Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

KŠEFT MUSÍ BĚŽET, díl stoprvní

  • robotka
Pořád si říkám, jakým duševním vývojem asi procházely současné finanční a korporátní elity...

Kdysi jsem tady četl vtip, který zněl zhruba takto: Novinář se ptá bohatého amerického průmyslníka, kterak přišel ke svému majetku. Průmyslník povídá: "Začal jsem jako bezdomovec. Měl jsem u sebe jen jeden dolar a staré, rezavé nůžky.

 

Ten jeden dolar jsem investoval do koupi oleje, ty nůžky jsem vyčistil, promazal, a pak, když vypadaly jako nové, jsem je prodal se ziskem dva dolary. A tak jsem položil základy svému podnikání." "To je velmi dojemný příběh," na to novinář, "a jak se vaše podnikání vyvíjelo dál?" Průmyslník odpovídá "No... a pak jsem dostal dopis, že mi umřel strejda, a já jsem po něm zdědil fabriku za 50 miliónů..."

Budeme ale nyní uvažovat, že získáme gigantický majetek vlastním přičiněním. Například revolučním nápadem, kterým vyrobíme podsunutou potřebu miliardám ovčanů. Tento článek se pokouší býti protiargumentem k teorii, že celé lidstvo je jen jedním velkým sociálním experimentem vyšší civilizace a multikulturalismus, rovnostářství, veškeré současné projevy civilizačního rozkladu jsou toho projevem. Snaží se poukázat na to, že člověk nemusí býti příslušníkem jiného druhu, abych byl ochotný kývnout na to, zničit miliardám lidí národy, rodiny, víru, cokoliv, kolem čeho se mohou semknout a kooperovat. Respektive, že ani na nic přímo kývnout nemusí. Stačí, když bude majetný a vlivný, a nebude bránit vedlejším účinkům svého vlivu na svět okolo.

Předstate si, že rozjedete firmu, která se specializuje na výrobu androidů, resp. androidek určených k erotickým službám (už to zde na webu taky zaznělo, tak to teď použiji jako příklad) a domácím pracem (všechny série budou vyráběny ve verzích pro obě pohlaví, aby různé lidskoprávní organizace a bojovnice za práva žen neměly kecy a nesnažily se nápad potopit ještě v zárodku). Produkt se samozřejmě brzy stává nesmírně oblíbeným a firma se nebývale rychle rozrůstá. Brzy se z ní stane proslulá mezinárodní korporace, do toho samozřejmě začne vyrůstat konkurence. Brzy si svého robotického partnera bude moci dovolit každý až na úplné socky, vlastnit jej bude stejně obvyklé, jako vlastnit například auto. Jako sexuální partneři, poskoci na jednodušší práce, módní doplněk i na sdílení emocí budou roboti po několika letech intenzivního vývoje téměř naprosto dokonalí. Sem tam se nějaká série v něčem nevyvede, sem tam se nějaký robot porouchá a stane se nějaká nehoda, ale to budou jen ojedinělé případy. Jako ředitel takové firmy se zařadíte mezi nejbohatší obyvatele planety.

A teď dopady:

Rapidně bude přibývat lidí žijících single jen se svým šukacím robotem. Porodnost klesne během 20 let tak o 20 % v arabských zemích, o 40 % v JV Asii a Jižní Americe, o 60 % v USA a Rusku, o 80 % v Evropě. Stamilióny rodin se definitivně rozpadnou, protože robotka poskytne chlapovi daleko víc než průměrná živá tragédie, která stárne a je ve všech směrech příliš náročná, a ta se zase spokojí s bezduchým poskokem, naprogramovaným na různé hovadiny, aby byl "zábavný", bude mít databázi vtipů a vtipných reakcí a teatrálních emocionálních projevů a simulace námluv, a tak dále. O duchaplnost stejně žádná nestojí, hlavně že bude mít hezky vytvarovanou syntetickou muskulaturu a vibrujícího pyje o velikosti přesně na míru, jakou doporučí gynekolog...

Vlády začínají přemýšlet, co dál. Objevují se návrhy technokratů na návrat k výzkumu klonování, ale to se spoustě lidskoprávních organizací nelíbí. Pár věřících šílenců na internetu hlásá cosi o návratu ke křesťanským hodnotám, ale nikdo je nebere příliš vážně. Vám samozřejmě vyhovuje současné rovnostářství, protože čím méně rodin bude pohromadě, čím více lidí bude žít úplně samo jen s robotem a kompem, tím větší číslíčka budou proudit na vaše švýcarská konta. Abyste udrželi status quo, podplácíte vlády, aby dělaly jen symbolické regulace a omezení, aby se neřeklo a ovečky se uklidnily. Snažíte se podporovat výzkum klonování, aby neubývali zákazníci, ale zároveň lobujete za to, aby "se vyvarovali šlechtění člověka v duchu nacistických experimentů z druhé světové války".

Na nějakou sociální zodpovědnost sere pes. Vy jste si svůj sen splnili a to je hlavní. Ostatní tu šanci měli taky, když byli blbí a neměli nápad nebo odhodlání, jejich problém. Hlavně, že se vám posmívali ve škole a celé mládí jste byli nejposlednějšímu kreténovi jenom pro smích. Tak teď je přešel. Někteří si začínají uvědomovat problém a propuká násilí a nepokoje. Vy se na to zatím koukáte z okýnka svého Gulfstreamu a jste úplně v pohodě, protože víte, že to máte za pár a že ať už se stane cokoliv, vás už trest nestihne. Nakonec se stejně nejspíš nestane nic...

Jiný příklad:

Představte si revoluční, extrémně návykovou počítačovou hru. Tolik času, kolik jste s několika málo kamarády věnovali jejímu vymýšlení a navrhování, kolik nadšení a zklamání jste přitom zažili, kolik práce vám dalo realizovat pouhé základy. Ale nakonec se to podařilo. Tu kravinu hrají stamiliony hráčů po celém světě. Zapsali jste se do dějin.

Co na tom, že ty stamiliony hráčů tloustnou celé dny u počítače, jsou nemocnější a slabší než dřív, kdy od něj alespoň občas vstali. Navíc je těch případů teď nesrovnatelně víc. Doktoři a farmaceutické firmy si vydělají víc a vlastně budou všichni spokojení... ale dobře jim tak, že mají blbci zdravotní problémy a umírají dřív. Vám je to jedno, protože jaká jsou většina lidí zvířata, jste se mohli již nesčetněkrát přesvědčit. Takže si to vlastně zaslouží. Dobře vám v tom pomůže mj. i třeba rostoucí kriminalita – čím víc se ovečky budou bát vycházet z domu, tím víc budou u toho kompu sedět. Jen ať mají problémy a jen ať mají strach. Tohoto názoru jsou taktéž všichni vaši "kolegové", kterým situace zlepšila kšefty, a proletariátu je to víceméně jedno, resp. o ničem nic neví, opět až na malý počet těch, kteří si problémy uvědomují a volají po řešení...

A takovými příklady bych mohl pokračovat. A když se to tak vezme, tak na tom není nic moc nemorálního. Když jsou lidé povětšinou ovce, a navíc tupé a agresivní ovce, tak co s nimi jiného, než je vykrmovat a dojit a semílat a recyklovat...

Co vy na to?

Otázka za deset miliónů – co je na výše uvedené představě z našeho hlediska nejvíc blbě?

Zdroj: http://www.zpovedka.cz/001588.php

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře