Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ivo Krieshofer: Jak svrhnout Putina a nastolit v Rusku skutečnou demokracii

  • havelmedvedevputin
Exprezident Václav Havel vyzval opoziční síly v Rusku, aby se neustále domáhaly občanských práv a svobod a aby přesvědčily ruské občany, že to, co se jim předkládá jako demokracie, žádnou demokracií není. Vyzval opoziční struktury, aby se spojily, vytvořily stínovou vládu a oslovovaly občany po celém Rusku.

 

Opozice by měla založit vlivné právní instituty na obranu občanů před policejní a justiční šikanou a vyzvat krajany, kteří v posledních letech udělali zkušenost s demokratickými svobodami na Západě, aby se rozvzpomněli na své kořeny a podpořili rozvoj občanské společnosti doma. Politický tlak (na Rusko) by měl samozřejmě přicházet i ze zahraničí. (Zpráva z tisku)

Domnívám se, že Havlovy návrhy jsou zcela nedostatečné. Měl by vybídnout ruské i světové bloggery, aby ovládli internetové stránky a vyzvali v městech všechny nespokojené k masové demonstraci proti Putinovi a jeho vládě. Pak by stačilo angažovat za tučné odměny pár tuctů střelců z řad kavkazských teroristů. Ti by pak ze strategicky vybraných míst zahájili střelbu do demonstrantů.

Rozhořčení lidé by snadno uvěřili, že je napadly vládní bezpečnostní síly. Demonstraci a krvavá jatka by nafilmovali „náhodně" přítomní domácí i zahraniční fotografové, filmaři a novináři. Děsivé obrázky by se zakrátko dostaly na první zprávy všech světových televizních stanic i významných deníků. Protože Putin by otištění v ruském tisku nepřipustil, vyšla by najevo jeho nedemokratičnost a despocie. Internet by však zajistil rozšíření obrazu krveprolití do všech krajů širé Rusi. Došlo by k rozšíření masových protivládních bouří.

Opozice a vlivné právní instituty na obranu občanů by mohly vydat prohlášení vyzývající všechny demokratické státy k odsouzení krvavých jatek v Rusku. Ruská vláda by byla nucena čelit stovkám protestů důvěryhodných demokratických organizací z celého světa. Naopak, stínová vláda Ruska by mohla požádat o finanční i „materiální" pomoc k boji s krvavým diktátorem, o zasedání Rady bezpečnosti, kde by se poukázalo mj. i na to, že ve vládě nejsou zastoupeni Číňané, kteří už osídlili značnou část Sibiře.

Generální tajemník OSN by mohl, v zájmu mírového vyřešení, uznat stínovou vládu za partnera při řešení situace v Rusku, která by už nesla charakter počátku občanské války. Mezinárodní měnový fond a Světová banka by měly důvod zmrazit ruská aktiva. Světová obchodní organizace by vyzvala k omezení obchodu a sestavila seznam položek, které se nesmějí do Ruska dovážet.

K zavržení Putina by se pak dozajista připojily i další světové osobnosti jako např. Sarkozy či Cameron, a přislíbili pomoc demokratickým ruským vlastencům. Do země by se vrátili zkušení krajani z USA, kteří se rozpomněli na své kořeny, aby přispěli k vybudování skutečně demokratické společnosti na Rusi...

Teď už jen čekám, zda světuznámý dramatik Havel ten návrh podle mé předlohy doplní, nebo alespoň použije k napsání dramatické reality show, za niž dostane vytouženu Nobelovu cenu míru.

Ale co když ho realita předběhne a tu nobelovku dostane někdo jiný? Třeba i podruhé.

zdroj:http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1310-jak-svrhnout-putina-a-nastolit-v-rusku-skutecnou-demokracii.aspx

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře