Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Babiš osedlá Váňu do voleb

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Legenda českého dostihového sportu, osminásobný vítěz Velké pardubické, držitel medaile Za zásluhy Josef Váňa chce příští rok kandidovat za ANO na senátora na Karlovarsku. Tolik stručná zpráva. Jinak řečeno, z kdekoho se může stát poslanec či senátor. Jen správně využít jeho úspěchů a slávy v jiném oboru. Při vší úctě k Váňovým skvělým výsledkům, není zákonodárství určitě totéž, co tvrdě pracovat ve stájích, trénovat a vyhrávat dostihy.

Kdysi (po roce 89 a později) všechny ženy ( a nejen ony) obdivovali kravaty i domnělou moudrost jisté kýmsi vybrané osobnosti - „ekonoma“ Klause, vzešlého z přeslavného hnutí OF. Když byl jako ministr financí denně v televizi, zblbnul celý národ. Kde je však dnes jeho slávy konec? Podobně se zadělává na novou modlu či senátora. Váňu.

Ministr Babiš hledá mediálně proslavené osobnosti pro své manýry zítřka, volby roku 2016. Možná si vybere i někoho ze StarDance.

  • babis-osedla-vanu-do-voleb

 

Tahle Babišova šaškárna, výběr nových zákonodárců či senátorů „ je na Kroměříž“. Jakou zárukou byli polistopadoví nekomunisté, herci, učitelé, disidenti, lékaři, křesťanští demokraté, restituenti? Žádnou. Jedni brzy vycouvali (Hrušínský) jiní po zbohatnutí (Honajzer, Macek) zapadli. Většina však poskakovala v antikomunismu a pomáhala tvořil protiústavní a ožebračující zákony Klausovy party, které nás dostaly tam, kde dnes jsme. Jediné, co noví poskoci médií a oligarchie, pravdoláskaři ještě dokáží přiznat, je to, že jsme v dluzích a korupci.

Nyní jdeme s Babišem k lepším zítřkům pod taktovkou jeho poslanců a novinářů v jeho profláknutých a placených denících. Myslíte, že se tentokráte oligarchovi Babišovi podaří obrátit republiku na ruby a finty loupení přibrzdit? Ani jeho letošní menší zadlužení nenapraví tok stamiliard dividend z vyprodané republiky. Polsko i Maďarsko ba dokonce Slovensko zvedá daně některým korporacím a bankám, pan Babiš to nechápe nebo nechce. Ač přímo bleskově „hasí požáry typu Kleslová“, jako domeček karet se bortí jeho radniční koalice, stejně jako sliby o boji proti trafikám, rozkrádání a kumulování funkcí.

Vážení, všude nyní slyšíme, že neumíme strategicky investovat do velkých projektů! Vláda konečně chystá novou investiční banku. Pan Babiš však zatím ukázal, že umí investovat pro svou firmu. 1 mld v Polsku. Jako ministr pak dokázal jen „přerozdělit“ to, co stát vybere na daních a to je sakra málo. Pamatuji, že i ministři Klaus, Kočárník ba Kalousek dokázali „objektivně“ přihazovat (jen svým) rezortům.

Kdo nechápe jak naivně lidé v minulosti obdivovali neznámé vládní autority, pak nechť si prohlédne názory na Klausovu (pseudo)reformu, sliby a doslova kecy tehdejších autorů a protagonistů a srovná je s výsledky a realitou dneška ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=W-em973t2SQ

Po příštích volbách si dost možná budou někteří také připadat po Babišovsko- Váňovské politice podobně přihlouple.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 elia0@centrum.cz 2015-11-16 20:40
Váňu znám osobně, ještě když začínal.Jestli se k tomu propůjčí,ztratí veškerou mou úctu.Měl ses držet trenzy,Pepo.
#1 Jaromír Dvořák 2015-11-14 14:50
Oligarchové Babiš s Valentou se předhání,který z nich nasadí známější kobylu nebo koně do boje o Senát.

Facebook komentáře