Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak vedou život úspěšní lidé

  • bohati-bohac-milionar
Během určitého období svého života jsem nebyla se sebou spokojena. Mezitím jsem se dozvěděla, že vědci objevili, že úspěšní lidé po celém světě mají jisté shodné pozitivní přístupy k životu. Ekonomické postavení, i když poskytuje materiální pohodlí, má s úspěchem člověka jen málo co dělat.

To, na čem záleží, je jaký náhled na život lidé mají. Následující seznam čtrnácti přístupů může objasnit, proč jsou někteří tak úspěšní...

sebeovládání – nejednejte impulzivně, reakci si dobře promyslete

víra v sebe sama – pevně věřte svých schopnostem

rozpoznejte, co je v dané chvíli důležité a co neodkladné

humor – uvolněte se a často se smějte

být beze strachu a silných emocí – mějte odvahu čelit zklamáním a stropům

poctivost – projevujte čestnost a charakternost

vytrvalost – nevzdávejte se, překonávejte překážky

vděk – buďte si vědomi všeho, za co byste měli děkovat

osobní zodpovědnost – nevyhýbejte se zodpovědnosti za svá rozhodnutí a činy

smysluplný život – uvědomte si, proč na tomto světě jste, a jděte si za tím

dobrota – starejte se o druhé, mějte je rádi a pomáhejte jim

výtečnost – vše, co děláte, dělejte co nejlépe a vždy se snažte být ještě lepší

odpuštění – navždy odhoďte minulé křivdy, nenoste v sobě zášť

držte se ušlechtilého hodnotového žebříčku


Známí západní vědci a zastánci pozitivního uvažování, Lawrence Kohlberg, Abraham Maslov, Sidney Simon a Howard Kirschenbaum, publikovali mnoho knih o důležitosti pozitivního myšlení a jak toto myšlení hraje důležitou roli v našem celkovém zdraví. Jejich spisy a návrhy jsem si zúžila do jedné jednoduché fráze: „můj přístup je důležitější než fakta“. Když se mi v životě stane něco nepříjemného, nesloží mě to a moje první myšlenka bude: „No a co? Co se stane, když to budu brát zlehka nebo to dokonce ignorovat?“

V průběhu let jsem zjistila, že bez ohledu na to, co se mi stane nebo jak urgentní se domnívám, že něco je, slunce bude pořád vycházet na východě a zapadat na západě, měsíc se bude držet svého cyklu, oceán bude mít příliv a odliv, déšť bude pořád padat z nebe...To, co se mi v tom mém malém světě zrovna teď zdá strašně důležité, se možná za chvíli samo vyřeší. Nejdřív to není snadné takhle aplikovat, stejně jako není lehké se naučit některé přístupy ze seznamu, ale pokaždé, když to zkusím, je to příště snadnější. Nejvíc mi dává překonávat strach a být laskavá k druhým, aniž bych očekávala, že za to něco dostanu.

Pro spoustu lidí je nejtěžší emocí k překonání strach. Strach je silná, negativní citová reakce, kvůli které můžeme i onemocnět a může zamlžit naše uvažování. Jako ostatní druhy názorů a smýšlení, je i strach naučenou reakcí, kterou se LZE odnaučit! Předtím jsem se bála tmy, i když už jsem byla provdaná a měla děti. Jednou mi došlo, odkud ten strach pochází. Když jsem byla malá, máma nás s bratrem trestala tím, že nás zavřela do prázdného temného sklepa bez okna, kde pobíhaly krysy. Když jsem si uvědomila, že už tohle nemusím absolvovat, s trochou procvičování můj strach ze tmy zmizel.

Význačný britský státník Sir Winston Churchill řekl: „Nemáme se čeho bát, jen samotného strachu.“ To mi zní hodně logicky.

V určitém období svého života nebyl mou první emocí strach, ale silné váhání. Podívala jsem se na tuto reakci a odhodila ji, učinila to nejlepší kladné rozhodnutí a tím se řídila. Tento proaktivní přístup mi dobře slouží i při učení se novým věcem. Uvědomila jsem si, že dokáži udělat cokoliv, když si to rozložím na krůčky. Velké úkoly si rozložím na malé části a věci už se pak nezdají být tak nepřekonatelnými. To se týká přípravy večírku s večeří pro čtyřicet lidí nebo o psaní dlouhého článku. A pokud mé rozhodnutí nefunguje podle plánů, můžu se z toho poučit a nepovažovat to za totální katastrofu. Taková věc jako neúspěch neexistuje, je to jen příležitost se něčemu přiučit a příště to udělat lépe.

Všichni z nás si denně formujeme vlastní budoucnost. Proč se nezbavit starého uvažování a zkusit přístupy úspěšných lidí? Odměna vás může mile překvapit!

zdroj: http://www.velkaepocha.sk/2012070719775/Jak-vedou-zivot-uspesni-lide.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře