Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Arogance a hloupost MUDr. Ratha odhalena snad bez důkazní nouze

  • macek_rath_facka
Události posledních dvou dnů kolem MUDr. Ratha, poslance a středočeského hejtmana, významného člena ČSSD děsí, baví, povzbuzují, udivují a šokují. Více k rámci politické situace, v níž se MUDr. Rath s mnoha dalšími vlivnými muži i ženami pohyboval, najdete zde: http://janasimonova.blog.idnes.cz/c/265795/O-MUDr-Rathovi-a-spol-receno-diplomaticky-prelozeno-do-blogu.html

Děsí ty, co se bojí, co všechno tento muž, jejich kamarád a kolega v úplatkářských aférách na ně napovídá. Baví věčně dobře naladěné Čechy, smějící se bestie, které se drží hesla, že legrace musí být, kdyby „tatu věšeli", ale hlavně sypou vtípky z rukávu a na počkání za každé situace a na každou situaci.

Povzbuzují většinu občanů, která si mnohdy tajně setře slzu z tváře za nadávky do závistivých tláskalů a pomlouvačů a kvičící lůzy. Udivují všechny, co sdíleli názor na MUDr. Ratha v tom smyslu, že je to vzdělaný, inteligentní a opatrný člověk, a kteří mu uvěřili, když hlásal z TV obrazovek, že on si nemůže dovolit odklánění milionů na své zájmy, to by ho prý média rozsekala na nudle.

Z údivu nevycházejí ani ti, co nevěřili vlastním uším, když slyšeli jeho neohrožené napadání diskuzních soupeřů v televizních duelech a osočování je z korupčního jednání, které pronášel s vehemencí absolutně čistého stran korupce.

V šoku pak jsou vysocí politici ČSSD, tedy pánové Sobotka, Hašek, Zaorálek. Nejspíše i proto, že vyvstává velký otazník nad tím, jak politické strany hospodaří, kde a jakým způsobem, případně čím přičiněním získávají peníze do své pokladny a jak politické strany kontrolují a ručí za práci svých vysoce postavených státních úředníků, nebo řekněme vysokých politiků, kteří byli za tyto politické strany delegováni a zvoleni. Jak se významné politické strany zodpovídají svým voličům za činnost svých lidí u moci?

Nezapomeňme na tyto otázky. A to ani tehdy ne, kdy lobbisté spustí kampaně ve stylu „my ještě nic moc, ale koukejte, co tam dělají oni", „to bylo jen očerňování politika na politickou objednávku s cílem snížit volební preference straně", „pro veřejnost a média se nebudeme vyjadřovat dříve, než PČR vše vyšetří" (rozuměj, než se zjistí, kolik se nepodařilo zakopat zpátky pod koberec, aneb než se zorientují, zasáhnou a zklidní nešťastnou a nevábně páchnoucí situaci šikovní advokáti za tučné palmáre ze stranických peněz, získaných díky volebním výsledkům ze státní pokladny, čili z daňových odvodů.

Nezapomínejme ani na to, že Rathova arogance a hloupost vznikly z jeho vychytralosti a opakovanými volbami spolehlivě ukájené touhy po moci, nedostatku, nechtění, či nemožnosti kontroly jeho práce.

MUDr. Rath není jedna opuštěná ryba v rybníce české vysoké politiky, ani ČSSD není jediná politická strana, která si přičichla ke státním zdrojům financí a evropským dotacím. Všechny politické strany, které mají přístup ke státním finančním zdrojům a evropským dotacím, by měly podléhat daleko širší a tvrdší kontrole, než podléhají, respektive nepodléhají nyní.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře