Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Penze podle Zaorálka či Kalouska-podvod

Ivo Bubeník

V nedělním Moravcově školení jsem zahlédl a zaslechl dva „experty“ na důchodové systémy. Jeden, ten chytřejší sdělil něco ve smyslu - průběžný jsme ponechali proto, že je stabilnější, když ty soukromé fondy jsou občas náchylné na krizi. Faktem ovšem zůstává, že průběžný a stabilnější systém vznikl za působení téměř nositele Nobelovy ceny Klause z toho, co ponechal ze systému původního předlistopadového!?

Penzijní fondy podle Zaorálka riziko nesou, jenže už neřekl, že hlavně u nás, kde se vytuneluje či zrestituuje, kde co. A druhý pilíř, co zavedl Kalousek s knížetem a zrušila ČSSD? Byla to jen malinká naděje ve hře na kapitálový trh, poté když ODS s lidovci a dalšími zloději v rámci penzijní reformy v r. 1993-4 snížili reálné důchody a privatizovaný kapitál darovali cizině jako pitomci za účetní ceny! Také si půjčili odložené miliardy z tzv. důchodového fondu u státu (2760 mld korun).

Je z nich skrytý dluh. Zaorálek jim to ovšem nevytýká. Stejně jako nepravicové ponechání penzijního systému v rukou státu a hlavně na bedrech daňových poplatníků.

  • penze-podle-zaoralka-ci-kalouska-podvod

 

Pro oba volební experty přes penze „ je možným řešením odvod 30 procent z DPH na účely penzí. Takže co po těch nových lídrech chtít nyní, když už i Kalousek ví, že jen ze soc.pojištění není systém unfinancovatelný? Jejich návrhy jsou rafinovaný podvod. Je jasné, že na řešení stamiliardových ztrát při prodeji kapitálu vyšším zdaněním ani jeden z nich nemyslí. Jen přesunou vybírané DPH jinak - daň zůstane, státní penze rovněž. A volič uvěří, že se něco nového děje.

Pro porovnání v Německu činil podíl DPH v r. 2013 z celkových daní 31,3 %. V ČR v témže roce 41,9 %. V roce 2015 to bylo již 49,5 %!

Stručně řečeno: To, co se u nás nevybere na daních korporací a dalších přímých daních, jako je zdanění kapitálových výnosů, si vybere stát efektivněji a rychleji tam, kde není možné si DPH odečíst z výdajů jako u většiny podnikatelů – plátců DPH.

Takže to, co předkládají do voleb Zaorálek i Kalousek jsou jen další finty politických bankrotářů. Žádná změna jen podvod, že je financování zajištěno bez navýšení daní. A Babiš? Ten jde na to fíkaně. Místo 100 mld deficitů za předchozích vlád, ON navrhuje JEN 50 mld deficit. Takže je to další sekyra na bedra budoucí generace nebo ne? Přemýšlejte, zda je u nás téměř nejnižší korporátní zdanění majitelů bývalých čs. bank a dalších podniků získaných za pakatel jako Bakala OKD!!!!!! I ten naivně obdivovaný Babiš ovšem více zdanit korporátní firmy nehodlá a raději zvýší státní dluh každému z nás o 50 miliard. Není tedy divu, že jsme byli po 27 letech „bouřlivého rozvoje“ přeřazeni do kategorie tzv. rozvojových zemí.

To tvrdí ekonom Milan Zelený na svém blogu. (Nedávno byla totiž zveřejněna zpráva, že Banka JPMorgan vyřadí Českou republiku ze skupiny vyspělých zemí. Nově ji zařadí do skupiny emerging markets. Důvodem je výše příjmu na hlavu, která se poslední tři po sobě jdoucí roky pohybuje pod úrovní stanovenou pro vyspělé země.) A já k tomu dodávám, že vlády rozvojových zemí také téměř nedaní korporátní firmy, neboť jsou hloupé a zkorumpované.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře