho efektu když prý polovinu občanů škrtl, protože ví, že pro něj není užitečná a že ji na svoji stranu nikdy nepřeklopí, takže ji chce neustále dráždit a provokovat, aby se cítila frustrovaná.

(Ne)kritická paní Němcová ví zase všechno nejlépe, i když se jiným v jejich předpokladech vysmívá. Za povšimnutí však stojí její matematika, neboť podle ní M. Zeman celou „polovinu“ občanů škrtl, protože prý pro něj není užitečná! V paní Němcové je zřejmě skrytý talent či genius, jak je schopna přesně stanovit počet Zemanem „odepsaných“ občanů, ale také jasně dedukovat myšlenky, kterými se (podle ní) zabývá Miloš Zeman . Ten počet jí zřejmě dodává vědomí, že v rámci této utkvělé myšlenky musí pravicoví politici zvrátit vývoj pozitivních preferencí M. Zemana. Její odhodlání je až příkladné: jakkoli si uvědomuje, že Miloš Zeman tu „odepsanou“ polovinu (!) občanů nepotřebuje a proto ji musí dráždit a provokovat, aby se cítila frustrovaná. V paní Němcové však vítězí nezlomná víra a odhodlání, neboť ona se tím frustrovat v žádném případě nenechá. Naopak ji to prý vede k tomu, že se musí (pravice) vzpamatovat, vzchopit a postavit se tomu. „Mne to nabíjí“, sebevědomě prohlašuje paní Mirka Němcová. Až jsou obavy, aby se nám paní Němcová nepřebije, i když k její smůle se tak již stalo a dnes už není nabitá, ale navždy a definitivně politicky „vybitá“!

Jiří B a ť a, 3. května 2016

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 cihla237@gmail.com 2016-05-04 12:31
že se nestydí za to žvatlání a plkání....to je česká reprezentace, na zblití...

Facebook komentáře