Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kam zmizel starosta Řeporyjí?

Už třetí den si (nejen) obyvatelé pražských Řeporyjí kladou velmi zneklidňující otázku: Kam se poděl jejich oblíbený starosta Novotný?

  • kam-zmizel-starosta-reporyji
  • kam-zmizel-starosta-reporyji
  • kam-zmizel-starosta-reporyji
  • kam-zmizel-starosta-reporyji
Ano, ten odvážný komunální politik, který se nebojí postavit i hlavě kontroverzní mocnosti. Dokázal to ve středu, kdy doručil na ruské velvyslanectví osobní dopis prezidentu Putinovi.
 
Putinovi ostře vynadal za jeho vměšování do záležitostí suverénní obce, které Kreml chce znemožnit postavení pomníku skutečným osvoboditelům. Novotný, dobře vychovaný člověk s diplomatickým střevem, volil v případě prezidenta mírnější slova a hlavu ruského státu neoznačil rovnou za pitomce, jak se vyjádřil o ruských diplomatech, kteří proti němu vyvolali štvavou kampaň.
 
Hned druhý den ráno po odevzdání dopisu se starosta dočkal překvapivé odezvy. Obdržel spěšné pozvání od ruské ambasády na jednu hodinu odpoledne. V tu dobu se tam také dostavil – a to byl poslední okamžik, kdy byl někým z českých občanů spatřen. Od té chvíle jakoby se po něm slehla zem.
 
Když se v obci neobjevil ani v pátek odpoledne, a nedal o sobě vůbec vědět, rozjela se mezi Řeporyjskými rozsáhlá dobrovolnická pátrací akce. Starostu svorně hledali napříč spektrem muži, ženy, odrostlejší děti i místní hasiči, přidali se rovněž členové bývalého Svazarmu a PS VB. Pátrali v obci, na poli i ve škarpách, ale marně. Obtelefonovávali i zdravotnická zařízení různého typu, včetně záchytné stanice.
 
Zmizením významné tváře ODS, Pavla Novotného, s nímž strana po vítězných volbách počítá jako s velvyslancem v Ruské federaci nebo dokonce jako s ministrem zahraničí v kabinetu premiéra Fialy, je strana silně znepokojena. Proto ještě v pátek navečer zřídila vyšetřovací komisi v čele s právním expertem Mgr. Bendou. Komise se operativně sejde už ke konci příštího týdne.
 
„Ticho po pěšině“ kolem Novotného zmizení z oficiálních míst, je podhoubím různých, i divokých spekulací.
 
Šlo snad o únos a Novotného internaci v nějakém ruském rekreačním zařízení třeba na Krymu? A to s tichým souhlasem našich nejvyšších míst, aby dál už nemohl kalit česko-ruské vztahy a zavdávat příčinu k oprávněným protičeským sankcím. Ty už by nemusely skončit jen u poměrně nevinného zákazu přeletu českého vládního speciálu z Moskvy do Kazaně. Být tomu tak, Novotný by se stal obětí, nebo naopak protagonistou – záleží na úhlu pohledu – tolik potřebné normalizace vztahů mezi Českem a Ruskem vyhrocenými spory kolem Koněva a Vlasova.
 
Poněkud znepokojující je svědectví jistého bezdomovce pohybujícího se trvale poblíž ruské ambasády. Tvrdí, že ve čtvrtek Novotný do budovy sice vstoupil, ale už z ní nevyšel. Není vyloučené, že budovu opustil v některém z vozů velvyslanectví, což by nasvědčovalo možnosti jeho transportu i mimo republiku. Ještě více znepokojivé je však bezdomovcovo tvrzení, že zhruba kolem páté odpolední začali z budovy v krátkých intervalech po sobě vycházet muži s velkými igelitkami, které vyhazovali do kontejneru pro bio-odpad. Nelze proto nevzpomenout na osud jistého opozičního arabského novináře, kterého po návštěvě konzulátu v Istanbulu agenti Rijádu vynesli z budovy po částech. Lze však doufat, že nejsou agenti jako agenti, a že takový nehumánní postup je naprosto vyloučený.

Kde tedy starosta Novotný je? Kdo má prsty v jeho zmizení? A nevymýšlí si bezdomovec, že Novotný budovu neopustil, jestliže za odpověď obdržel karton stravenek? Není všechno jednoduše vysvětlitelné třeba tím, že ztratil po odchodu z ambasády vlivem nějakého šoku paměť a odjel někam neznámým směrem? Otazníků přibývá.

Drsná skutečnost je však jenom jedna:
 
-TAK CO, STAROSTO, POŘÁD TRVÁTE NA TOM, ŽE POMNÍK POSTAVÍTE?
- POSTAVÍM!
-PAK OVŠEM ZNOVU PŘILETÍ VČELIČKA A BUDE TO BOLET....
-PŘESTO POSTAVÍM!
- TAK VYSTRČTE ZADEK, NEBO SNAD..
-POSTAVÍM POMNÍK! NAŠEMU OSVOBODITELI, ZACHRÁNCI PŘED KONTRAREVOLUCÍ, SOUDRUHU BREŽNĚVOVI.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře