Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pravda o Holešovské zóně

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

.Náhoda tomu chtěla, že jsem se nedávno dostal na tiskovku nového Sdružení pro rozvoj holešovské zóny, které se pokouší posunout zadrhlou situaci kolem Holešovské průmyslové zóny, zablokované nesmysly tamních ekologických aktivistů.

 

Strategická průmyslová zóna Holešov se řadí k největším realizovaným rozvojovým plochám v České republice. Její celková rozloha činí 360 hektarů, základní technická a dopravní infrastruktura byla dokončena už na konci roku 2009. Holešovská zóna měla těžit  z dobrého dopravního napojení, komplexní technické připravenosti a zázemí v podobě kvalifikované pracovní síly. Proces obsazování byl zahájen v roce 2010. Podle studie, zpracované předními českými ekonomy  měla přispět  k zvýšení zaměstnanosti, vyrovnání rozdílů mezi průměrným výdělkem v regionu a České republice, zvýšení podílu kraje na hrubém domácím produktu či zlepšení dopravní infrastruktury v celém regionu a zkvalitnění občanské vybavenosti v okolí zóny.

  • pravda-o-holesovske-zone

 

Po Hradecké kalvárii, kde se  30 let „staví“  kus dálnice, je ovšem dnes  zóna  u  Holešova  neuralgickým  bodem  Kraje. Proto ona tiskovka, která má odstartovat „konečné řešení“. Po zhlédnutí  večerní  relace ve čtvrtek 18.6 v ČT1 o této tiskovce, jsem ovšem nabyl přesvědčení, že jsem byl pravděpodobně na jiné tiskovce. Že je ČT neobjektivní  a hlásná trouba  jakési kavárenské prý pravicové elity vím dávno, že však překroutí  i tak důležité  informace o skutečných příčinách  blokování nových  pracovních  míst,  to opravdu,  ale opravdu  nechápu. A jaké byly večerní zprávy ČT z Brna?  Redaktor  (L.Dostál)  sdělil   vznik  nového Sdružení  a jeho  snahu  pomoci proti nekončícím  nesouhlasným  jedincům.   Že však už roky protiprávně blokují  příchod dalších investorů, matou veřejnost a  dokonce zdržují  i výstavbu rychlostní  silnice z KM na Slovensko, to veřejnosti taktně zamlčel. Bohužel nesdělil  ani pronesená  fakta jak naivně a hloupě argumentují  někým placení ekologičtí oponenti,  ani  dnešní zájem zastupitelů  Holešova a okolních obcí  ani  promeškanou investici  firmy Jaguar a údajné pochybení  státní agentury CzechInvest.

Pro „internetový  archiv“  dokonce  ČT vystřihla  záběry rozhovoru  radního  Kraje ,   který byl uveden v relaci ČT po 18 hodině  a ponechali  jen  nic nového nepřinášející monolog  reportéra o „bohulibé“  činnosti aktivistů.  Také  rovněž ani slovem  nezmínil na tiskovce pronesené věty o tom, kdo  a kým je    financováno pár ekologických jednotlivců  prý  bránící  zdroje vody v Holešově.   Tuto skutečnost  rovněž neuvedla  druhý den MFD, a stejně papouškovala   „ argumenty aktivistů“  i   později (25.6.).

ČT   nezaznamenala  ostrá slova ing. Kotáska, že   činnost  aktivistů  je zločin ve vztahu k rozvoji  zóny. Skupinka  je a byla  přitom   prokazatelně podporována nejen radami,  ale i finančně. Takovéto potlačování  faktů v  ČT o  financování  aktivistů a ve své podstatě  nelegitímní  činnosti je v rozporu nejen s kodexem ČT, ale i  se selským rozumem.

Vážení  redaktoři  jak MFD tak i ČT  stojí zjevně  na straně ekologů a ani dnes nepochopili, že tihle uplacení aktivisté jednají na čísi pokyny, velmi pravděpodobně  korupčně a vyloženě proti zájmům většiny občanů v kraji.  Nemá náhodou regionální ČT přinášet  objektivní  zprávy a zastávat postoje ve prospěch občanů a ne ve prospěch   nevýznamné skupinky  diletantů  bez jakékoliv odpovědnosti  vůči  obyvatelům regionu? Výmluvné  bylo, že z pozvaných ekologů se Tiskovky nezúčastnila  ani  noha.

ČT, jdoucí také už  především po senzacích,  jela dle mého soudu v duchu zajetých kolejí – pravdu nemá stát a jeho úředníci,  mají ji ekologové bránící zdroje vody před údajným znečištěním investory. Jinými slovy,  když  se nezaměstnanost netýká nás redaktorů, kašleme na problémy státu. Přednost mají „ekologičtí machři“ a naše televizní jedinečné monology. 

S některými zdejšími ekology jsem měl před časem internetovou diskuzi ohledně jejich blokády za záchranu fauny či křečka na Moravě  při  výstavbu  komunikace u Holešova směrem  na Slovensko. Stručně řečeno já „o voze oni  o koze“. Jeden z nich byl  M.Mach.

Rád bych věděl, zda oni  ekologové zapsaní už nesmazatelně v historii Holešova  žijí opravdu ekologicky v jurtách, s ekozáchody a do zaměstnání pokud vůbec vytváří nějaký prospěch společnosti, cestují na kolech,  na dovolenou ne letadly, ale maximálně  vlakem či povozy. Neměli by se konečně představit veřejnosti  před  kamery,  aby občané viděli, kdo  z jeho sousedů je   údajní nestranný obhájce vody a ne ničitel investic a pracovních míst? Není zajímavé, že firmy raději stavějí  v Otrokovicích  na „těchže zdrojích pitné vody“  bez obav, ale u Holešova to nejde?

A tak investice státu tedy náš všech  za 1,5 miliardy tak díky těmto „řádným spoluobčanům“  téměř nevyužita  dál odpočívá. Tamní plocha asi čeká, až tam bude někdo bačovat a pást  stáda koz či ovcí a ne vyrábět potřebné produkty či alespoň existovat logistické  centrum,  které by nás přiblížily na dohled rozvoji Číny a snížily nezaměstnanost v regionu.

Zdá se, že ačkoliv některá média (INDEX) už vytrubují  veleúvahy,  zda se  ČESKO nemá přeci jen už brzy stát  SEDMNÁCTOU  SPOLKOVOU ZEMÍ, zde u Holešova ve Zlínském Kraji  nadále řádí více než ekologická zabedněnost. Už 6 let! Zde funguje nevyřčená ekologická korupce, kolem které  státní úřady  i média chodí po špičkách. Je  otázkou jak dlouho? 

P.S.

Díky předsedovy sdružení ing.Jířímu Kotáskovi se dění kolem průmyslové zóny přeneslo  i   na  červnové  zasedání zastupitelstva  Zlínského kraje. Doufejme, že to bude brzy znamenat konec aktivistů. 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 danpoisel@seznam.cz 2015-06-28 13:15
Mnoho jejich členů znám osobně a myšlenka, že by sami byli nějak finačně zainteresováni je naprostno zcestná. Nevznikly účelově jen kvůli průmyslové zóně, ale rámec jejich aktivit ji přesahuje.
Arogantní jednání typu "My si tady postavíme, co chceme a nikdo nám do taho kecat nebude..." patří opravdu do jiné části světa.
#1 danpoisel@seznam.cz 2015-06-28 13:07
Autor zaměňuje PRAVDU za FAKTA. Pokud chcete zkoumat pravdu, je třeba se obrátit na filosofické disciplíny, pokud fakta, pak je třeba zkoumat exaktní vědy. A tady autor uvedl jen fakta, kterými operuje jedna strana. Navíc mnoho zavádějích informací, včetně lživých tvrzení.

Ano, holešovská průmyslová zóna je již mnoho let nejdražší cyklostezka na světě. Prapůvodem je zcela nesmyslné rozhodnutí Kraje postavit takový kompelex na přírodní zásobárně pitné vody (pro téměř 30 000 lidí), která leží pod celou průmyslovou zónou.
Ohromné až 80 m vysoké zvodnatělé podloží leží pod mocnou vrstvou zeminy. Tato zásobárna byla v minulosti (70.-90.léta) kontaminována blízkými podniky (ČSAO, LOANA..) a následně (před 10 lety) stará ekologická zátěž z prostředku OP MŽP odstraněna.
Plán postavit na těchto pozemcích výrobu pneumatik !!!, např. Mitas, vzal za své, až přes usilovný odpor veřejnosti a především zásluhou občanských sdružení (Ohnisko, Krásné Holešovsko...)

Facebook komentáře