Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Senátor Valenta kuchařem?

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Ivo Bubeník

Dostali jste také do schránky srpnový Magazín Váš Zlín? Prošel jsem předvolební rozhovory a dost jsem žasl. Pro porovnání našich voleb se zahraničím trošku odbočím. Dobře vím, že ve Švýcarsku volí lidé ne podle sáhodlouhých slibů či kritiky, nýbrž přesně podle volebních projektů stran, které kandidáti chtějí po zvolení zajistit. Nový kostel, novou čističku odpadních vod, hřiště, penzion pro seniory atd. Pak je jednoduché si vybrat, kdo co upřednostňuje. To ovšem v našich luzích neplatí, hlavně veřejnost zahltit sliby na veškerou činnost v kraji. Proto si i novinář Mitrofanov dovolil tvrdit, že „V kampaních stále zabírá rozkoš nemyšlení“. Ale zpět ke Zlínskému kraji.

  • senator-valenta-kucharem

 

Kandidát Kruliš z Hradu kritizoval průjezdnost města s namalovanými bicykly na Štefánikové ulici jakoby to byla právě parketa kraje. Ví vůbec něco o regionu, kterému chce vládnout? Prostě zamrzl omylem v problémech města ne kraje. Představitel KDU-ČSL blábolil že „je ostudou státu a kraje, když se obyvatelé obou krajů nemohou důstojně dostat do Prahy, Vídně či Košic.“ Tohle prapodivné konstatování už zavání přímo návštěvou doktora Chocholouška. Co dosud udělali jejich zástupci pro kraj v patrech nejvyšších? Teď objevují Ameriku, vědí přesně jak je to s dopravou v kraji. Byli ve vedení kraje po většinu 15 let. Přesto prý mají nyní jasné priority. Podle mne velmi nejasné.

ODS opět reprezentuje věhlasná knihovnice Nováčková, papouškovala a slibovala tlak na pokračování výstavby dálnic v kraji. Já ovšem pamatuji, že to byl jejich guru t.č. premiér Klaus, který zabil výstavbu dálnice do Zlína tuším už v 1995! A byla to jednoznačně soc.dem., kdo dovedl dálnici do kraje! Tehdy pro kraj nehnul prstem z ODS (měli jiné priority) nikdo, takže čemu bych měl věřit nyní, když se tahle strana zahrabala tam, kde je. V nevěrohodnosti. Tak bych mohl pokračovat. I TOP 09 s Podporou starostů přispěchala se svou troškou do mlýna a bez své opory Gazdíka. Máme se v případě jejích vítezství těšit na další cyklostezky. Těch asi ještě není dost. Cyklodoprava a hromadná doprava prý přispějí k tomu, abychom v budoucnu mohli užívat přírodu v kraji. Důležitější problémy asi nejsou? Já osobně sociální demokracii nijak nefandím, zklamalo mně jejich vedení v Praze /hlavně Sobotka/ myslím si ale, že kraj pod jejich vedením určitě nezklamal. Co mohli, to investovali, udělali pro obyvatele kraje určitě víc než ODS, KDU-ČSL, TOP O9, STAN dohromady. Proto se najdou mudrci, co opravené silnice a mosty v kraji nevidí a hledají, jak by kraj znevěrohodnili a pomluvili. Bohužel jako mnohokrát po listopadu zoufale hledáme naději v těch staronových vyslancích zprofanovaných stran, i hnutích poslední záchrany Babiše, kteří ovšem ani neznají krajské priority, natož aby měli nějakou vizi. Prošel jsem i volně vloženou brožurku do Magazínu Váš Zlín strany Svobodní a soukromníci.

Musím konstatovat, že většina z nich si podobně plete kompetence a povinnosti zastupitelů kraje a města. Jejich vložená kuchařka je přímo „Rettigovská bomba“. Všichni představení kandidáti v brožurce poskytli nejen opravdu skvostné recepty jak kraj zvelebit, ale i faktické recepty na domácí pomazánky a telecí líčka. Valentovy kandidáti totiž omylem naříkají nad nedostatky a rozhodnutími radních Zlína či nad tím, jak roky pravice na kraji leccos neřešila a jak věci pokračovaly.

Miliardovou investici v Holešovské zóně na zvýšení zaměstnanosti rozjela původně krajská pravice, ale pak si nechala anonymními a podplacenými ekoteroristy vše přibrzdit a de facto dočasně zničit. Dnes se kraj marně snaží chyby napravit, ekoteroristé mají ovšem díky polistopadové chumelenici zákonů a dotacím zatím navrch a radní Holešova moc nepomohli. Velkého zaměstnavatele Zlína krajskou nemocnici T. Bati několikrát zachránil opět kraj, i za cenu oddlužení. Kraj pomohl prosadit spravedlivé ohodnocení výkonů, slíbil další investice jak do přístrojového vybavení tak výstavby. Snad mohl více přitvrdit na vedení KNTB.

Kdo chápe, že část svitovského areálu opět zachránily investice z kraje, kdo ví, že investici do výstavby obchodního centra Fabrika u nádraží blokují právě radní Zlína?

Noví kandidáti stran se hrnou hlava nehlava do krajského zastupitelstva, aniž by si plně uvědomovali odpovědnost a náročnost této instituce a přitom si už na začátku pletou kompetence a problémy města a kraje. Rozpočet není bezedný a ministr Babiš asi nepomůže, proto bude možno zainvestovat jen ty opravdu nejpalčivější problémy kraje. Problémy ZLÍNA nechť si řeší zastupitelé města.

Závěrem ještě k tomu dodávám. Pamatuji sliby „slavného“ hnutí OF (Občanské fórum) a pamatuji, že kromě drátů otevřeli republiku veškerému trhu. Ale zpět do Zlína. Zdarma rozdávaný Magazín Váš Zlín slušně dotovaný inzercí si klidně vydává jeden ze zastupitelů za hnutí STAN Pavel Stojar, radní Zlína pro kulturu. Což je vidět na obsahu. Holt kdo umí, umí. Střet zájmů? Ve Zlíně neplatí.

http://www.vaszlin.cz/magazin-vas-zlin-srpen-2016/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 danpoisel@seznam.cz 2016-09-03 20:43
Centrum Holešova (ostatně jako i jiných měst) je denodenně přetěžováno tisícovkami OA a především NA, přitom snad už pět let (poté co se s velkou pompou vybudovala a před 7 lety otevřela výše zmíněná průmyslová zóna, na které však dnes stojí snad dvě či tři firmy, což činí 20% využité plochy) existuje právě řešení v podobě jižního obchvatu po silnici vedoucí přes průmyslovou zónu. Ta je však přístupná pouze pro dopravu do jednotlivých firem. Praxe je tedy taková, že tuto silnici (dimenzovaná i pro NA), která by odlehčila centru města, využije denně dvacet aut, zatímco centrem města jich projede deset tisíc.
Holešováci ji hojně využívají jako cyklostezku či bruslení. Je to nejdražší cyklostezka světa, neboť 1km této "cyklostezky" nás vyšel na PŮL MILIARDY Kč.
Závěrem perlička: zónu původně koupil investor za 21 milionů Kč a Zlínskému kraji ji pak prodal za 600 milionů Kč. Bez jakékoliv investice.
#1 danpoisel@seznam.cz 2016-09-03 20:41
.

Facebook komentáře